Навчальні програми отримали 5 тис. коментарів

Оновлені програми будуть знову виставлені для обговорення на платформі EdEra з 29 червня

Навчальні програми отримали 5 тис. коментарів

Спільний проект Міністерства освіти і науки та відкритої платформи EdEra показав, що вчителі, освітяни, експерти та громадські активісти готові витрачати свій час на публічну аргументовану дискусію, ділитися досвідом і кращими практиками як навчати дітей.

Як повідомляє прес-служба Міністерства освіти, 2 тисячі унікальних авторизованих коментаторів за два тижні публічного обговорення залишили 5 тисяч 356 пропозицій до 15 навчальних програм початкової школи на публічній платформі Ed-Era.com.

Найбільший інтерес і наймасштабніше обговорення викликали програми з української мови та математики, що зацікавили 405 та 398 коментаторів відповідно.

«Це унікальні цифри і важливий проміжний результат спільного проекту МОН та відкритої платформи EdEra, – зазначає міністр освіти і науки Лілія Гриневич. — Вони підтверджують, наскільки великий інтерес і потреба суспільства в осучасненні змісту навчання в українській школі. Не всі пропозиції фізично можуть бути враховані. Але все, що стосується компетентнісного підходу, адаптації програми до вікових особливостей дітей, розвантаження програм від другорядної чи застарілої інформації, буде враховано в оновлених програмах, які також будуть виставлені на публічне обговорення».

Більшість пропозицій, згідно зі статистикою, надходить від фахових вчителів, які працюють як в державних, так і в приватних школах та навчальних центрах.

«Хоча обговорення велися на окремих сторінках навчальних предметів, є чимало спільного у висловлених коментаторами зауваженнях, – зазначає головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН Алевтина Лотоцька. – Зокрема, коментатори вказували на дублювання одного і того ж змісту в програмах з різних предметів, на надмірні вимоги до оцінювання знань учнів, на застарілий зміст і невідповідність віковим особливостям учнів. Зараз коментарі узагальнюються модераторами робочих експертних груп, на основі яких будуть зроблені порівняльні таблиці і запропоновані оновлені програми».

Оновлені програми будуть виставлені для публічного обговорення на платформі EdEra з 29 червня. Після узагальнення коментарів, які будуть отримані на другому етапі, програми будуть ще раз доопрацьовані і винесені на затвердження Колегією МОН.

На третьому етапі проекту на платформі EdEra будуть виставлені навчальні матеріали, відеоуроки та майстеркласи, які мають допомогти вчителям краще навчати згідно оновлених програм, використовуючи компетентнісний підхід.

Освіта.ua
23.06.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
так-так
Уважаемый министр! Сделайте проще, обратите внимание на прошлые Программы и ЗУНы, подайте их под "новым" "соусом" и не морочьте себе голову с 5 тисяч 356 пропозицій, кто знает от каких "умников". Найдите плагиат у комментатора по прошлой Программе и примите его. Не ошибетесь.