Школи взяли участь у конкурсі з енергозбереження

У Києві відбулось нагородження переможців конкурсу на зменшення споживання електроенергії

Школи взяли участь у конкурсі з енергозбереження

7 червня у Києві за участю представників Держенергоефективності відбулася церемонія нагородження переможців конкурсу на зменшення споживання електроенергії, що проводився у школах 16 українських міст.

У рамках конкурсу, який тривав з 29 лютого до 28 квітня, 78 шкіл-учасників заощадили понад 41 тис. кВт/год. електроенергії. Найкращих показників досягли освітні заклади Кам’янець-Подільського (33,5 %) та Хмельницького (20,5%).

"Результати конкурсу приємно вражають. Буквально за два місяці 78 шкіл у середньому зменшили споживання електроенергії на 17,8%. Більше того, своєю активною діяльністю Ви, шановні учасники конкурсу, показали, що Україна може бути енергонезалежною лише у тому випадку, якщо ми всі разом будемо ощадливо використовувати енергоносії. І головне – залучати до цього представників різних поколінь", - наголосив начальник управління заміщення традиційних видів палива Держенергоефективності Юрій Шафаренко.

За його словами Агентство, всебічно підтримує проведення подібних заходів у навчальних закладах.

"Проводячи цей конкурс, було обрано правильний вектор дій. Адже саме молодь зможе продовжити ті напрацювання у сфері енергоефективності, які сьогодні вже досягнуто. Переконаний, що з такою творчою, ініціативною та активною молоддю ми швидко збудуємо сильну європейську країну з високою культурою енергоспоживання", - зазначив Шафаренко.

Переможці конкурсу отримали від Проекту USAID сертифікати на проведення енергетичного аудиту шкільних будівель. За словами Діани Корсакайте, керівника Проекту USAID, такі енергоаудити розпочнуться вже цього року та стануть основою для впровадження різних енергоефективних заходів.

На церемонії також були відзначені учні-автори кращих відеороликів та малюнків на тему енергозбереження.

Конкурс проводився Проектом USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" та Інститутом місцевого розвитку за підтримки Держенергоефективності. У конкурсі взяли участь представники 78 шкіл 16 міст-партнерів Проекту USAID: Вінниця, Дніпро, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кривий Ріг, Краматорськ, Кам'янець-Подільський, Луцьк, Львів, Павлоград, Рівне, Суми, Тернопіль, Херсон, Хмельницький та Чернігів.

Переможці конкурсу

Освіта.ua
09.06.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Учитель
Хоча б раз провели подібний конкурс серед чиновників, депутатів та подібних "правителів", ото б була економія. А економити на дітях???.........................
Aldona
Заступник директора заходить у свій кабінет, вмикає освітлення й електроопалювач, замикає двері й іде школою, клацаючи вимикачем усюди, де, на її думку, занадто світло. А за вікном - похмурий зимовий ранок... Отака економія.
unforgiven
То нічого, що в школі кожного дня по 8 годин працює клас з 20 комп’ютерів на неекономних системних блоках з ЭЛТ-моніторами? Часто вмикати-вимикати комп’ютери не можна, бо ремонт у десять разів дорожче ніж витрати електроенергії... Ось і вся економія.