Комп'ютери з КНР отримають ліцензійні програми

Після встановлення програмного забезпечення, їх отримають близько однієї тисячі шкіл

Комп'ютери з КНР отримають ліцензійні програми

10 млн гривень із загального фонду МОН буде використано на встановлення ліцензійного програмного забезпечення для шкільних комп’ютерів, що отримала Україна в рамках Угоди з Урядом Китайської Народної Республіки.

У МОН зазначають, що це стало можливим завдяки прийняттю урядом постанови, якою було перерозподілено видатки загального фонду відомства.

“Дуже важливо, щоб китайські комп’ютери, які ми вже отримали на відповідальне зберігання, були забезпечені відповідним програмним забезпеченням, і щоб ми зробили це перед тим, як доставити їх у школи”, - зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Як відомо, в рамках соціального проекту керівництво Китаю надало українським школам 23,5 тисячі комплектів комп'ютерного обладнання. Наразі комп’ютери вже розмитнено і доставлено до Києва. Після встановлення програмного забезпечення, їх отримають близько однієї тисячі шкіл.

Освіта.ua
08.09.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Учитель
Ага і встановлення того ПЗ займе роки...і ці компи стануть кучкою брухту
гість
420 гривень на комп. Та це шара, нічого кіпіж піднімати додатково хто захоче встановить пінгвіна. Безкоштовне буває тільки тоді коли є платне.
R
Наскільки я розумію, Китай надає їх уже з ЛІЦЕНЗІЙНИМ БЕЗКОШТОВНИМ програмним забезпеченням на базі ОС Linux. Китайці таким користуються і горя не знають. А у нашого міністерства, виявляється, є зайві 10 мільйонів гривень, які можна просто так віддати закордонній фірмі Майкрософт? Чи то у "фахівців" у міністерстві є якісь свої особисті інтереси (простіше кажучи - "відкати") щодо співпраці з Майкрософт? Тим більше, що програма шкільної інформатики передбачає використання програмного забезпечення Windows АБО Linux.
Volodymyr
10 мільйонів - на вітер. Якщо говоримо про компетентнісний підхід до навчання, зокрема інформатиці, то основні прийоми роботи з пропрієтарним ПЗ та з відкритим ПЗ абсолютно ідентичні, а отже - повторююся: гроші на вітер. Коли вже навчимося доцільно витрачати кошти?
Андрей Козак
Для Volodymyr: а прикиньте во сколько обойдуться курсы по переобучению всех учителей на Linux? Так что за винду заплатить экономнее. К тому же тут явно скидка значительная.
василь
100% з власного досвіду знаю, що більшість вчителів як чують слово лінукс, то зразу за серце хапаються))))
R
Для василь: А вони, ці "більшість вчителів", Windows 10 в очі бачили? Від нього ні за що не хапаються? Чи думають, що його освоїти після Windows XP простіше, ніж Linux? А Windows XP на сучасні комп’ютери просто не встановиться через банальну відсутність необхідних драйверів. Та й не продає Microsoft нічого крім 10. То навіщо платити більше (C).
Коментувати