Столичних учителів закликали сказати «НІ» поборам

У КМДА закликали освітян не давати приводу для звинувачень у поборах та хабарництві

Столичних учителів закликали сказати «НІ» поборам

Департамент освіти і науки Київської міської державної адміністрації закликав освітян не давати приводу для наклепів, звинувачень у поборах та хабарництві. Про це йдеться у відкритому листі директора департаменту Олени Фіданян щодо прийому дітей у 1 класи столичних шкіл.

Зокрема, Фіданян зазначає, що для зарахування дитини до школи батьки мають надати заяву, копію свідоцтва про народження дитини та медичну довідку. При вступі до спеціалізованої школи дитина повинна пройти співбесіду.

Разом з тим, у департаменті зазначають, що сьогодні у столиці понад 50% початкових шкіл є спеціалізованими. Конкурс у яких минулого року складав від 1,5 до 6 дітей на одне місце. Тому у департаменті радять батькам обирати для дитини не заклад, а вчителя, а також школу, яка найближча до дому.

«У Києві така можливість є. Чим довша дорога до школи, тим раніше Ваша маленька дитина буде прокидатися вранці, щоб до неї дістатись. І чим менший шлях вона долатиме, тим менше Ви піклуватиметеся про її безпеку», - зазначає директор столичного департаменту освіти Олена Фіданян.

Також, звертаючись до вчителів, вона зазначила, що у період набору першачків, освітяни завжди опиняються у центрі уваги суспільства та будь-який невірний крок чи вчинок учителя викликає величезний резонанс у громадськості.

«Прошу вас з честю і гідністю представляти шановану у суспільстві професію. Департамент закликає ВАС до відкритості. Не давайте приводу для наклепів, звинувачень у поборах та хабарництві. Ми маємо сказати чітке НІ «добровільним внескам» при вступі до шкіл. Ми з ВАМИ теж є батьками. Зупинімо побори в навчальних закладах. Повернімо добре ім’я Вчительства», - наголосила Олена Фіданян.

У випадках вимагання грошей за вступ дітей до комунального навчального закладу або інших платежів, батьків просять звертатись на гарячу лінію департаменту за телефоном 279-35-26 або за електронною адресою osvita@kievcity.gov.ua.

Освіта.ua
02.03.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
про освіту
У бюджеті закладено на кожного школяра щорічно 20 тис.гривень, батьки платять податки й освіта в нас за Конституцією безоплатна. Досить тягнути з батьківських кишень, які зараз стали значно худішими! Додаткові благодійні внески - це поле для корупції, несправедливості й нерівного доступу до освіти. Дирекція й учителі напряму не витягують кошти, а через батьківські рекет-комітети, за що їх діти одержують преференції у вигляді оцінок, перемог в олімпіадах і конкурсах.
Св-та
Для про освіту: Та школи щось не бачать цих грошей, крім мізерної зарплати вчителям. А ремонт класів, даху??? Здають і батьки, і вчителі.
almira
Для про освіту: У бюджеті закладено на кожного школяра щорічно 20 тис.гривень, дуже хочу побачити, де це написано?
almira
НА КОЖНОГО ШКОЛЯРА? чи на його потреби? воду ,світло, тепло? обслуговування, їдальня, прибирання, і т.д.
Коментувати
Для Корупціонерам в КМДА:
Ви морозиво сьогодні їли, ЧОМУ гроші на школу не здали? А ті двійнятка оте морозиво раз на місяць може й їдять, а може й ні. Жлобство. "ДИТИНА за день витратить на чіпси ..." - то нехай і витратить, бо на більш якісну їжу у її батьків грошей немає, а наші керманичі ж війну ведуть, то щоби супротивнику важче жити було, його продукцію до власної країни завозить. Власних дітей травити
No departaments!!!
Здають усі: і учителі, і батьки. Бо, розуміють, що іншого виходу забезпечити навчально-виховний процес на належному рівні неможливо. Правда, існують винятки, які не хочуть здавати кошти, аргументуючи тим, що малозабезпечені. Хоч їхні діти на перервах (а інколи й на уроках, дякуючи квіту!!!) рубаються в ігри на недешевих планшетах і смартфонах... Але "то таке". То вже інша історія.
Для Корупціонерам в КМДА:
Для No departaments!!!: певно що. Іншого виходу ЗАБЕЗПЕЧИТИ ПАЛАЦИ, КРУЇЗИ, тощо для наших ВІТЧИЗНЯНИХ чиновників НЕМАЄ. Нехай здають і далі
Вам то какая разница.
Для No departaments!!!: дешёвые у детей планшеты или дорогие? Вы то каким боком к семейному бюджету родителей? Жлобство, оно везде жлобство. А обращать внимание на то, какие у детей гаджеты учител - втройне жлобство. Когда же мы отойдём от этого?
Коментувати
Віталій
"Мудрий і чесний" керівник звернувся до освітян з відкритим листом... Пальчиком посварив... Для довірливих рекомендую погуглить інет. Наприклад: http://stopotkat.net/news/view/49185 , http://narodna.pravda.com.ua/culture/552ce0968badb/ , Аба так: ... Говорити про корупцію в сфері освіти не доводиться, оскільки благодійні внески для шкіл і дитячих садків здійснюють самі батьки добровільно. Про це в ефірі радіостанції Голос Столиці заявила глава Департаменту освіти КМДА Олена Фіданян. Читати повністю: http://newsradio.com.ua/2015_07_08/F-danjan-chinovniki-ne-zmozhut-zaboroniti-pobori-v-shkolah-poki-batki-sam-platjat-5970/ (8 липня 2015 року) ... Тотальна корупція і кругова порука...
No departaments!!!
Спонсорські кошти, отримані від батьків, під суворою звітністю витрачаються виключно на потреби школи. На такий крок, доводиться іти не від хорошого життя, а від тотальної корупції на рівні міністерства та департаментів, халатного ставлення освітніх чиновників до своїх обов’язків...
Корупціонерам в КМДА
15 грн. ($0,6) на місяць з кожного учня це багато? Та дитина за день витратить більше на сухарики, чіпси та іншу отруту, водночас спонсоруючи російського виробника!!!
Ви морозиво сьогодні їли,
Для Корупціонерам в КМДА: ЧОМУ гроші на школу не здали? А ті двійнятка оте морозиво раз на місяць може й їдять, а може й ні. Жлобство. "ДИТИНА за день витратить на чіпси ..." - то нехай і витратить, бо на більш якісну їжу у її батьків грошей немає, а наші керманичі ж війну ведуть, то щоби супротивнику важче жити було, його продукцію до власної країни завозить. Власних дітей травити
Владимир
Для Корупціонерам в КМДА: Не смешите людей, откуда такие цифры.
Коментувати
Леонідович
Зупиніть "побори". Дохніть з голоду - хотіли сказати в КМДА. Профінансуйте з бюджету ремонти, нікому ці побори не пообаються. Просто ніхто не хоче віддавати дитину в школу з протікаючим дахом і облізлими стінами і т.п. А без батьків при нинішній владі школа взагалі швиденько розвалиться.
zxc
Самое страшное, что разъедает систему образования, это лицемерие. Уважаемая пани директор департамента правда считает, что все вступительные взносы учителя кладут себе в карман? Или судит только по себе? Да без помощи родителей школа давно бы рухнула.
FBI
Якщо бандити при владі, то крайніми завжди будуть чесні люди. Така реальність в нашій системі освіти.
Освітянин
Полностью согласна с 1. Как делать ремонтные работы, если выделяют с бюджета только крохи, а всем говорят, что "выделили" деньги, как поступать в форс-мажорных обстоятельствах - потекла канализация, авария отопительной системы, авария на пищеблоке? Вывод: денег нет, "поборов" нет - всё закрываем!!!
1
Как осточертело это лицемерие, когда на публику говорится одно, а потом начинается с подачи всяких там департаментов, то походы по циркам, то платные дневники, то проверки перед началом года, где ни копейки не дали и вопрошают, почему ремонт не сделан в классе. Государство ведь даже на лампочки в классе не выделят деньги. Кроче, виноват учитель, который не желает за свой счет все это оплачивать. Мне вот интересно через какое время без родительских денег школы превратятся в то, во что превратились, например, дороги.
Lena
Для 1: Все просто: шкіл не буде взагалі. Будуть тільки НАБИ, по одній на область.
Ірина
Прошу підпишіть петицю президенту України "" Ні - благодійним внескам в освіті"  https://secure.avaaz.org/ru/petition/prezident_Ukrayini_PPoroshenko_Ni_blagodiynim_vneskam_v_osviti/
ЗАЧЕМ?
Для Ірина: Зачем подписывать петицию. Это полный идиотизм. Вам что, Порошенко ставит условия нести деньги? Или Порошенко должен запретить это делать. Вы там что курили?
Коментувати