Розпочато обговорення нових програм початкової школи

Програми для учнів початкових класів розміщені для громадського обговорення

Розпочато обговорення нових програм початкової школи

Міністерство освіти та науки розмістило для громадського обговорення чинні програми для учнів початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання (1-4 класи). Програми опубліковані на соціальній платформі  EdEra (https://www.ed-era.com/).

У Міністерстві освіти і науки зазначають, що вперше обговорення навчальних програм є публічним та прозорим процесом.

«Спільний проект Міносвіти і порталу ЕdEra започатковано з метою зробити навчальні програми зрозумілішими і більш наближеними до вікових особливостей дітей і сучасного життя, розвантажити програми від обтяжливої інформації та застарілих підходів, та залучити до роботи над оновленням змісту освіти небайдужих освітян і експертів», - повідомляють у відомстві.

Як зазначають у МОН, розвантаження навчального процесу початкової школи – це один з оперативних кроків, які здійснює Міносвіти паралельно створенню Концепції нової української школи, яка стане фундаментом реформи всієї середньої освіти.

Після анонсу проекту МОН отримало понад 300 заяв з мотиваційними листами від бажаючих долучитися до процесу оновлення навчальних програм і методичних рекомендацій для початкової школи. Вже сформовані робочі групи по кожній програмі та визначені їх модератори, які координуватимуть роботу, узагальнюватимуть подані пропозиції, організовуватимуть подальшу роботу групи.

«Всі, хто не подавав заяв, але хоче висловити свої зауваження чи має конструктивні пропозиції щодо розвантаження чи удосконалення програм, може зробити це на платформі EdEda - в розділі "Розвантаження програм" розміщена докладна інструкція, як зареєструватися і як залишати коментарі», - повідомили в МОН.

Наприкінці липня оновлені програми мають бути розглянуті і затверджені Колегією Міносвіти.

У відомстві наголошують, що розвантаження програм - це лише перша частина проекту. На основі оновлених програм для початкової школи на платформі EdEra будуть створені відеоуроки, майстер-класи та розміщені навчальні матеріали від вчителів-практиків, які допоможуть зробити навчання найменших учнів цікавим та таким, що мотивує і заохочує.

Також, за дорученням міністра освіти і науки Лілії Гриневич, до 1 вересня будуть внесені суттєві зміни в критерії оцінювання та орієнтовні вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів та будуть надані відповідні методичні рекомендації.

перейти до програм

Освіта.ua
07.06.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олена вчитель
В хрестоматіях сучасної української дитячої літератури для читання в початкових класах підібрано твори, які, на нашу думку, не мають ні навчальної, ні виховної, ні розвивальної мети. Для чого читати таке дітям, яке неможливо зрозуміти навіть дорослим?
Світлана Іванівна
ЯК МОЖНА ВИКЛАДАТИ НАВАНТАЖУВАЛЬНІ ЧИ РОЗВАНТАЖУВАЛЬНІ ПРОГРАМИ, ЯКЩО ЗАРАЗ 15 ЛЮТОГО, А ПІДРУЧНИКА З ІНФОРМАТИКИ ДЛЯ 5 КЛАСУ НЕМАЄ НАВІТЬ В ЕЛЕКТРОННОМУ ВИГЛЯДІ. В ТОМУ РОЦІ ПІДРУЧНИК ДЛЯ 6 КЛАСУ З’ЯВИВСЯ В ГРУДНІ. А 8 клас - об’єктно-орієнтоване програмування. програмний код треба писати, а free pascal не вивчали. Якщо повернутися до 2-4 класу. Домашнє завдання не задаємо, оцінки не ставимо, за тиждень діти забувають, про що йшла мова на попередньому уроці. Курс називається Сходинки до інформатики, а Сходинки - програма платна. Як її придбати звичайній школі? Як потрібно викладати вчителю, щоб заохочувати учнів для отримання ґрунтовних знань? Всі новомодні методи та прийоми дуже вдало використовували і 20 і 30 років тому. І формули з фізики пам’ятали, і в умі рахували, а зараз же це не потрібно. ВЗЯВ БУДЬ-ЯКИЙ ГАДЖЕТ або РЕШЕБНИК. домашнє завдання виконано. А скільки важить рюкзак учня молодших класів? чому не друкувати підручники хоча б за семестрами та в м’яких обгортках?
Маргарита Компаниец Коваленко
Про яке розвантаження може йти мова, якщо в 3 і в 4 класах один раз на тиждень 6 (шість!) уроків.І це в дітей,яким по 8-9 років!
Игорь
вот вам готовая программа по математике: http://primat.org/news/novaja_programma_po_matematike_dlja_shkoly/2016-05-31-1236
ребята, там в программах
для младшей школы я НЕ вижу времени на изучение каждой КОНКРЕТНОЙ темы.А без этого о чём можно рассуждать? Или мною что-то пропущено?
арарат
Правильнее, следовало бы ОБГОВАРИВАТЬ представленные "Программы" от самих "авторов" Программ. Их было бы меньше, чем "ПРОПОЗИЦИЙ" к ним от людей. Составить "Программу" по предмету - это творчество и компетентность личности, и труд огромный, не каждый возьмется за него. Пропозиций тьма и будем иметь как в басне "Лебедь, рак и щука".
Ірина
Будь ласка, спрощуючи, не викиньте маля із купелю. Адже прийшовши у 5 клас, прийдеться долати серйозні труднощі, бути готовим до навчальної праці. Спрощені програми - це програми для дітей з особливими потребами! Назовіть хоча б їх по іншому - адаптованими, тощо.
мара
Но на учебники нужны деньги,... а это вырубленные деревья, оплата типографиям, определить достойного автора учебника нужно (есть такие?), - а это, ну, очень много денег и времени займет. А показать-то себя, надо уже сегодня. Проще и дешевле написать Программу, а там - "будь, что будет". Безответственностью - это называется.
unforgiven
Спочатку друкуємо підручники. Потім спрощуємо навчальні програми. Там, у міністерстві освіти і науки всі несповна розуму, чи настільки некомпетентні, що не розуміють елементарних речей в системі навчання і виховання МОЛОДШОЇ школи. P.S. молодша → середня → основна. В Україні немає поняття "початкової школи". То рудимент радянської системи освіти із якою тепер міністерство "бореться" знищуючи всі позитивні її риси та запроваджуючи "реФФорми", яким би позаздрив Табачник із бандою Януковича.
unforgiven
Для unforgiven: "середня" читати "базова".
мара
Для unforgiven: Элементарно и все знают, что вначале учебник, затем Программа по нему. Правы. Но на учебники нужны деньги, а это вырубленные деревья, оплата типографиям, определить достойного автора учебника(есть такие?) - это ну, очень много денег и времени. А показать себя надо сегодня. Проще и дешевле написать Программу, а там - "будь, что будет" Безответственность - это называется.
Коментувати
Елена Онищенко
Математика Богдановича дуже важка, особливо задачі. Прочитавши задачу, навіть вчитель з першого разу не може зрозуміти, про що йдеться в задачі. На уроці розв’язуємо один вид задач, а додому другий. Чому так?
Алёна
Для Елена Онищенко: не согласна с Вами. Учебник отличный, особенно если сравнить с книгами по природе, осн. здоровья, литературе и пр. Математика увлекательна и дает возможность неспешно овладеть материалом. А по задачам разной тематики для дома и класса - это вопрос к Вашему учителю по оганизации подачи материала на уроке.
кира
Для Алёна: "Отличный учебник" - это тот, по которому УЧЕНИК(!) САМОСТОЯТЕЛЬНО(!), если заболел, может освоить тему учебника. ЗНО показывает и не первый год: какие у нас учебники "сверх-от-личные".И еще для вас как педагога, нельзя сравнивать - несравнимое, даже этого не знаете.
Коментувати
Початківець
Чи й не розвантажили? У природознавстві прибрали декілька видів робіт - практичні, демонстраційні. А от проекти залишили. ЦІкаво, хто небудь із МОН думали, як їх зробити у 1 класі? Наступне. Чому не повернули письмове додавання і віднімання в межах сотні? Чи думають, що діти настільки розвинені, що в межах сотні рахують уже з народження? Дуже важко працювати, коли батьки показують цей прийом, а вчителю зась. І ще одне. Чому не зробити єдині підручники для всіх, а не присилати на школи "на тобі, Боже, що мені не гоже". Звільніть, нарешті, школи від "Української мови" Захарійчук. Маразм повний. Вибачте.
Олександр EdEra
Для Початківець: Доброго дня! Дякуємо за слушні зауваження. Будь ласка, опублікуйте їх і в обговореннях на сторінках програм, що на платформі. Таким чином, Ваші зауваження будуть взяті до уваги. Дякуємо!
педагог
Для Олександр EdEra: "... опублікуйте їх і в обговореннях на сторінках програм, що на платформі. Таким чином, Ваші зауваження будуть взяті до уваги. " - разве можно УЧЕСТЬ ВСЕ "зауваження"?
Олександр EdEra
Для педагог: Доброго дня! Цитую: "Вже сформовані робочі групи по кожній програмі та визначені їх модератори, які координуватимуть роботу, узагальнюватимуть подані пропозиції, організовуватимуть подальшу роботу групи." Модераторів на одну програму декілька, тому з їхнього і нашого боку робитиметься все можливе, аби врахувати кожен коментар. Дякуємо!
Коментувати