Колегія МОН схвалить оновлені програми для дітей

Міносвіти будуть підготовлені нові вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів

Колегія МОН схвалить оновлені програми для дітей

12 липня завершився другий етап обговорення навчальних програм для учнів початкової школи. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти.

Цього разу на відкритій платформі ЕдЕра обговорювали розвантажені і оновлені програми, зміни в які було внесено за результатами відкритого обговорення чинних програм.

"Між першим і другим етапом обговорення є суттєва відмінність: якщо про чинні програми користувачі залишали переважно критичні коментарі, пропозиції про зміни, то на другому етапі більшість коментарів - схвальні і вдячні. Коментатори переконалися, що їхні пропозиції враховані. Ми навіть зробили окремі таблиці врахування коментарів, які також вивішені на ЕдЕрі. Кожен може переглянути: підтримана чи відхилена його пропозиція і чому", - говорить головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН Алевтина Лотоцька.

Найбільшу кількість дописувачів привернула увагу програма з української мови. Так, цю програму обговорювали 492 користувача.

“У коментарях до більшості програм дописувачі задоволені внесеними змінами. Є дискусії з певних питань, але конструктивні і доброзичливі. Також є конструктивна співпраця з науковими консультантами Національної академії педнаук”, -  зазначає Лотоцька.

У МОН зазначають, що яскравим прикладом обговорення є програма з української мови. Учасники дискусії залишились задоволені, що з програми забрані зайва теорія, як от побудова складних і непотрібних схем, натомість додано більше можливостей для розвитку мовлення дітей. Водночас, в рамках другого етапу виникла слушна пропозиція - перенести аудіювання з української мови до літературного читання, адже в рамках читання є більше можливостей працювати з цікавими текстами. Ця ідея викликала схвальні відгуки не лише з боку батьківської спільноти, а й зі сторони вчителів та експертів.

«Програма, що зазнала дійсно суттєвих змін після першого етапу – програма з англійської мови. Практично всі новації інтенсивно обговорювались, експерти, батьки та вчителі схвально сприйняли зняття письма в першому семестрі для першокласників, письмо в другому семестрі першого класу - тільки друкованими буквами (print script), водночас розширення усної роботи, скорочення деяких важких граматичних тем», - повідомили у Міносвіти.

“Форма роботи через відкриту платформу довела не тільки ефективність, а й показала конструктивність і можливість за дуже короткі терміни обробляти великі обсяги інформації, отримати змістовні пропозиції та цікаві ідеї. Вдалося залучити вчителів-практиків, які давали аргументовані пропозиції, підкріплені досвідом щоденної роботи з дітьми, - наголосила радник міністра освіти Іванна Коберник.

Детальні результати обговорення, порівняльні таблиці змін та таблиці врахування коментарів в рамках другого етапу будуть підготовлені та викладені у вільний доступ.

У Міністерстві освіти і науки також повідомили, що наприкінці липня- на початку серпня має відбутися засідання Колегії МОН, на якому схвалять розвантажені програми для початкової школи.

«Таким чином вже з першого вересня діти почнуть навчатися за оновленими програмами», - зазначили в МОН.

Після схвалення оновлених програм Колегією МОН, Міносвіти будуть також підготовлені нові орієнтовні вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів та методичні рекомендації до оновлених програм. А на відкритій платформі ЕдЕра будуть викладені додаткові навчальні матеріали, щоб полегшити вчителям викладання за оновленими програмами.

Освіта.ua
14.07.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Натали
Когда в школы будет поставляться програмное обеспечение по ИКТ? Такое програмное обеспечение на котором мы работаем, можно найти только в музее (я имею ввиду ОС ещё первые версии, а офис - 3 , все плагины устаревшие), класы не оснащены ни каким техническим средством, разве что учитель принесёт из дома.
Учитель праці
Не можливо на уроках праці навчати 26 -27 учнів одразу, давати однакові роботи і дівчатам, і хлопцям, слідкувати за дотриманням правил безпечної праці, якщо просто не вистачає місця , аби вільно розсадити учнів. Про яке дотримання санітарних умов може ідти мова? Я вже не кажу про застаріле обладнання!!!! А, скажіть мені будьте так ласкаві, чому 5,6 клас має 2 години праці, а коли ми починаемо готуватися до шкільних олімпіад (7-11кл), то маємо всього 1 годину, чи може створити аплікацію складніше ніж пошити фартух чи спідницю????? Уроки праці повинні проводитись так, щоб дитина могла себе обслуговувати
Anna
Для Учитель праці: Нужно просто игнорировать школьную программу со всеми фартуками и вязанием. У нас во всяком случае учителя так и делали и уроки были весьма интересными. Потому что не нужно людям в 2016 году уметь шить, ну вот просто не за чем. Да и швейные машинки врят ли много у кого есть дома. А на уроках труда мы рисовали по стеклу, лепили из полимерной глины, плели фенички и тд. Было прикольно))
Коментувати
учитель
Учебник англ.языка Калининой полный отстой,масса ошибок и неточностей и если бы мы не покупали Оксфорд, дети, наверное, до сих пор читать не умели,ну а кто хочет большего,милости просим к репетиторам, в английские клубы...Этого добра сейчас много-были бы деньги у родителей.
Тетяна
На мою думку, потрібно створювати таку програму, щоб дитині стало цікаво вчитися. А якщо в 1-х класах є по 36-37 дітей і 1 вчитель чи можливо це? Потрібно зменшити наповнюваність класів, зробити цікавими уроки малювання, трудового навчання і фізкультури, де діти зможуть розвантажувати свій мозок. А англійський в початкових класах українських шкіл має вивчатися не за Оксфордськими підручниками, це теж саме, що американцю вручити одразу наш підручник для літературного читання. Якщо батьки не вивчали англійську, то вони навіть завдвння не прочитають і дитині не допоможут,а з 5 класу збільшувати навантаження. Рахунок в межах 100 у першому класі для дітей теж важко, просто мозок дитини цього не сприймає, зазубрювання таблички множення у на початку 2 класу, коли дитина не розуміє суті цієї дії, ну і ,звісно, по 6 уроків у 3-4 класах просто недопустимо. А потім ми говоримо, чому падає здоров"я у дітей? У них просто не залишається дитинства. Після 6 уроків ще купа домашніх завдань!
мама
Для Тетяна: не за Оксфордськими? Вы знаете по какому учебнику учат английский в обычной школе сей час, большая часть класса не читает и букв не знает до 3- 4 го пока репетитора не наймут, Оксфордский учебник - за счастье...
Коментувати
вчитель
Нема слів! Тільки усне мовлення в першому семестрі, а потім галопом букви. Увага в першокласників, м’яко кажучи, нестійка. Без зміни відів діяльності вчителю буде скадно її підтримувати на потрібному рівні, особливо в класі, що не ділиться на групи. Про необхідність поділу на кілька груп з адекватною кількістю учнів в міністерстві знищення освіти, навряд чи думали. І знову продовжується схема розкрадання державних коштів, започаткована "папередниками": псевдоексперти змінили кілька слів у програмі - отримали "нову" і гроші за шкідництво. Змінили програму - треба міняти підручники (в сторону погіршення їх якості, звісно). А що робити вчителю, поки не вийдуть нові, "поліпшені" підручники?! Танцювати з бубном?! Стояти на голові?! І не треба розповідати, що вчитель щось комусь повинен! В жодній країні такої дикості немає! Банду геть!!!
Олекса Позняк
Для вчитель: Лілька Золота Ручка
Тетяна Вчитель
Вважаю, що правильно зробили з відміною письма в І семестрі 1 класу. Треба дати малюкам адаптуватися до школи. У них і на інших предметах письма вистачає щоуроку. Нехай спочатку українські літери засвоюють добре, а то у них у голові відразу почнеться "каша-малаша" із українсько-іноземними літерами. Так, це додаткове навантаження для вчителя-іноземця, але,повірте мені, як вчителю англійської мови, не так уже й складно 35 хвилин утримати увагу дітей, якщо ти дійсно зацікавлений у гарному засвоєнні матеріалу. Одних лише фізкультхвилинок необхідно провести 2 за урок + привітання + "розігрів" + інтерактивні форми роботи+ малювання-вирізання-клеєння за тематикою.... безліч занять. Так що заспокойтеся і працюйте добросовісно, а то чомусь останнім часом основна частина вчителів іноземної мови серйозно ставиться лише до роботи з репетиторства, зовсім забуваючи про основне місце роботи.
Alla Kucher
Вчитель, а ви пам’ятаєте, що в 1 класі лише 1 урок на тиждень? Я теж вважаю, що " не так уже й складно 35 хвилин утримати увагу дітей", але моє завдання не УВАГУ УТРИМУВАТИ, а спонукати дітей до дії, а якщо урок (35 хв. на 16-26 дітей) 1 раз на тиждень, то діти забувають де кабінет, як звуть тітку-вчительку, всі слова якими ви розважали їх вилітають за тиждень з голови, а навички письма залишаться, якщо ви тісно співпрацюєте з класоводом. І тоді в 2 класі (2 уроки на тиждень), за рахунок часу, що звільнеться від письма (бо діти пишуть краще ніж ті, кого розважали в 1 класі) приділяється більше уваги усному мовленню.
Коментувати
???
"Почнуть навчатися за оновленими програмами..." Стесняюсь спросить по каким учебникам? Количество часов уменьшили? Или по 5 уроков так и осталось во 2-ом классе?
Александр
Программы по русскому языку и литературному чтению так и остались без обсуждения и без изменений.
Олекса Позняк
Для Александр: У внучки в 1 класі 2 год української і 2 російської. Яка паскуда в МОН продовжує русифікацію України.Ліля!!!!!!! Від Путлера медаль хочеш отримати??????????????
Юля
Для Олекса Позняк: И где, простите, такие школы, обзавидоваться можно? у нас ни часу русского нет в Запорожье в украинских школах, вот где ужас для русскоязычных.
Правда
Для Олекса Позняк: Не волнуйтесь так. Пусть ваша внучка учит русский, скоро пригодится!
Коментувати
Елена
А будут ли изменения для классов с русским языком обучения?Или мы об этом узнаем 1 сентября?
Елена
А почему ничего не пишется о предмете"Основы здоровья"?Что все остались довольны?Во время обсуждения родители вносили предложение изъять его из учебной программы и таким образом "розвантажити" детей.В 3-4 классах уроки до 2 часов это как?В школе итак проводятся внеклассные часы на темы,которые рассматривает данный предмет.
Свирид Опанасович
Молодці!!! Тепер програми не стикуються з підручниками. Навчальний матеріал став ще більш фрагментованим... Що стосується іноземних мов, то в нормальній школі (не під егідою МОН) діти спочатку вчаться говорити, а вже потім писати, а не навпаки.
Тетяна Костащук-Мазур
Було б добре на цій платформі надати можливість вчителям працювати в певних спільнотах - по класах, з метою створення навчального контенту, обміну думками.