Обов'язкове ЗНО з іноземної пропонують відкласти ще на рік

Колегія МОН пропонує відкласти зовнішнє оцінювання з іноземної мови ще на рік

Обов'язкове ЗНО з іноземної пропонують відкласти ще на рік

Це було обговорено 30 червня на засіданні Колегії Міністерства освіти та науки України за результатами апробаційного ЗНО з іноземної мови цього року.

Причина – складно підготувати та провести всеохоплююче реальне ЗНО з іноземної мови, яке б перевіряло, принаймні, три з чотирьох базових навичок володіння іноземною мовою: читання; письмо; розуміння на слух; говоріння.

"Четверту навичку – говоріння – перевірити під час масового тестування надзвичайно складно практично неможливо", – вважає директор Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Вадим Карандій.

Для оцінювання навичок говоріння головні ролі відводиться особі, яка має спілкуватися з абітурієнтом, та екзаменатору. Ефективність такого оцінювання дуже залежить від фаховості відповідних осіб.

Карандій навів цікаву статистику виконання тестових завдань. Загалом з англійської мови взяли участь більше 600 випускників, з інших мов – менше.

Головне, за словами Карандія, було з'ясувати, наскільки ці завдання придатні для масового тестування.

Як вважає директор УЦОЯО, спроектовані тести досить якісні і наступного року можна їх вже використовувати більш розгорнуто і зараховувати за бажанням випускників як результати державної підсумкової атестації (ДПА).

Так, власне, було і цього року, коли бажання зарахувати ЗНО як ДПА з англійської мови виявили досить багато випускників: 287 з 633 за рівнем B1 та 387 з 619 – за рівнем B2. З інших мов: німецької, іспанської, французької – явка на тестування та зарахування результатів як ДПА було набагато нижчим: це добре видно на графіках.

Але запроваджувати ЗНО з іноземної мови як обов'язкову процедуру, Карандій вважає передчасним: треба добре виписати зміст завдань, відпрацювати логістику та забезпечення проведення.

Наприклад: для аудіювання планується підготувати компакт-диски, але з'ясувалося, що жодна компанія, яка може зробити якісний запис та підготовку майстер-диска, не гарантує конфедиційності цих записів. А тоді взагалі втрачається сенс ЗНО як справедливої та об'єктивної процедури.

Карандій звернув увагу на те, що компакт – диски УЦОЯО тиражує самостійно, але є проблема у запису аудіо текстів на професійному студійному обладнанні та створенні майстер-диску для подальшого тиражування.

Виходом є створення на базі УЦОЯО власної студії конфедиційного аудіо запису: так само, як для конфедиційного друку тестових завдань була створена власна друкарня.

Також потребує уточнення зміст завдань за складністю відповідно до різних мов та рівнів володіння.

Наприклад, якщо завдання з англійської мови досить точно побудовані, то для інших мов є певна неузгодженість складності завдань та потрібне суттєве доопрацювання – це добре видно на цій статистиці:

В результаті Колегія ухвалила рішення про відстрочку всеохоплюючого ЗНО з іноземних мов, щоб дати можливість підготуватися до цієї складної та важливої процедури і учням, і школам.

Як член Колегії я голосував за це рішення, бо вважаю його виваженим та доцільним. Досить вже непідготовлених експериментів над дітьми, батьками та вчителями: складні процеси потребують якісної підготовки.

Сергій Горбачов, «Українська правда. Життя»

Освіта.ua
01.07.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
я
Ніхто такою англійською(оксфордською) по світу не спілкується,це не розмовна англійська,це англійська для ЗНО,тобто для галочки,мені наприклад його здавати не потрібно,я не знаю досконало програми,проте з американцями чи англічанами або ж з німцями я можу спілкуватись НОРМАЛЬНОЮ англійською. Кому потрібно вийти на міжнародний рівень він вивчить мову так як треба,кому потрібно здавати ЗНО з англ.мови він його здасть. А кому воно зовсім не потрібно,він і буде в іншому напрямку розвиватись чи деградувати.
Катерина
Потім буде такий самий позор. ......................................................................
Катерина
Ну відклали на один рік..то й що?Який з цього толк?І потім будуть писати на низькому рівні.
мама
Вимагаємо тестування з англійської для всіх!! А то знову по 10 медалістів на клас!! Тим , хто вступає в мед. - вам бал за англ. ніяк не вплине на вступ, розберіться вже нарешті. Хоча сучасній людині без хоча б базового знання англ. дуже важко.
Bru_Ster
Для мама: Я звісно перепрошую, але якщо ЗНО з англійської зроблять обов’язковим, тоді на кожну спеціальність воно буде потрібне. Будь ти хіміком, фізиком,українським мовником чи ще кимось кому англійська не дуже і потрібна прийдеться її здавати, щоб поступити в інститут на ці спеціальності. З цього виходить просто безглузда ситуація, в яку потрапляє дуже багато людей, для чого нам примусова англійська, так справді у сучасному світі вона важлива, але тим кому вона буде потрібна вивчить її і у майбутньому.
Коментувати
мама
нет, нет... пусть сдают, вот смеху то будет, моему 10 ку учитель ставит и то только двоим из группы( английский), а случаем попали к репетитору так она и 8 ку не даёт, говорит каша вголове, навыков нужных нет, хорошочто вовремя обнаружили, теперь коплю на занятия в новом учебном году, это ж и по другим предметам такое может быть.
Nothing is impossible
Для мама: можна ідеально вивчити англійську безкоштовно, якщо не брати до уваги ціну за електроенергію і інтернет. Репетитори мало кому допомогли. Говорю з власного досвіду.
Коментувати
ома
Скрыть низкий уровень знаний по предмету - не проводить ДПА, ЗНО. А ведь там детей менее, чем в классе. Работать легче с пол-классом, всегда были на превилегированном положении - ни тебе экзаменов, ни компетентных проверяющих, так как английский язык мало кто знает. Пришли англичане в одну из школ и диалога с преподавателями иностр языка не получилось.
вот что интересно
Кричащие о том, что "дети на ДПАс английкого всё с п и с а л и" соображают, что таким образом открывают собственную некомпетентность в профессии. Каким образом дети на ДПА имели возможность списать? Только при содействии "учителей"
_Summertime_Sadness_
Для вот что интересно: эээ, дети ДОМА заучили ответы на тесты и выучили сочинения, пришли и просто в школе написали. Причем тут содействие учителей?
Anna
просто кто-то слил в инет задания за день до ДПА, все учителя вообще ни при чем, что что а выучить ответы любой может, на самом экзамене списывать нет нужды
вот что интересно
Для Anna: Выучили сочинение? Не смешите. А КАК сдают ДПА в школах МНЕ рассказывать не надо. Мои проблемы ))) были в том, что ребёнку НЕ дали списать))))). Этот ребъёнок после в универе за сессию (а было лет 8 назад) не менее 1000 гривен платил. Так что - дали, конкретно учителя дали списать
Коментувати
)
масовий позор відклали ще на один рік. ))) Є в МОН люди, які реально дивляться на речі...
Про ДПА 2016
В этом году ДПА в 11 классе – простая формальность, поскольку накануне в Интернете были выложены все задания по иностранным языкам по уровням В1 и В2, включая и письменное задание!!!! И если в 9 классе ДПА было в этом году по билетам для каждого ученика, то в 11 классе – 1 вариант на всех с КЛЮЧАМИ (в Интернете)! Вопрос к Гриневич – это так и в следующем году будет?
liudas9
Для Про ДПА 2016: Це взагалі була насмішка над вчителями. А МОН цю ситуацію навіть не коментувало. Я особисто відправила листи Гриневич, Хобзею і Совсун про цю ситуацію зі скріншотами та посиланнями на сторінки ВК, де напередодні були розміщені завдання ДПА та відповіді. А мені якийсь клерк прислав відписку, що тепер неможливо встановити, на якому етапі стався витік інформації.
Ага
Особисто скажу,з німецької відповідей не було,а от з англійської були!Шановні,дайте будь ласка посилання,там де були відплвіді до 20 травня з "УСІХ ІНОЗЕМНИХ МОВ"!!!
Коментувати
Обязательное ЗНО
Противники ЗНО просто лукавят. Т.е. если будет ДПА, то ОК, а если ЗНО - замучили бедных недорослей? Честный ответ дайте почему Вы против. Потому что Ваше чадо, и Вы это принимаете и хвалите, способствуете, - спишет, а на ЗНО ему учить надо. Т.е. Вы изначально учите своего ребенка двойным стандартам. ЗНО должно быть вместо ДПА. Обязательно. Единственное, что, да, медики должны сдавать ЗНО по биологии или им надо поменять при поступлении один из предметов на математику. Знание математики еще никому не навредило.
тов. Титаренко
Для Обязательное ЗНО: Прежде чем говорить об обязательном ВНО (а уж тем более ГИА в формате ВНО) по иностранному языку, просмотрите программы этих предметов и то, как они выполняются
мила
А вы подумали, что не всем нужен иностранный? А если кто в мед. поступает, почему он должен сдать обязательные, а потом еще и биологию с химией?
Ага
Уважаемая Мила,если Вы хотите стать врачом,то наверное Вам иностранный ой как нужен,и причём не один...А если к Вам попадёт иностраннец,например англичанин или немец,как Вы собираетесь его лечить,если Вы не будете знать иностранный???
Коментувати
N
Ставити іноземну мову обов’язковою для усіх на ЗНО рано. А от усі ДПА зробити як ЗНО однозначно треба.
Олена Володимирівна
Для N: таке ДПА як у цьому році було з іноземної мови нікому не потрібне.Все списали з інтернету, а у вчителя голова болить, бо всі здали екзамен на відмінно.
Не розумію
Для Олена Володимирівна: Мои ученики ничего не списали по немецкому языку, я и не ставила цель найти ответы в интернете, всё зависит от того, как Вы себя ведёте. Но то, что задания пришли в открытом виде - это факт, зачем тогда такое ДПА. Ну теперь все вздохнут с облегчением и на следующий год будут учить иностранный только те выпускники, кому он нужен. Пусть бы проводили ЗНО как ДПА на базе того, что уже есть. А так, сначала говорим одно, потом другое. Но это так характерно для нашего министерства.
Коментувати
Англия
вышла из состава ЕС. Вот и всё. Не рвите нервы
N
Для Англия:Ну і ...????
а про "и"
Для N: самостоятельно. Солнце печёт, времени мало, и другие проблемы... )
Anna
Для Н: я думаю что это к тому что англ учить не надо, хотя не уверена на 100%
Коментувати
совесть
Щодо обов’язкового Дпа+ЗНО з іноземної. Таки здоровий глузд (чи інстинкт самозбереження керманичів) потроху ПЕРЕМАГАЄ. Пригадую, як минулого року лише під шаленим тиском громадськості вдалося відтермінувати цю обов’язковість... Рівний доступ до вивчення іноземної мови в селі, як у великому місті, треба забезпечити, а вже потім вимагати від дітей результат. Хороший вчитель, мотивований ЗП, хороший підручник, мотивований учень,..., результат. І не варто підміняти тотальну неготовність усіх сторін такого оцінювання розмовами про важливість вивчення іноземної мови. Спочатку НАГОДУЙТЕ, а вже потім запитуйте про СМАК ЇЖІ...
наталя
Дав Бог мудрості нашому міністерству. Ще б відмінили обовязкове ЗНО з історії або математики, бо це ставить в нерівні умови вступників в медичні вузи, адже крім біології і хімії повинні задавати предмети, які непотрібні їм для вступу
Anna
Для наталя: Я например как выпускница этого года очень рада тому что ЗНО и ДПА объеденили, вместо 4 экзаменов сдавала 2, не тратила времени на изучение другого формата тестов (ДПА) , а готовилась лишь к ЗНО и меньше волнений + на ДПА списать не проблема и ДПА по английскому это доказало ( все ответы знали за день до тестирования) . По поводу медиков согласна, надо было просто на ряду с историей и математикой поставить также биологию на выбор, тогда бы будущие студенты мед универов были бы на равне со всеми.
N
Так , діти мають право бути в рівних умовах, як при складанні ДПА так і При складванні ЗНО, так і при вступі до ВНЗ ( маю на увязі усіляких льготників, позачерговців ,позаконкурсників і тих що живутьу місті з ВНЗ і мають змогу придбати за гроші зайві 10 балів за підготовчі курси )
Anna
Для Н: для льготников в этом году поставили квоту до 10% бюджетных мест, лично меня как абитуриента (не льготника) особо не напрягает, а курсы..., ну на курсы я ходила 3 раза в неделю по 3 часа ( + дорога час туда час обратно) в конце курсов мы писали экзамен типу ЗНО по укр математике и физике уровне на много сложнее самого ЗНО 2016 и нужно было написать не ниже 170! По этому считаю что я эти балы заработала честным трудом так сказать
Коментувати
Анна
Дякуємо автору за позицію на стороні дітей і за розуміння того, що зараз відбувається в освіті. Особливо дякуємо за останнє речення- досить експериментів над дітьми. Над нашими цьогорічними випускниками познущалися - тож хоча б не робіть помилок над майбутніми поколіннями.
tatiana
как можно загнать все школы под один уровень? В одних школах учат по украинским учебникам, а в других по британским.. понятно что уровень знаний будет низкий. Знание иностранного язка не реально проверить на ЗНО.Тести ЗНО - это не школьная программа. Тем более каждый год у учеников меняется автор учебника и нет системности.Вот когда будет у государства УКРАИНА возможность наладить системность в образовании, вот только тогда пусть говорят о сдачи иностранного языка, как ЗНО. Да, пусть проверят учителей которые учат иностранному языку.
Геннадий
Правильное решение. А там или ишак сдохнет, или падишах сдохнет, или будет новый.