Гриневич: варто відійти від авторитарної педагогіки

Учитель, дитина та її батьки мають брати на себе рівну відповідальність за навчання

Гриневич: варто відійти від авторитарної педагогіки

Одне із завдань, що поставило перед собою МОН – перейти від авторитарної педагогіки, до педагогіки партнерства, де вчитель, дитина та її батьки братимуть на себе рівну відповідальність за навчання дитини, будуватимуть здорові та рівноправні стосунки. На цьому в ході зустрічі з освітянами Чернівецької області наголосила міністр освіти Лілія Гриневич.

За її словами, цей принцип закладено не лише у концепцію Нової української школи, а й у оновлені програми та рекомендації для початкової школи.

«Наприклад, в рекомендаціях для початкової школи ми зазначили, що інформація про оцінку дитини - це конфіденційна інформація, вона призначена для батьків цієї дитини, а не для батьків усього класу», - зазначила Лілія Гриневич.

Міністр також закликала освітян активно долучатися до обговорення концепції Нової української школи, що триватиме протягом вересня і наголосила, що МОН відкрите і готове виправляти і доповнювати концепцію.

«Я вас прошу, нам дуже потрібна ваша підтримка проти бюрократії, проти тих, хто не розуміє наскільки важлива стратегічна воля для системи освіти, ваша підтримка, щоб тиснути на парламентарів, на всіх тих, хто приймає рішення, бо наші діти не можуть чекати - вони ростуть і за ними має йти Україна», - підкреслила міністр освіти і науки.

Освіта.ua
30.08.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Роман
Чому ніхто не перевіряє навантаження в школах? Одним вчителям, які вчасно віднесли "подяку" дирекції по 25 годин, а іншим по підставки.Як мені сказав один знайомий вчитель з Ато, який кожного дня на передовій, краще вже бути тут, де хоч зарплата трохи вища, ніж повертатися в той гадюшник - школу.
людина
Спочатку поборіть дикий авторитаризм в адміністрації як вищої, так і загальноосвітньої школи, бо коли твій керівник вважає себе Богом на землі, про яку нову школу можемо говорити?
Калушанка
Партнерство? Всі і всюди де тільки можна говорять, пишуть про права учнів, про права їх батьків вимагати, скаржитися. А вчитель ніяких прав не має - тільки обов’язки: перед дитиною, перед батьками, перед керівництвом всіх рівнів. Всі і з усіх сторін контролюють будь-які дії вчителів щодо учнів, а хто контролює дії батьків до своїх дітей, хто заставляє виконувати їх батьківський обов’язок?
Представляю, як
батьки з США, Португалії, Англії навіть ПАР будуть брати на себе відповідальність за навчання учня. "де вчитель, дитина та її батьки братимуть на себе рівну відповідальність за навчання дитини". Факт є факт. На даний момент 60 відсотків бере на себе школа.
Преподаватель
"Перейти від авторитарної педагогіки (, кома не потрібна) до педагогіки партнерства" - саме такими словами було записано в Концепції освіти, коли міністром був ще Таланчук (початок 1990-х років). З тих пір ця фраза протягом 20 років переходить з концепції в концепцію. Отже новації пані Гриневіч тут аж ніякої. Тут треба не "рекомендувати", а суворо перевіряти виконання і дивитися, а що саме заважає. На мою думку, на цьому сайті вчителі якраз пояснили, що саме заважає...
Ksena
В першу чергу треба відійти від авторитарного управління освітою! Педагог, який всім підпорядковується, безкінечно живе і працює у авторитарному середовищі керівників: директора, райво, управління освітою, департаменти освіти, безліч управлінь розвитку освіти, институтів обдарованої дитини, ІППО і т.д,....., Педагог завжди знаходиться під тиском управлінських непотрібних , часто нелогічних завдань та доручень, не здатен навчитись демократичним відносинам з дитиною і взагалі зрозуміти що таке демократія!
Тетяна
Для Ksena: З минулорічної практики викладання у 3 класі:учень на уроці повзає під партами,відмовляється писати і читати,сидить і голосно коментує дії інших учнів,разкидає порваний на дрібненькі шматочки папір зі словами:"Нехай технічки язиком вилизують" і при цьому на зауваження (не крик) відповідає: "А ви мені нічого не зробите,кричати і бити вам не можна, а якщо будете мене змушувати щось робити на уроці, а мамі скажу, що ви кричали і били мене". І повірять ЙОМУ, а не вчителю...Мама-багатодітна,малозабезпечена,одиночка і т.д...про які рівноправні і здорові стосунки йде мова!Гриневич,спустіться на землю і зайдіть у звичайну школу!!
Тетяна
Я вважаю,що тут все просто! Дитина повинна знати що таке права! Адже у даному випадку він порушує права як мінімум 25 інших учнів, які знаходяться у класі, і прийшли навчатись , а не споглядати такі "Концерти"... по-друге дитині та її батькам треба пояснити,що життя у суспільстві з такою поведінкою веде до поганих наслідків насамперед для цієї дитини! Треба знаходити спільну мову з такими дітьми! В цьому і полягає педагогічна майстерність, а не у кількості папірців-звітів,якими вчитель займається більше ніж дітьми!
Роман
Спільну мову знаходять з такими дітьми в Польщі, Голландії та інших європейських країнах, коли штрафують батьків, або після попередження виганяють зі школи.А у нас вчитель не може вигнати з класу дитину, не може заставити батьків відповідати за зневагу своїх обов’язків - виховувати дитину. Ні, вчитель повинен залишити на уроці інших 25 учнів і займатися, заспокоювати одного малого бандита.Причина такої ситуації- зневага до того школи і вчителя, як і освіти взагалі зі сторони влади.
Коментувати
Олекса Позняк
Найгырший і найлицемірніший міністр за мої 40 років роботи у школі.Абсолютно аморальна людина.На Майдані читала лекції про скорочення бюрократів і підвищення зарплати учителям.Робить навпаки.Позич у Сірка очей перш ніж їхати до учителів.
Просто я
Почему никто и никогда не говорит о наполняемости классов. В классе 36- 39 человек. И всех научи. Вот и партнерство. И еще есть инклюзивное обучение. Практически в каждом классе 1 чел. С ним тоже надо работать.
Олекса Позняк
Для Просто я: у меня 35.кошмар, особенно если попадётся какое нибудь чудо
Коментувати
Luftwaffe
Потрібно відійти від авторитарної політики міністерства освіти і науки України в ставленні до учителів та викладачів, а батьків зобов’язати виховувати свою дитину відповідно до норм і принципів людської моралі. Тоді ми, дійсно, тримаємо те, що називають якість освіти.
Vlad
Щоб відійти від авторитарної педагогики необхідно прибрати райміськВО, купу методистів і директорів-самодурів. А щодо електронного щоденника, таке ми вже проходили: 2012 - 2013 рік. За прислів`ям: "Хотілося як краще, а вийшло..."
якарадість
Якщо відповідальність рівна, то тепер і вчитель має повне право поскаржитись на неадекватну поведінку батьків і нахабну поведінку деяких зарозумілих "діток"?
Альбина
Для якарадість: а куди поскаржитися?
Тетяна
Мають право зараз скаржитися тільки батьки на вчителів на гарячу лінію...на це дала добра сама Гриневич
Коментувати
Майя
"Інформація про оцінку конфіденційна" - це означає що батьки не мають права переглянути оцінки своєї дитини у класному журналі, бо ненароком можуть побачити оцінки інших учнів? Тобто на класного керівника лягає відповідальність виписувати персонально оцінки для кожного з батьків, які відвідали школу? Конфіденційність на мою думку можлива тільки після переходу шкіл на систему електронного щоденника.
indigo
А в реальності тепер (згідно нових рекомендацій, які вчитель повинен виконувати) алкаші за професією будуть вказувати як вчителеві працювати або стукати у відділ освіти при першій ліпшій нагоді, що вчитель не так виховує або навчає їхню дитину...