МОН та ОЕСР підпишуть угоду щодо PISA-2018

Дослідження надасть можливість оцінити якість шкільної освіти у порівнянні з іншими країнами

МОН та ОЕСР підпишуть угоду щодо PISA-2018

У Міністерстві освіти і науки відбулась нарада, присвячена питанням участі України у міжнародному дослідженні знань і навичок школярів PISA-2018.

За словами представника національного координатора міжнародного дослідження якості освіти Тетяни Вакуленко, найближчим часом планується підписання угоди між Міністерством освіти і науки і Організацією економічного співробітництва та розвитку про участь у дослідженні PISA-2018, що дасть можливість розробити покроковий план підготовки.

У свою чергу, радник Організації економічного співробітництва Фернандо Картрайт, зазначив, що результати дослідження PISA-2018 відкриють можливості для оцінки якості шкільної освіти у порівнянні з іншими країнами, а українські спеціалісти, які будуть долучені до адаптації тестів PISA, стануть експертами у питаннях компетентнісного оцінювання.

Як відомо, Україна вперше візьме участь у міжнародному дослідженні якості освіти PISA-2018 (Programme for International Student Assessment). Тестування PISA проводять кожні три роки, починаючи з 2000 року. У дослідженні 2015 року взяли участь понад 70 країн.

У межах програми дослідження школярі пройдуть тестування з математики, природничих наук і читання. Завданням дослідження є визначити в учнів окремих країн здатність до використання знань і умінь з математики та природничих наук у життєвих ситуаціях.

У лютому 2016 року Кабінет Міністрів України доручив Міністерству освіти і науки України забезпечити участь України у міжнародному дослідженні якості освіти PISA-2018 та визначив відповідальним за його проведення Український центр оцінювання якості освіти.

Освіта.ua
27.04.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів