МОН унормує відносини батьків та школи

Міносвіти розгляне питання діяльності шкіл, у вирішенні яких беруть участь батьківські колективи

МОН унормує відносини батьків та школи

Міністерство освіти найближчим часом має намір разом з батьками і директорами шкіл країни розглянути питання фінансової і господарської діяльності загальних середніх навчальних закладів, у вирішенні яких беруть участь батьківські колективи.

Про це повідомив міністр освіти Сергій Квіт під час прес-конференції, що відбулась у Будинку Уряду.

«В Міністерство надходять скарги батьків, коли вони вперше приводять дитину до школи, а з них вимагають зробити грошовий внесок. Такі вимоги з боку школи є абсолютно незаконними», - підкреслив міністр.

Разом з тим, за словами міністра, школи мають свої нагальні потреби, вирішення яких передбачає допомогу батьків.

Він повідомив, що міністерство планує запросити з регіонів представників батьківських колективів, які успішно співпрацюють зі школами щодо вирішення господарських питань та директорів загальних навчальних закладів, які мають успішні приклади співпраці з батьками.

«Вони поділяться своїм досвідом, ми розглянемо типові проблеми і запропонуємо їх вирішення: юристи міністерства розроблять типові документи, як батьки можуть співпрацювати зі школами та, як директор співпрацюватиме з тими, хто хоче допомогти школі. Це важливий крок для налагодження системної роботи, щоб уникнути нарікань», - повідомив Сергій Квіт.

Освіта.ua
01.03.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ООООО
Пане мінісер, ви не з того кінця вчепилися! Вам слід було перший рік попрацювати будь-якій сільській школі директором! Рік прожити і подивитися, в якому анусі сидить освіта, реформована всіма вашими попередниками. От тоді б ви, по-перше, почали їх садити за марно прос.. мільярли, по-друге, знали б що треба самому робити, і, по-третє, розігнали б всіх, хто до освіти приписаний: райво з РМК, облуо з іхніми інститутами, академію маразматиків від педагогіки! Порахуйте гроші, які проїдаються паразитами і подивимося чи можна вже було і меблі оновити, і кабінети, і якість знань покращити.. Чому досі школи не є фінансово самостійними? чому досі маса часу тратиться на непотрібну писанину? ви ж просто душите школи!
Педагог
«В Міністерство надходять скарги батьків, коли вони вперше приводять дитину до школи, а з них вимагають зробити грошовий внесок. Такі вимоги з боку школи є абсолютно незаконними», - підкреслив міністр. Тепер, після "унормування", з батьків братимуть грошові внески на законних підставах )))))
Вчитель
Міністерству освіти потрібно б найближчим часом розглянути питання про те, до якого числа навчаються учні 11-х класів: до 5.05 чи до 27.05? Річна оцінка з предмета коли має бути виставлена до 5.05., 11.05 20.05, чи діти будуть відвідувати уроки мови, математики, іноземної ще після ДПА?
Леонідович
Для Вчитель: Спочатку хай МОН унормує свої відносини з здоровим глуздом. Якщо з цього коли-небудь почнуть, то все буде гаразд.
Коментувати
Роман
Квіт брехливий дегенерат забирайся геть з освіти.Скільки можна терпіти видимість реформ таких як Яценюк і Квіт треба сажати в тюрму за знищення освіти і економіки України.
Леонідович
Для Роман: пожиттєво
Геннадий
Для Роман: призыв хороший, но слишком много майдаунов-дегенератов.
Коментувати
Джан
Таке враження , ніби до нас нікого небуло, і ми першими починаємо жити у світі. Невже на 25-й рік державності можна до такого докеруватися? Де ви взялися на нашу голову, пане Квіте? Та як не можете нічого путного зробити, то йдіть у відставку, та не смішіть народ! Доки буде це бла,бла, бла?
Кузьміч
Квіте, іди вже до біса разом з Яценюком! Квіте, іди вже до біса разом з Яценюком! Квіте, іди вже до біса разом з Яценюком!
Віталій
МОН вирішило внормувати відносини батьків і школи?!? Тобто вирішило узаконить збирання батьківських коштів і обкласти їх податками? Можливо потрібно узаконить обгрунтований мінімальний рівень фінансування шкіл з державного чи місцевого бюджету? Та обов’язково заставить відзвітуватися за його виконання, та ввести великі штрафні санкції за недофінансуання шкіл місцевими чиновниками, що навіть незнають чим живе місцева школа. Чи узаконить податкові пільги меценатам навчальних закладів, щоб не вчителі ходили з протягнутими руками збираючи на туалетний папір в дитячий туалет чи фарбу до єдиного принтера а підприємці мали стимул допомогти закладу. А не лізти черговий раз у батьківські кишені щоб внормувати їх товщину. Чи проводить моніторинг (як красиво навчились говорить) щоб побачить слабку матеріальну базу шкіл - зайди в будь яку школу, роззуй очі і побачиш! Величезна кількість чиновників МОНУ, ДОНу, УОНу, ОІПОПП сидить і лише внормовує! Скоротить на 2/3 можливо думать почнуть.
конечно
Для Віталій: толково. ЭТО, возможно, сработает
Коментувати
VV
Квіту необхідно внормувати Закон про освіту та горезвісну ст. 57. Бо вже соромно повинно бути років 20 як 57 стаття існує а досі не виконується. Щодо збору коштів вчителями на школу, клас то слід розуміти що із вчителів також збирає адміністрація: на проведення шкільних заходів, семінарів, навчань, на методичні кабінети, на атестацію, на курси підвищення кваліфікації, вже не кажучи про 8 березня, день народження директора, завуча, день вчителя тощо ....
якщо вчитель,
Для VV: з якого збирає адміністрація, ВІДМОВИТЬСЯ скидатись на..., то адміністрації прийдеться шукати інші шляхи проведення заходів бла-бла-бла... І тоді, лише тоді, з*явиться ШАНС, лише шанс, що щось почне змінюватись у цивілізаційному напрямку. А до того - зась. Терплять - нехай терплять. Допоки не прийдуть китайці й не створять власну комуну
Коментувати
для Нилы Костецкой
Это не СДЕЛАЛИ из учителей коррупционеров. Это УЧИТЕЛЯ СОГЛАСИЛИСЬ выполнять роль создателей коррупционной системы страны. То есть помогать чиновникам жить на НЕЗАРАБОТАННЫЕ средства. А Квиту что. Он там один. Ему остаётся держать всё это на плаву, слушаясь тех, кто за ним стоит и пытаясь хоть как-то влиять. РОДИТЕЛИ-УЧИТЕЛЯ СОГЛАСНЫ жить по новым правилам платного образования - кто им доктор.
Ольга Оленич Землякова
а господин Квит не желает припомнить Конституцию, которая гласит, что образование в нашей стране бесплатное для всех детей? А это означает, что школы и детские садики ДОЛЖНЫ полностью финансироваться ГОСУДАРСТВОМ!!! А родители обязаны проследить, чтобы их дети получали это образование и не более!!! Это я Вам как мама 2х детей и учитель с 20 летним стажем говорю.
тю
Для Ольга Оленич Землякова: шановна, школи фінансуються з місцевих бюджетів.як місцеві депутати вирішили, так і фінансують. а ще вчитель з 20 - річним стажем.
Q
Для тю: Вы вообще когда-нибудь принимали участие в финансировании школ из местных бюджетов? А о субвенции, без которой НИЧЕГО НЕ финансируется и на которую депутаты никак НЕ влияют,знаете?
Ольга Оленич Землякова
для тю - мне об этом известно, только вот местные депутаты неужели не представители власти? Впрочем, единственно, на что им хватает финансов - это зарплата бюджетникам и 40% оплаты питания дошкольникам и младшим школьникам. И в лучшем случае - капремонт некоторых зданий. А за чей счет должна покупаться мебель и оборудование в кабинеты? а за чей счет должны покупаться дидактические и раздаточные материалы? тот же мел и бумага? линолеум в кабинеты не должны прибивать гвоздями, чтобы дети не цеплялись за него ногами, его нужно регулярно менять, за чей счет? кто должен покупать новые современные компьютеры? или детям нужно работать с клавиатурой, на которых не видно буквы и кнопки выпадают? Откуда будут брать такие колоссальные деньги местные бюджеты, если нет никаких прибылей от производства? В некоторых европейских странах дети приходят в школу и им даже карандаши выдают на урок и тетради, и оплачивают это не родители.
Коментувати
Перес
Як можна внормовувати ты зв’язки, яких по суті і не повинно зовсім бути? Чергові перли від МОНУ?
педагог
Це не секрет, що батьки утримують школи.....1-4 класи плалять за обіди, усім миром платимо за енергоносії для приготування обідів і ще будемо утримувати кухаря і підсобного працівника (Вінниччина)....то навіщо нам відділи, департаменти і врешті решт ви, пане КВІТТТТТТТТТТТ
ольга
пане Квіте, тоді наша школе точне вже помре, ви ж нічого не ДАЄТЕ, все з кишені батькі, а з вчителя адміністрація збирає гроші на верх за атестацію закладу та на подарунки їм же, тоді вчитель і крейду і всю бумагу завсевсе буде зі свого кармана платить? НАБОЛІЛО і НАБРИДЛО
ЕМІЛІЯ
ЧИТАЄШ,СЛУХАЄШ ,А ВИСНОВОК ТІЛЬКИ ОДИН - НІ НАШІ ШКОЛИ.НІ НАШІ ДІТИ У ЦІЙ КРАЇНІ НІКОГО НЕ ЦІКАВЛЯТЬ.ВИЖИВАЙТЕ САМІ,ЯКЩО МАЄТЕ БАЖАННЯ.
Нина Царевская
Господин Квит! Либеральный ВЫ наш барин! А МОН нарешті не планує внормувати відносини держави та школи? Ні, ні разу? А чому?
Чому, чому…
Для Нина Царевская: Тому що гроші в школу ідуть від батьків, а не від держави. А у міністерство ідуть тільки скарги – це несправедливо. Міністерство вирішило приєднатися до цього струмочка, щоб усе унормувати. Проте, якщо школи у нас державні, то господарчі справи школи повинна вирішувати держава – про це навіть і не згадують. Взагалі у нас цікавий устрій країни: школи не розвалюються тому, що утримують батьки учнів. АТО протрималось на волонтерах і внесках простих громадян, у лікарні люди ідуть на лікування зі своїми медикаментами… а «наші» мільярдери фінансують виставки «сучасного мистецтва» або обіди для знаменитостей у Давосі…
Нила Костецкая
Для Чому, чому…: Просто до болю правильно написано. Кинули школи на виживання))))))) І зробили з учителів корупціонерів
Н(ародна).В(чителька).
Як велика корупціонерка (а маю педстажу уже 38 років, а до пенсії по віку за новим законом іще 2) усім, хто вище висловив свою думку, скажу: шановні мої колеги, усе, що Ви пишете - правильно. Проте, крім нас, того ніхто не читає і на це не зважає. Як сказав один із зальотних в нашу школу депутатів і начальничків за сумісництвом - ніхто з вами про це радитись не буде, усе вже вирішено! І це було сказано директору, а що вже там казати рядовому вчителю. Для влади сучасні ВЧИТЕЛІ - це кайданки, які "заважають рухати вперед РЕФОРМИ", бо весь час хочуть якихось пояснень, огрунтувань їхніх безглуздих рішень. Всередині року чомусь хочуть підручників, намагаються пояснити дітям і батькам, чому не харчується початкова школа, для чого просимо фінансової допомоги, коли триповерхова споруда школи продувається усіма вітрами, мокнуть стіни від дощу, який падає крізь стріху, темно в класах, бо на стелі іще радянські денні лампи.. Але "ВИМОГИ ШКОЛИ Є АБСОЛЮТНО НЕЗАКОННИМИ", а знущання держави - норма!
Коментувати