Навчальний рік не триватиме до 1 липня, - МОН

У Міносвіти спростували інформацію про начебто продовження навчального року до 1 липня

Навчальний рік не триватиме до 1 липня, - МОН

У Міністерстві освіти і науки спростували інформацію про начебто продовження навчального року до 1 липня. Відповідне роз'яснення опубліковане на сайті відомства.

Зокрема, у повідомленні МОН наголошується, що жодного рішення щодо продовження або скорочення тривалості навчального року у загальноосвітніх навчальних закладах в 2016 або 2017 році міністерство не приймало, а цьогорічний лист МОН Про структуру навчального року та навчальні плани ЗНЗ в цьому питанні не відрізняється від минулорічних.

Також у Міносвіти зазначили, структура навчального року за чвертями, півріччями та семестрами, а також тривалість навчального тижня встановлюються загальноосвітнім навчальним закладом у межах часу, передбаченого робочим навчальним планом, за погодженням з відповідним органом управління освітою.

Режим роботи загальноосвітнього навчального закладу визначається ним на основі нормативно-правових актів та за погодженням з відповідним органом державної санітарно-епідеміологічної служби.

«В червні у загальноосвітніх навчальних закладах може проходити державна підсумкова атестація, шкільні практики, екскурсії і це традиційно є частиною навчального року. Таку ж структуру навчального року планується зберегти і в 2016/2017 навчальному році», - повідомили у Міносвіти.

Освіта.ua
01.07.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ага
Ага,такі ж як і минулих років навчальні плани,а як іноземна у 2013/2014 н.р. було 2 год. у 6-9 класах на іноземну,а у 2015/2016 -по 3 год.???А у 2016/2017 як???
Ірина
Завдання ЗНО на 200 балів можуть здати лише ті діти, що вивчали предмет на профільному рівні, а ті що на рівні стандарту - аби поріг пройшли((
Anna
Для Ірина: ну как бы это нормально, но про только порог прошли это вы загнули. Я историю для интереса написала дома -150 получила, хотя учусь в физмате и дома историю никогда не учила, прям совсем, даже дз не делаю, то что на уроках рассказали что-то запомнила - получила 150, если бы месяц учебники полистала и на 170 было бы. А на 200 надо профильно учить конечно, это вполне нормально, нужно же как-то разделить людей которые средне знают и тех которые знают хорошо.
Коментувати
Министру на заметку
Это Гройсман перепутал нас с другой страной, где его отпрыски учатся)) Там с июля))
tatiana
Краще б не терміни навчання встановлювали, а програму навчання, яка б відповідали тестам ЗНО. Бо те що вчать діти у звичайній школі, не достатньо для здачі ЗНО. Його можуть здати лише ті , хто вчатиься у профільних школах
Anna
Для tatiana: смотря по каким предметам, те предметы что были вынесены на ДПА могут быть сданы и со знаниями общеообразовательной школы. А то что уровень того же зНО по физике выше среднего норамально, нужно же как-то выделить учеников что действительно шарят этот предмет от тех кто знает его на среднем уровне
Рон
Я навчався у звичайній сільській школі, ходив до репетиторів. Здав на високі бали. "Його можуть здати лише ті , хто вчатиься у профільних школах" це лише відмазка для тих, хто не бажає вчитись.
Коментувати
Павло
Лише зовсім далекі від освіти люди могли тлумачити межі навчального року (до 1 лирня) як його продовження. Не будьмо невігласами, не розумієте - не тлумачте шановні журналісти.
Наташа
Для Павло: Для tatiana: неправда! Я працюю у звичайній сільській школі, і діти прекрасно здають ЗНО без репетиторів
Елена
Простите, какой предмет среднестатистические дети сдают без репетиторов: физикк, которая раз, ну два по 40 минут или английский - за него вообще молчу?
***
Ради цікавості -дайте завдання з параметрами вчителю математики Вашої школи -і подивиться чи він розв"яже задачку і за скільки часу......
Коментувати
Павлович
Всі байки про тривалість навчального року та канікул мають конкретного автора(мабуть в одній особі КМУ і міністра освіти)-В. Громового- http://gazeta.ua/articles/ukraine-newspaper/_litni-kanikuli-treba-skorotiti-napolovinu/702186?mobile=true.І чомусь ЗМІ сприймають це патякання як Боже откровення.
SERGEY LIMONOFF
Для Павлович: Тривалість літніх шкільних канікул треба скоротити удвічі, вважає 52-річний Віктор Громовий, заслужений учитель України. — Півтора місяця літнього відпочинку було б достатньо. Це дозволило б зменшити навантаження протягом навчального року, — каже він. — Стали б непотрібними сім уроків щодня і велика кількість домашніх завдань. Зараз учні дуже перевантажені. Тому часто хворіють. Те, що мали б викладати 10 місяців, у нас втискують у вісім. За рік учні навчаються 271 день, а відпочивають — 192 дні. Це й літні та зимові канікули, державні вихідні. — Уже традиційні два-три тижні карантину взимку. У нас найкоротший навчальний рік серед європейських країн. Ніде немає 3-місячних канікул. Наприклад, у Німеччині — 1,5 місяця. У червні діти вчаться, потім йдуть на канікули. Із середини серпня повертаються до школи, — говорить Віктор Громовий. — Тривалість навчального року в Україні потрібно привести до європейських стандартів.
SERGEY LIMONOFF
Для Павлович: долбойобами-земля богата! сидеть в июле на уроках -когда в классе +30-(на улице)+40!
Anna
Для SERGEY LIMONOFF: лично я проучившись 11 лет в школе особой перенагрузки не почувствовала, вот то что кучу лишнего в школе дают это да, очень много вещей которые абсолютно не нужны мне в жизни, а если вдруг и будут нужны я запросто могу их загуглить. Но перенагрузки как таковой нет, школа все таки должна готовить к взрослой жизни, а уже в универе нагрузка больше чем в школе, а на работе больше чем в универе - все идет по нарастающей !
Коментувати