Гриневич: атестати видадуть за старою процедурою

Міністерство освіти у цьому році повернеться до перевіреної процедури видачі документів про освіту

Гриневич: атестати видадуть за старою процедурою

Міністерство освіти і науки у цьому році повернеться до перевіреної процедури видачі документів про освіту, щоб усі діти змогли вчасно отримали свої атестати. Про це у своєму Facebook написала міністр освіти Лілія Гриневич.

За її словами, у МОН було проведено нараду, на який відбулось обговорення виготовлення атестатів і свідоцтв про освіту для випускників 9 і 11 класів.

«Є реальна загроза не видати вчасно документи випускникам. Місяць тому МОН раптово змінило електронну базу, в яку мають вноситися дані про випускників для подальшого друку документів. Що з'ясувалося на нараді: нова база даних не пройшла тестування, не сертифікована, не має підтвердження, що в ній будуть захищені персональні дані випускників, немає гарантії, що база витримає навантаження, коли до неї звертатимуться тисячі шкіл. І найстрашніше - при роботі з цією базою атестати випускникам можуть бути видані не раніше липня!», - повідомила Гриневич.

Міністр повідомила, що щоб цього не допустити, міністерство буде вимушено повернутися до перевіреної процедури і зробити все можливе, щоб всі діти вчасно отримали свої документи.

«Ми обіцяємо, що атестати і свідоцтва будуть видані вчасно, щоб діти не мали проблем з поданням документів на вступну кампанію. Вартість документів буде значно здешевлено», - наголосила міністр.

Разом з тим, вона висловила переконання, щодо необхідності руйнування монополії і старих схем.

«Вважаю, що бази даних освіти мають бути в державній, а не в приватній власності, але не можна ставити експерименти на дітях, змінюючи процедури видруку атестатів за два місяці до випускних. Цього року діти отримають документи про освіту вчасно», - зазначила Гриневич.

Вона повідомила, що одразу по закінченні навчального року буде розпочато зміни в роботі з базами даних освіти.

«Будуть проведені прозорі конкурсні процедури і в спокійному - не авральному! - режимі запроваджені необхідні зміни», - запевнила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Освіта.ua
18.04.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Oksana
Поясніть, будь ласка, що вручатимуть дітям на випускних вечорах, які плануються вже на 28 травня, коли у школах говорять, що ні атестатів, ні медалей до того часу вони ще не отримають? Хто у цьому винен і чому є ця затримка із друком?
1111
Шановні!! база даних, яка спочатку в одних руках, а потім ще й в інших (паспорти, ІДН, тощо) коштує багато, якщо вигідно розпорядитися даними - можна продати партіям перед виборами, можна - кредитів липових набрати. Не так собі від безтолковості воно все робилося...
Михайло Чиж
«Ми обіцяємо, що атестати і свідоцтва будуть видані вчасно» - обіцянка - цяцянка.... А ту, що раніше обіцяла: "Школи самостійно друкуватимуть атестати" (http://osvita.ua/school/51062/) вже звільнили, чи сьогодні щось інше обіцяє. Вже час від обіцянок переходити до діла.......
Veselka
«Вважаю, що бази даних освіти мають бути в державній, а не в приватній власності, але не можна ставити експерименти на дітях, змінюючи процедури видруку атестатів за два місяці до випускних. Цього року діти отримають документи про освіту вчасно» Нарешті перше розумне рішення.
Тетяна
Бажано, щоб коли "вносили зміни" не забули визначити джерела фінансування як самої бази, так і людей, які мають наповнювати її. А то крім основної роботи, маєш робити багато інших речей: ходити після уроків на семінари; приймати участь у нарадах; методичних об’єднаннях; прийняти участь у "масовці"... заповнити базу даних, наповнити шкільний сайт....... і все це у вільний від роботи час, а потім ще треба приготувптися до наступного робочого дня.... Або нехай це буде спеціальна людина, яка відповідатиме за наповнення бази і не треба ще й це покладати на плечі вчителів...
Prime
Для Тетяна: ну собственно с деньгами проблем нет, ибо они особо и не нужны. Тут все просто. Уже с 2012 года существует и отлично функционирует ЄДЕБО (єдина державна електронна база з питань освіти). В том году через нее в том году велась вступная кампания и выдавались дипломы. Просто впервые данные будут вносить не приемная комиссия вуза в нее, а школа. Там автоматически будет формироваться номер и вписываться средний балл. Это занимает в среднем 5 минут на одного абитуриента. Школам будет даже проще, ибо заявления вузы исчисляются тысячами, а выпускников в школах от силы в 1 сотню, а то и значительно меньше. Нужно просто школам дать доступ к базе (флеш-ключ, логин, пароль, стационарный АйПи), и обучить работать с соответствующим модулем. А в будущем это позволит максимально упростить поступление в вузы, и свести всю вступную какпанию к 1-2 неделям. так что все отлично, и проблем я тут не вижу
AMINA
Для Prime: "ну собственно с деньгами проблем нет, ибо они особо и не нужны" - это хорошо сказано только для тех, кто не ведает, что за каждого своего учащегося любой ВНЗ платит (1.80 грн. да на 500 детей ...). Круто? Действительно, деньги-то особо и не нужны. Никогда и никому. Печально всё это...
Методист
Для Prime: Школам проще?:) "Всего-то" - зарегистрироваться в ЄДЕБО, подписать договора, заплатить за это деньги. Сделать в школе кого-то отвественным, сделать для него ЕЦП. "Стационарный Айпи" - вобще смешно. Для начала было бы неплохо начать со "стационарного" интернета. Обучить - проблем не вижу, только кто этим будет заниматься? Учитель - должен учить и воспитывать, а не сидеть то в исуо, то щоденниках, то эдебах, сколько можна заниматься дурью???
Коментувати
о о
ось так, заповнювали базу а тепер все назад. докерувались
11
"МОН змінило електронну базу"... Хотелось бы,чтобы конкретных людей с конкретными фамилиями наказали за профнепригодность!!!
unforgiven
Так завжди. Спочатку створити проблему, а потім ГЕРОЇЧНО її вирішувати. Удачі.