Нове положення про індивідуальне навчання в школі

Міністерством освіти затверджено положення про індивідуальну форму навчання в школах

Нове положення про індивідуальне навчання в школі

Міністерством освіти і науки затверджено Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Сергієм Квітом.

Документ визначає порядок зарахування учнів на індивідуальну форму навчання та організації індивідуальної форми навчання для здобуття повної середньої освіти.

Виходячи зі змісту документа, індивідуальна форма навчання може запроваджуватися для учнів, які не можуть відвідувати навчальний заклад за станом здоров’я; проживають у селах і селищах, де кількість учнів у класі становить менше 5 осіб; проживають у зоні збройного конфлікту, на тимчасово окупованій території або у населених пунктах де органи влади не здійснюють свої повноваження; діти-біженці.

Також за індивідуальною формою навчання можуть здобувати освіту учні, які мають високий навчальний потенціал і можуть прискорено закінчити школу.

Зарахування учнів на індивідуальну форму навчання проводиться протягом навчального року. Під час індивідуального навчання школи мають застосовувати технології дистанційного навчання.

Документом також визначені особливості організації індивідуальної форми навчання у навчальних закладах, питання оплати праці педпрацівників, які здійснюють навчання учнів та інші питання навчального процесу за індивідуальної формою.

Попереднє Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах, затверджене ще наказом МОН № 732 від 20.12.2002 р., визнане таким що втратило чинність.

Освіта.ua
25.03.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лариса
В навчальному закладі організовано навчання дітей за індивідуальною формою навчання( згідно заяви батьків). Діти з особливими освітніми потребами (ЗПР, розумова відсталість).Я працюю вже три роки з цими дітьми .Мене цікавить одне просте питання: чому вчителів індивідуального навчання немає в штатному розписі на відміну від асистентів вчителів?Чому нам потрібно в травні звільнятися з роботи,а в вересні поновлюватись?А якщо і лишаємось на роботі бо маємо якусь годину в іншому класі,то в літні місяці отримуємо з/п тільки за цю годину.Я вже не говорю про надбавки,які передбачені за роботу з особливими дітьми.
Галина
чи класний керівник класу відповідає за дитину яка навчається на індивідуальному навчанні
Ганна
Згідно нового положення про індивідуальне навчання чи можна проводити по пів уроку протягом навчального тижня, тобто 0,5 год. інформатики кожного тижня, якщо є 2 учні
Олена
Чи враховуеться при оформленнi на пенсiю вчителя індивідуального навчання учня. Тобто, навантаження було 17 год., а 1 год. - це індивідуального навчання. Дякую.
Ольга
Чи може вчитель історії, який немає відповідної освіти читати години індивідуального навчання в початкових класах?
олена
Чи буде індивідуальна форма навчання для дітей з обмеженими можливостями з 1 вересня 2018р?
Ира Иванись
моя дитина знаходиться на індевідуальній формі навчання довідка ЛКК керівництво школи заставля проходить ПМПК щоб їм було більше годин я відмовилася проходить цю комісію тепер нам погрожують забороною відвідувати уроки ми хочемо ходити в школу щоб бути з однокласниками
Олена
Чи може учень, якому призначено індивідуальне навчання навчатися пр’ шкалі, а не вдома.
Vita Buzovskaya
Яке навантаження на учня середньої школи,якщо у мене в класі 2 учнів? І як розраховувати навантаження на учнів? Чи може бути -наприклад: 1 тиждень -музика,а потім на 2 тижні-образ.мистецтво,чи вони повинні бути все в розкладі на одному тижні?
анндей
хто підскаже.якщо в класі 11 учнів а 12 на індивідуальному навчанні то класний керівник отримує 0.5 ставки чи повну.?
Vita Buzovskaya
Для анндей: це є клас і ви отримуєте повне навантаження і кл.керівництво оплачується
Коментувати
Лариса Леся
У п.3 Положення сказано:Індивідуальна форма навчання в системі загальної середньої освіти є однією із форм організації навчально-виховного процесу для забезпечення права осіб на здобуття повної загальної середньої освіти в загальноосвітніх навчальних закладах. Чи можливе здійснення індивідуального навчання за однотипними індивідуальними навчальними програмами учнів 1-4-х класів, якщо у такому "класі" 3 учні (4 клас)?Адже,якщо ні, то це суперечить ст.5 Закону України "Про загальну середню освіту" щодо виконання вимог Державного стандарту загальної середньої освіти, підготовки учнів (вихованців) до подальшої освіти і трудової діяльності. (На такого учня держава виділяє лише 5 год. Яким чином забезпечити підготовку і проведення ДПА?)Дякую.
Андрій
’Ніхто не старається робити щось корисе для дітей,а навпаки не дати їм якісної освіти. Одним словом "геноцид" українського народу ще не закінчився
Андрій
Якщо я класі менше 5 учнів, то чи можна домогтися індивідуально-групової форми навчання ?
Антоніна
Для Андрій: Якщо я так пишу, то знаю, що це можливо. А хіба краще, коли діти мають ходити кожен окремо? А деякі предмети в них раз на два-три тижні
Коментувати
Антоніна
Чому через ваше це нове Положення моя дитина не може вчитися зі своїми однолітками, бо їх всього троє. Коли вони навчалися за груповою формою, це було набагато ефективніше!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Небайдужий
Ну добре, до обдарованих дітей застосовувати дистанційне навчання не складно і навіть потрібно, я вже не раз використовував це. А що робити з дітьми, які на індивідуальному навчанні через певну хворобу. Вони і так часто мають низький рівень успішності, відсутність мотивації, батьки таких дітей переважно не займаються їх освітою. Хто працював з такими учнями зрозуміє, що я мав на увазі. Це просто забрати у дітей можливість спілкування з учителем і зупинити їх освітній розвиток.
настя
А ще краще, коли батьки "проснулись" і принесли довідки із лікувальних закладів чи то з МПК, що дитині треба індивідуальне навчання, а це вже вересень і школу профінансували на 1 вересня ...... бідний директор... із фонду заробітної плати платить вчителю зарплату... Як же ненавидять цю дитину... А звівдки дистанційне навучання? Шановні, Ви давно були в школі та й не володієте ситуацією, а закони пишете. Для кого і кому?
Алена
Для настя: Настя, добрый день! Прошу Вас подсказать мне в чем заключаются ньюансы оплаты учителей и почему так не довольна директор, когда я ей сегодня сказала, что хочу в следующем учебном году перевести ребенка на индивидуальное обучение? Заранее спасибо за ответ.
Тата
ГорОНО не хочет выделять деньги, директору надо оплачивать из фонда школы, где всё уже подсчитано до копейки. Учителям тоже не хочется работать индивидуально. Хорошо, если ученик живёт рядом со школою или местом проживания учителя, а если в другом конце города... Надо доехать туда-назад, за свои деньги да ещё и после основных уроков. Т.е., чтобы првести один урок 45 мин. надо потратить 1,5-2 часа. "За особливі умови" - занятия на дому учителю со стажем более 20 лет доплачивают 10 грн. за урок, грязными. Да и для ребёнка - это полное "урезание" в знаниях. Не знаю, как в младших классах, ученику 11 ф.м. класса оплачивают 12 уроков в неделю, вместо 36, некоторые предметы по 0,25 в неделю, т.е. 1 урок в месяц. Старшеклассник может и сам позаниматься, получив задание или консультацию учителя, а вот малыши и среднее звено...
Коментувати
1
"Під час індивідуального навчання школи мають застосовувати технології дистанційного навчання". А що держава забезпечила умови для дистанційного навчання. Чого це я маю витрачати домашні кошти на світло, інтернет, комп"ютер. Звиняйте, дорогенькі монівці, але спочатку за державний кошт забезпечте класи комп"ютерами, інтернетом, камерами для зйомки та спілкування, а потім уже щось вимагайте. А поки що пишіть свої положення... бамага все стерпить
inchichok
Для 1: Та бамага то стерпить, а нас наші місцеві князьки як кинуться нагинати, щоб виконували! Здоров’я нам, щоб побороти цих псевдо-реформаторів! Я, якщо роблю вдома ремонт, спочатку бюджет планую, план складаю, вивчаю ретельно, купую матеріали, а потім... У нас же як про ту рибу: "Жоро, смаж рибу" - "Риби нема" - "А ти, Жоро, смаж, риба буде"
Teacher
Пропоную усі форми дистанційного навчання закріпити за Інститутом модернізації змісту освіти або іншою (однією) структурою. Програми для усієї країни одні, відстань для інтернету значення не має, то чому кожна школа окремо має створювати відеолекції, розробляти і десь викладати дидактичні матеріали, тощо. Нехай розумні мужі виконують те, що придумали.
IV, Маріуполь
На мою думку, це "Положення" своєчасне, необхідне... Не підтримувати його можуть тільки ті, хто боїться зайвий раз палець об палець вдарити. Що стосується мене, так я останні роки активно впроваджую елементи дистанційної освіти в навчальний процес, особливо при роботі з обдарованими учнями. З нетерпінням чекаю, коли ця праця викладача буде оплачуватися гідно (у ВНЗ І-ІІ рівня акредитації)
Коментувати
Педагог
Непогано було б розробити таке положення і для ВНЗ
Дана
Для Педагог: Деж такі вчителі? Колись були , зараз інша картина і всім всерівно знання дитини основне для вчителів пройти програму і дитина щоб тихо була! І суть не в зарплатні а в байдужості і нерозумінні дитини!
Коментувати