Україна розробить міжнародний іспит з української

Україна повинна вирішити питання щодо підтримки українського шкільництва за кордоном

Україна розробить міжнародний іспит з української

“Україна має розробити міжнародно визнаний екзамен з української мови та сучасне методичне забезпечення для вивчення української мови як іноземної”, – Лілія Гриневич

Україна повинна вирішити низку питань щодо підтримки українського шкільництва за кордоном – від видачі міжнародно визнаних сертифікатів про знання української мови, до навчально-методичної підтримки українських вчителів та закладів за кордоном. Про це йшлося на засіданні робочої групи з розробки Плану заходів щодо підтримки та розвитку українського шкільництва за кордоном на 2016-2020 роки, яке відбулося 8 червня у приміщенні Міносвіти.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, потрібно сприяти розробці якісних підручників, навчальних матеріалів та міжнародно визнаних інструментів підтвердження знань української мови.

«Сьогодні відсутні якісні підручники та програми для викладання української мови як іноземної. Окрім того, дуже гостро стоїть питання про запровадження єдиного міжнародно визнаного екзамену з української мови. Звісно, є напрацювання в цьому плані Київського національного університету Тараса Шевченка, Львівського національного університету Івана Франка, Інституту українознавства, однак потрібно зосередити зусилля і нарешті створити такий екзамен», – зазначила Гриневич.

Також нагальним питанням, на думку експертів є вироблення стандартів, за якими викладати та оцінювати володіння українською мовою. Іноземці, що вивчають українську мову, повинні мати можливість засвідчити та підтвердити свої знання.

“Вивчення української мови як другої іноземної, іспит з української мови і відповідна сертифікація та ліцензування, визначення закладів, що зможуть видавати відповідні сертифікати – це питання престижу держави і воно має бути вирішено”, - заявила Ірина Ключковська, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ “Львівська політехніка”.

Як відомо, під час робочого візиту міністра освіти і науки Лілії Гриневич до Канади у травні цього року, канадські вчителі української мови звернулися до неї із проханням сприяти розробці міжнародно визнаного екзамену з української мови. Також, під час Конференції українських вчителів в Торонто неодноразово піднімалося питання створення сучасних і якісних підручників та програм для вивчення української мови як іноземної.

Освіта.ua
09.06.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталі
Скажіть на милість , як можна підготувати нормальну здачу ЗНО з української мови , якщо в 10-11 класі рівень стандарту , де української мови 1 година на тиждень?
Vica
Для Наталі: Ясное дело как: нанять репетитора, если хотите достойные результаты ЗНО и бюджет
Vica
Для Наталі: Это касается не только украинского, но и всех предметов ЗНО, если абитуриент не изучал их как минимум на профиле.
Коментувати
Ольга
Дело нужное, но, пожалуй, не первоочередное.
Skjeld
Заодно для усього чиновництва(ВР, міністерства) щорічний іспит у вигляді ЗНО з укр.мови - поглянемо скільки у нас патріотів з 450 ?
Nina Hagen
Маю питання: чи вважається українська мова іноземною для хлопчика, який народився в Іспанії, а його мама десять років тому виїхала з України? Тут треба не перегнуть. Укр як іноземна підходить для 4-5 покоління і для іноземців. Для дітей, де батьки тільки приїхали з України це лишнє. Ці можуть вивчити Буквар не адаптований. Укр як іноземна зробить їх мовними інвалідами, другосортною мовою..... треба зняти вимоги про викладання інших дисциплін, які вчать в норв школі ми математику в Осло пройдемо тільки заради термінів, а не математики.
unforgiven
Так зробіть, депутатам, чиновникам, половина яких її не знає взагалі, а інша половина тільки "слышала"... Чи вам у міністерстві подобається займатися маразмом?
вероятно
денег куры не клюют, вот и бесятся с жиру. А как иначе понять выходящее из недр МОН?