Учителі просять розвантажити програму із зарубіжної літератури

Освітяни наголошують, що МОН не звертає уваги на пропозиції з розвантаження програми

Учителі просять розвантажити програму із зарубіжної літератури

Учасники конкурсу «Вчитель року» та учителі -методисти наголошують, що робоча група МОН з розвантаження програми із зарубіжної літератури для 10-11 класів не звертає уваги на численні пропозиції щодо внесення змін до програми. Про це йдеться у зверненні освітян до Міністерства освіти і науки.

Зокрема, автори звернення зазначають, що з лютого 2016 року у МОН триває робота з розвантаження програм для 10-11 класів.

«Чи не найбільше занепокоєння і нарікань викликає спрощення програми із зарубіжної літератури. На жаль, робоча група абсолютно не звернула уваги на численні пропозиції внести зміни до програми», - наголошують автори звернення.

Вони також повідомляють, що програма із зарубіжної літератури створена на підставі Державних стандартів 2004 року, які вже скасовано.

«Укладачі програми не бажають реагувати на пропозиції вчителів скоротити кількість творів російської літератури з метою подолання російськоцентризму програми», - йдеться у зверненні.

«Зокрема, чи можна вважати розвантаженням, зміну фрази «видатна російська поетеса Анна Ахматова» на «Анна Ахматова»?», - підкреслюють освітяни.

Також вони надали власні пропозиції щодо вдосконалення Програми із зарубіжної літератури для 10-11 класів.

Звернення підписано учасниками конкурсу «Вчитель року» в номінації «Зарубіжна література» та відомими вчителями-методистами.

Пропозиції з вдосконалення програми

Освіта.ua
27.04.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Skjeld
Програма зарубіжної літератури потребує реальних змін. Наприклад, кінцівка роману Толстого "Анна Кареніна" (епізод,коли героїня кинулась під поїзд) - пряма пропаганда суїциду.Початок роману Павича "Дамаскин" - "...якийсь турецький поромник на Дрині , що саме варив у конячій сечі курячі яйця..." - цілковитий абсурд, що руйнує психіку дітей. Роман "Тисяча Журавлів" Кавабата "...Тікако,що сиділа в їдальні розхристана й маленькими ножичками стригла волосся на родимій плямі". Погляньте, чого вчать наших дітей твори з цього предмету. Я не за абсолютне вилучення даного уроку, але варто переглянути все ж таки програму. Відповідна література - відповідній аудиторії.
малыш
Для Skjeld: Умейте правильно ПОДАТЬ(ударение на "а") любой эпизод, ведь вы учитель. Объясняю вам как подростку: вопросы ставьте!!! - как не надо делать дети, как бы вы поступили, почему тетя Анна К. так поступила, ... Воспитывайте сильных духом детей, любящих Страну. Выражайте свое отношение к героям романов и повестей, ведь если все бросятся под поезд вместе с вами, то кто будет ВОЗРОЖДАТЬ Страну...???? Сами больше думайте о Родине и слова придут. Удачи.
Коментувати
Тетяна
Для Аріни. Їм не до цього! Їм позасліплювало від сліз за бідною російською літературою,яку ображають,бідненьку. Так, як нещодавно прибідняли "рускій язик".
вчитель
Для Тетяна: Та що ж вам так "русский мир" кругом мерещиться.Я -не вчитель зарубіжної літератури, але в свій час її вивчала в інституті, люблю і пристойно знаю. Я нічого не маю проти заміни "Анни Кареніної" на"Хаджи Мурата" .Врешті -решт будь -який твір Толстого достоїн вивчення.У статті мене вразила фраза "Укладачі програми не бажають реагувати на пропозиції вчителів скоротити кількість творів російської літератури з метою подолання російськоцентризму програми". Спеціально заглянула в програму із зарубіжної літератури і окрім декількоїх імен російських класиків нікого не знайшла,,їх не більше,ніж англомовних письменників,то де ж той російськоцентризм. Залишилось відмовитися від Пушкіна,Толстого і Достоєвського.
малыш
Ну любит жаловаться, вот такие вчителя у нас. Министры им виноваты и все.
Коментувати
Тетяна
Для вчитель. Деградацію принесли не програми, а політика держави. Не треба перекладати вину суспільства на плечі школи!
Skjeld
Для Тетяна: Якраз програми й принесли деградацію, котрі знищують унікальну особистість, роблять її тупішою. Політика тут ні до чого, просто там, у Києві, сидять зовсім байдужі та безсилі чиновники.
Коментувати
Тетяна
Ого,як понесло тролятиною! Як завили, захищаючи "мір". Не ганьба? Час би вже перестати плакати за минулим, а то до майбутнього не дійдемо ніяк! Ніхто не применшує ролі російської літератури. Але вона не пуп землі. Є багато цікавих творів зарубіжних авторів,з якими варто познайомитися дітям,зокрема й на уроках світової літератури. А світ не обмежитися росією. Слава Богу!
Для малоосвічених
Для Тетяна: Те, що Гітлер був злодієм, не означає, що світ повинен відмовитися від Бетховена чи Гете. Так і російська культура, (а не «русский мир»), є частиною світової культури, від якої розумним людям не варто відмовлятися. Невже Булгакова не потрібно вивчати? Головне – познайомити дітей з різними культурами: від Англії до Японії.
Skeleton
"Час би вже перестати плакати за минулим, а то до майбутнього не дійдемо ніяк!" - это очень хороший совет для всех "западенцев". Вместо того, чтобы ненавидеть русский язык и русскоязычную литературу только потому, что У ВАС всё это вызывает плохие ассоциации, вы бы лучше задумались над будущим. А то вы только то и делаете, что мусолите прошлое.
Леся Хлипавка
для високоосвічених: погляньте на глобус землі і ви побачите, що світ великий і вивчення російської літератури у програмі зарубіжної літератури диспропорційне з кількістю країн та навіть з нашими сусідніми країнами.
Коментувати
Арина
Вообще,кто-то тут читал полностью предложения?Любители русской литературы и духовных скреп, Толстой остался,только "Хаджи Мурат" реально круче,там именно национальная борьба против,внимание,начинайте вопить,правильно,против руССкой агрессии и оккупации.
Я
Для Арина: Да, Вы правы, сорочку начал на себе рвать, не прочитав Предложений группы учителей... Но когда прочел, возмутился еще больше! И хочу извиниться перед теми, кто готовил эти Предложения. Потому что НЕТ там "пропозицій скоротити кількість творів російської літератури з метою подолання російськоцентризму програми". НЕТ ВООБЩЕ! Может, есть в загадочном ЗВЕРНЕННі, которое в статье упоминается?
Коментувати
Уляна
шановні, а чи є десь ще чиїсь пропозиції щодо розвантаження? чи тільки ці можна почитати? хотілося б побачити слушні зауваження й тих небайдужих, що тут рвуть сорочку на грудях за долю предмета!
вчителька
Для Уляна: Справа в тому, що учням не вистачає часу, щоб опрацьовувати твори.Не реально за 90хв або 45хв опрацювати твір, біографію, особливості стилю твору та епохи! Було б значно краще, якби творів було менше, а часу більше, бо якщо навчити дитину вдумливо та критично читати 4 -6 творів за рік, то вони аналогічно зможуть обрати собі інші твори та опрацювати їх самостійно. Головне, щоб учні отримали навички роботи з худ. текстом.Частина підручників написана стилем, який може усвідомити тільки людина з вищою освітою, дітям варто простіше, з прикладами аналізу текстів та поезій, бо коли на урок треба опрацювати 17-24 стор., а на кожній по 40-45 прізвищ ( які нічого дітям не говорять) - це трагедія. У дітей зникає бажання читати. Якби батьки прочитали всі тексти за програмою зар.літ та укр.літ в оригиналі, то зрозуміли б, що важко читати 5-6 років тільки про смерть, голод, ненависть і зраду. Хіба учень 8 кл здатний опанувати Анакеонта та Есхіла, Сапфо та Гомера? Ні!!!
Коментувати
Тётя Мотя
А как же мы, 15-17-летние, запоем читали и "Анну Каренину" с "Войной и миром", и Стендаля, и Достоевского??? Ничего, "подужали"? А тут всё "не відповідає віковим нормам"... Деградация? Кого воспитаем?
Уляна
Для Тётя Мотя: а чи був у нас вибір? чи могли ми тоді ще щось читати? за гарну книгу у книгарні слід було придбати десятитомник Ленісько- Марксистських трудів...
вчитель
Зате зараз є "вибір". За гарну книгу у книгарні потрібно викласти левову частку учительської зарплати.
Тетяна
Та ми ж тут не про політику начебто...
Коментувати
вчитель
Грош ціна таким вчителям -методистам та учасникам конкурсу "Вчитель року",адже справжній учитель літератури повинен знати,що російська література є невід’ємною частиною світової літератури і значний внесок у російську літературу внесли і письменники українського походження. Постійні експерименти і переформатування програм з точних і природничих наук призвели до інтелектуальної деградації нації,а такі " розвантаження " в угоду часу призводять до ще більшої духовної деградації.Нешановані учителі зарубіжної літератури - підписанти, я щиро заздрю, що у вас немає більше проблем, окрім боротьби з російськими класиками. Погоджуюся з Я,хотілось би дізнатися імена підписантів, країна повинна знати своїх "героїв".
учитель
Для вчитель: Грош і ціна. Інших слів про таких учителів не має.
Юля
Для вчитель: Зайдите в оранжевую ссылку ПРОПОЗИЦІІ З ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРОГРАМИ в конце статьи. Там все фамилии.
Коментувати
Я
Где посмотреть фамилии этих светил от литературы, измученных нарзаном, которых душит 3 часа литературы Серебряного века и 5 часов на изучение Булгакова в 11 классе? Больше там НЕТ русской литературы! В 10-м, конечно, Толстой и Достоевский, проклятые оккупанты, захватили поболе времени... Может, эти учителя и хорошие методисты, но при этом - палачи литературы!
Юля
Для Я: http://osvita.ua/doc/files/news/512/51202/05_Shodo_vdoskonalennya_programi_10-11.doc
Коментувати
Vladimir Zvan
В старшей школе вообще зарубежную литературу надо отменить.
Юля
Русофобам нет покоя. Ну никак не даёт им покоя величие русской литературы. Смех, да и только.....разгрузить программу.......А по биологии не надо программу разгрузить?
Геннадий
Для Юля: когда нет литературного ничего приличного своего в 20-м веке тупоголовые, читай майданутые, ненавидят все окружающее.
ilio
В 10 классе нЕчего разгружать в действующей программе. Посчитаем: по одному тому - Стендаль, Достоевский, Диккенс, Золя, Уайльд, два тома - "Анна Каренина", плюс представим всё остальное в одном томе (Бальзак, поэзияи т.д); итого не больше 8 книг нужно прочесть за год, примерно по одной в месяц. Может быть другой роман Золя выбрать.Совсем не удивляет реакция русофилов, "серебристов" - ничего другого знать не хотят и всё. Сидит на районном методобъединении два или три десятка филологов и сетуют на нравы и Украину, но ни один не знает английского (о других языках и говорить не стоит), украинский язык ненавидят. Да и русские журналы не читают, а всего лишь надо открыть "Журнальный зал"...
вчителька
10й клас майже нормальний, крім "Кар’єри Ругонів" та символістів( особливо інформації про їх відхилення інтимного характеру в підручниках).
Коментувати