МОН може скасувати централізований друк атестатів

У відомстві кажуть, що діяльність МОН направлена на знищення монополії виготовлення документів про освіту

МОН може скасувати централізований друк атестатів

Діяльність Міністерства освіти і науки спрямована на знищення приватної монополії щодо централізованого виготовлення документів про освіту. Про це, за повідомленням прес-служби МОН, під час засідання Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти сказав міністр освіти і науки Сергій Квіт.

Міністр зазначив, що у 2015 році відомству вдалось децентралізувати виготовлення дипломів про вищу і професійно-технічну освіту. Сьогодні кожний університет друкує дипломи за власним дизайном і сам обирає друкарню.

При цьому Державне підприємство «Інфоресурс» надає навчальному закладу номер і серію документу, які вважаються захистом виданого диплому.

За словами міністра, таке рішення дозволило суттєво знизити ціну на виготовлення документів.

«Завдяки цьому кроку монополіст «Державний центр прикладних і інформаційних технологій» втратив 43 млн гривень», - підкреслив Квіт.

Він повідомив, що цього року буде децентралізовано виробництво студентських квитків, адже станом на 1 вересня 2015 року вартість студентського квитка становила 72 гривні. Для порівняння: виготовлення найдорожчої банківської картки коштує не більше 34 гривень.

Також, Міністерством освіти і науки розглядається питання виготовлення на місцях свідоцтв про базову освіту і атестатів про загальну середню освіту.

Освіта.ua
17.03.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
WTF
За що ПРацівники МОН отримують зарплату? Вони взагалі працюють на потреби суспільства? Яка від них користь?
семен семенычс
просто надо "центр прикладних і інформаційних технологій" прижать, а то баблом не делится, а потом можно будет начать "биометрические аттестаты" выдавать или еще какой-нибудь распил бабла придумать. а как школы сами начнут аттестаты печатать на ксероксе - это вообще цирк будет....
совесть
Щодо виготовлення атестатів про освіту на місцях... Цивілізований, багатий світ, де закони працюють для всіх, бореться з приватними монополіями, бо є чим боротися. У нас поки один шлях боротьби - знищити, заборонити. Тому тимчасовий (?) хаос завжди супроводжує цей процес. "Весь мир до основанья мы разрушим..." лунає все голосніше. В країні, де такий рівень корупції, трималася довіра до ВИДАНИХ ДЕРЖАВОЮ документів про загсередню освіту. ДЕРЖАВОЮ!
Михайло Чиж
Своїми заявами МОН чи не кожного дня підтверджує свій непрофесіоналізм: минулого тижня вони заявили "Виготовлення атестатів передано Інституту МОН" (http://osvita.ua/school/50654/), а вчора - протилежне (вірніше, а навіщо тоді цей Інститут?). Складається враження, що чиновники з МОН навіть не обговорюють свої рішення між собою... А МОН сьогодні перетворився на такий собі безмозглий організм, в якому права руку не знає, що робить ліва, причому дії обох цих рук нікому не підпорядковуються....
Світлана
Тобто атестатів у травні -червні можна не чекати?
Миронович
Для Світлана: Щоб Ви і не сумнівались. Квіт зробе свою к"кантору", як Табачнег, і буде заробляти гроші. Реформатори....
Михайло Чиж
Для Світлана: підручників чекаємо вже 7 місяців (і велика ймовірність, що до кінця цього навчального року і не дочекаємось).... МОН запропонувало перейти на електронні підручники. Чекаємо пропозиції переходу на електронні документи про освіту. А що, "з метою економії державних коштів"....
Світлана
Боже, коли ж у нас буде все, як у людей?
Коментувати