МОН визначило, як школам складати навчальні плани

Навчальні плани мають розроблятись школами у такій же формі‚ як і в минулі роки

МОН визначило, як школам складати навчальні плани

Робочі навчальні плани на наступний навчальний рік мають розроблятись загальноосвітніми навчальними закладами у такій же формі та за тими ж рекомендаціями‚ як і в минулі роки. Про це йдеться у листі МОН про структуру 2016/17 навчального року та навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів.

Зокрема, листом визначено, на підставі яких документів мають складатись робочі навчальні плани на наступний навчальний рік для 1-4-х, 5-8-х, 9-х, 10-11-х класів, а також для спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням окремих предметів або іноземних мов, гімназій, ліцеїв, колегіумів, спеціальних шкіл для дітей з особливими освітніми потребами тощо.

Навчальні заклади мають розробити робочі навчальні плани на основі Типових навчальних планів і затвердити їх у відповідному органі управління освітою.

Варіант Типового навчального плану (з вибором мови навчання, з вивченням мови національної меншини, з вивченням двох іноземних мов, з вивченням християнської етики чи етики, з вибором профілю навчання тощо) школа має обрати самостійно в залежності від типу закладу, його спеціалізації, освітніх запитів учнів і їхніх батьків та з урахуванням кадрового та матеріально-технічного забезпечення.

«Робочі навчальні плани розробляються у такій же формі та за тими ж рекомендаціями‚ як і в минулі роки (лист МОН України від 11.06.2014 № 1/9-303).

Індивідуальні й експериментальні робочі навчальні плани затверджуються департаментами (управліннями) освіти і науки обласних та Київської міської державних адміністрацій і до 25 серпня погоджуються департаментом загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України», - йдеться у листі Міністерства освіти і науки.

Освіта.ua
15.06.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Є. Балов
Як складати? Так само як у минулому навчальному році. А там як карта ляже. Лист № 1/9-296 від 09 червня 2016 року цілковита невизначеність.
учитель
У нас реально не вистачає годин на точні предемти! Знання з яких потрібні. І прикро, що всі ЗНО так і нічого не навчили. Програми з гуманітарною глупотою вже повністю поглинають свідомість дітей. Звісно "треба" іноземної. Можливо у якомусь столітті, наші громадяни зможуть мандрувати різними країнами. Прийшов час оговтатись! Ми живемо ілюзією, яка не має твердого підгрунтя. "Будинок на піску". Звісно є ще інший варіант думок. Суть якого у тому, що влада планомірно проводить геноцид точної науки. Можливо так комусь і вигідно. Тоді для чого взагаі озвучувати проблеми? Все одно їх вирішувати ніхто не буде.
Светлана Иванова
Для учитель: От такі вчителі, які вважають гуманітарні предмети глупотою і перетворюють нашу освіту в "будинок на піску". Тільки духовна складова робить людину людиною. А тригонометрію можна і університеті вивчити, таку ж біологію та хімію вивчають в медінститутах. Досягнути успіхів в гуманітарних науках набагато важче, тому що треба мати особисту точку зору і володіти мовами знати історію, читати.
Коментувати
оксана
а як щодо наказу про збільшення годин з англійської мови, який був виданий у серпні 2015, відсутні посилання на нього
1
Для оксана: Так, по-моему, в МОН "левая рука не ведает,что делает правая". Чудасия продолжается... Серия 205.
Ага
Для Оксана:Взагалі-то не лише англійська,а на іноземну мову.Я розумію,що якщо викладаєте лише англійську,то для Вас крім англ. нічого не існує,є й інші іноземні,тому не спекулюйте буь ласка.Але ви маєте рацію в тому,що не зрозуміло скільки годин на іноземну ....
Коментувати