Ціни на шкільні автобуси необґрунтовано зросли, - МОН

Вартість українських шкільних автобусів зросла після закладення в бюджет субвенції на їхню закупівлю

Ціни на шкільні автобуси необґрунтовано зросли, - МОН

Міністерство освіти і науки повідомляє, що ціни на деякі українські шкільні автобуси необґрунтовано зросли саме після закладення в державний бюджет субвенції на їхню закупівлю. Про це йдеться у заяві Міносвіти щодо стану закупівлі шкільних автобусів.

Зокрема, у МОН повідомляють, що ні Міністерство освіти і науки, ні інші центральні органи виконавчої влади, ні наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» у 2016-му році не мають і не мали жодного відношення до закупівлі шкільних автобусів.

«Ці закупівлі здійснюються органами місцевої влади за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам та відповідних видатків місцевих бюджетів. Саме органи місцевої влади провадять закупівлі шкільних автобусів, керуючись Законом України «Про публічні закупівлі» (набув чинності з 1 серпня 2016 року, до цього – керувалися Законом «Про державні закупівлі»)», - зазначають в МОН.

Освітня субвенція, що надійшла до місцевих бюджетів в 2016 році на закупівлю шкільних автобусів, складає 600 млн грн. Місцеві влади мали докласти свої кошти і закупити необхідну кількість автобусів для школярів. 

«Розуміючи етичну складову питання в контексті військової агресії Росії проти України, Міністерство освіти і науки України рекомендувало департаментам (управлінням) освіти і науки обласних державних адміністрацій (лист від 29 квітня 2016 р. № 1/9-218) під час проведення конкурсних торгів на закупівлю шкільних автобусів надавати перевагу транспортним засобам вітчизняного виробника», - повідомляють у відомстві.

У Міносвіти також надали таблицю з зазначенням ціни переможців торгів у різних областях, з якої видно, що є автобуси, ціни на які на 100-300 тис грн. нижчі, ніж пропозиції інших виробників. При цьому, зростання ціни на деякі українські шкільні автобуси відбулося саме після закладення в державний бюджет субвенції на їхню закупівлю. 

«МОН вивчає можливість звернення до компетентних органів щодо розгляду питання обґрунтованості ціни на українські шкільні автобуси. Одночасно, звертаємось до громадськості і журналістів з проханням зі свого боку дослідити, як так вийшло, що автобуси, вироблені в Україні, дорожчі за автобуси, в яких використовуються російські запчастини», - заявили у відомстві.

Освіта.ua
11.08.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксаночка
Автобуси ПАЗ виготовлені на Павловському заводі Російської Федерації, у нас замінюють крісла і ставлять світлячок. Причому цей російський завод випускає військову техніку, з якої вбивають наших хлопців на Сході. В міністерстві освіти виправдовуються , що закон не забороняє такі тендери , найбільше, а це 29 автобусів"Мрія", а насправді "Мечта" відправляться на ВІнниччину. За адресою завода в Харкові, як це зазначалося по документах знаходиться старий закритий кінотеатр. На сьогодні цим тендером зацікавились СБУ і почали перевірку.
небайдужий громадянин
так ціни взагалі на зросли на все... обгрунтовано чи необргунтовано... а Ви оформіть субсидію ;)
unforgiven
Порно-школи відміняються?..
Правда
Скандал с автобусами https://www.youtube.com/watch?v=6p6fxnPziA0 Люди, открываем глаза и делаем выводы.