В ІМЗО надано матеріали з медогляду вчителів

Матеріали розроблені з метою надання допомоги керівникам у проведенні медичних оглядів працівників

В ІМЗО надано матеріали з медогляду вчителів

Інститутом модернізації змісту освіти надано Методичні матеріали з організації і порядку проведення медичних оглядів працівників дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів. Зазначені матеріали розроблені з метою надання допомоги керівникам дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів у проведенні медичних оглядів працівників.

У рекомендаціях зазначається, що працівники дитсадків та шкіл повинні проходити обов’язкові попередні і періодичні медичні огляди. Медичні огляди мають проводитись з метою визначення можливості працівника продовжувати професійну роботу та своєчасного виявлення ранніх ознак гострих та хронічних захворювань, пов'язаних з роботою - професійних захворювань.

Відповідальність за організацію і своєчасність проходження працівниками обов'язкових медичних оглядів і недопуск їх до роботи без наявності медичного висновку несуть керівники навчальних закладів.

У разі, якщо працівник ухиляється від проходження обов'язкового медичного огляду, керівник навчального закладу має право в установленому законодавством порядку притягнути його до дисциплінарної відповідальності та відсторонити від роботи.

Працівники, які не пройшли в установлений термін медичний огляд, до роботи не допускаються.

Методичними рекомендаціями також встановлено порядок організації медичних оглядів.

Освіта.ua
16.02.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
1111
Рекомендації - це те, що беруть до уваги, а не норма закону, який потрібно обов’язково виконувати. Чи не так, панове модернізатори?
Блеск и нищета "по киевски"
Якби сам не прочитав-не повірив би: Інститутом модернізації змісту освіти (ВДУМАЙТЕСЯ _КИМ!!!) надано методичні (!!!) рекомендації щодо медоглядів! Це ж новина для журналу "Крокодил" і для всіх каналів українського і європейського телебачення! Вам зайнятися більш нічим? Візьміть в зуби підручник з математики для 5 і 6 класів і почитайте, які туди задачі з вашого хворого благословення позапихали! (Задачі на відсотковий вміст з хімії 8 кл-в математиці за 6 кл!) А що ще виплодите? Ви, бува, не чули про те, що ми (вчителі) на туалетний папір і мило для дитячих дуп і рук гроші в батьків видираємо! ....А в ваших планах рекомендацй на рахунок того, яким саме ці дупи підтирати немає? це такими проблемами зайняті наукові кадри української педагогічної науки? Це ці кадри будуть тестування вчителям готувати? Квіте, йди вже, ради Бога, йди й не ощасливлюй нас своїми рекомендаціями й реформами! В нас не лише від дітей психіка страждає, а й від шизофренії монівської
Віра
А може нарешті Інститут модернізації змісту освіти всеж таки займеться змістом освіти, начальними програмами і підручниками
Георгий Якобец
Давайте активнее коментировать.Наши учителя школы у стоматолога и проктолога ни разу небыли.Каждый год анализ крови на СПИД.Платный только санминимум.раз в два года-18гр.Вопрос-почему по Украине учителя проходят медоглд по разным спец. врачей.
VV18
А позашкільних закладів освіти "Організація і порядок проведення медичних оглядів" не стосується. Для них окремо розроблять методичні рекомендації. Бо там особлива специфіка проходження мед. огляду. Таке враження що керують нами люди які навіть не знають складовою освітньої галузі. В законі про освіту, про позашкільну освіту прописано проходження мед. оглядів, в посадових інструкціях працівників також. Навіщо ще так звані методичні рекомендації. Що нічим більше займатися. І що нового ви там написали???
Ol Pozn
Як створюється корупція? Необхідно створити непереборні перешкоди для законного отримання довідки.Можна тиждень провести в чергах але до фінішу не дійти.Змушений платити.Повністю корупційний так званий бактпосев. Учителя примушують за нього платити (хоча це порушення законів про працю - медогляд оплачує роботодавець). Помножте суму оплати на 500 000 і ви зрозумієте що хтось з МОНу добре гріє на цьому руки.Узагалі ця процедура непотрібна.Навіть класний керівник ніколи не роздає їжу.Зазвичай це робить черговий клас, але учнів ніхто обслідувати не буде - з них грошики не скачаєш.Ну виявили у деяких учителів моєї школи "не ті бактерії". І що? Відсторонили від роботи? А як оплачувати, адже це не вина працівника?Нічого не зробили -працюють як і інші.Для чого тоді аналізи? А для корупції.Ще одна процедура мене вбиває -здача крові на сифіліс. Стоять пенсіонери в черзі в вендиспансер - невже учитель входить в групу ризику? Аваков своїх дівчат з окружної не водить, Квіт пенсіонерів ганяє...
Дякую.
Для Ol Pozn: Слушна думка.Як висновок - варто було би повністюВІДМОВИТИСЬ від медоглядів. По-перше вони є атавізмом радянської системи життя,коли вчителя відправляли лікуватися ЗА БЮДЖЕТНИЙ рахунок при наявності захворювання. По-друге - медогляд вчителів є звичайним перерозподілом бюджетних коштів із одного разунку на інший (рахунок поліклініки).що для населення не є корисним,оскільки поліклініки безкоштовні мають відійти з життя.
trust
Для Ol Pozn: а ще кров на HBsAg - австралійський вірус гепатиту В, який передається виключно параентеральним (через кров) та статевим шляхом... Чи всі вчителі нарокомани і п...ли?
Коментувати
Михайло Чиж
Вже скільки разів проходжу такі "медогляди" і кожного року виникає питання: а чому ні зір не непевіряють, ні кардіограму не роблять? Адже це професійні захворювання вчителів! А взагалі-то - медогляд в сьогоднішньому стані - фарс і клоунада! Але ми-то розуміємо, що це фактичне перекачування грошей (причому - безконтрольне...)
Сергей Лимонов
Для Михайло Чиж: 150 гривень знайомій медсестрі- і за 2 дня- повний медогляд без вашої участі( окрім флюорографії)
Михайло Чиж
То хіба це медогляд? Всі про це знають, всі це роблять (майже, я жодного разу не платив ні 150, ні 2-5 типу благодійних). Зато вчителі - самі більші корупціонери в державі!!!!!!!!!!! А якщо нам ввести прейскурант на оцінки за лабораторні, контрольні, самостійні роботи, за оцінку на уроці без участі учня? А що, лікарям-же можна, і нічого....
Коментувати
Родион
Часто медогляди проходять не педпрацівники, а їх санітарні книжки з відповідними вкладеннями. А принципові принизливо годинами сидять під кабінетами, коли шустрі медсестри і санітарки носять лікарю ті ж санкнижки. Після хамського ставлення медиків, принижень та порад "продвинутих" колег принциповість на слідуючий рік проходить. Ви теж таке бачили, чи мені приснилось?
Одесситка
Я знаю, в каких поликлиниках и по сколько денег нужно сдать, чтобы "пройти медкомиссию". Поликлиники нам благодарны, и всех допускают к работе. Только ФГ в реале.
мила
Надо же показать, что они ( в министерстве) работают.
мене ось цікавить,
ЯКОГО ЧОРТА мені відкривати рота медсестрі у стоматолога,якщо той ЛІКАР-стоматолог мені безкоштовно зуба НЕ робитиме.Або інша видасть направлення на оперативне втручання вчительці із заявою:"Шукати гроші потрібно",на її що їх немає.Неначе порозкидав хтось. Дебілоїди на дебілоїді (привіт Позняк) і дебілоїдами поганяєА головний лікар на вимогу ДОЗВОЛИТИ гінекологу,що НЕ має черги,приймати жінок,відповідає,що примати має саме ...,(а це поміж жінками-"Бо інакше її гнати треба-ніхто не хоче іти.А так хоч на медоглядах заробить"),бо він так наказа написав.І сидять жінки під кабінетом,добрим словом згадуючи як головлікаря,так і саму лікарку...
Дана
Мене завжди цікавить питання - що мають мої ймовірні глисти або карієс спільного з викладанням фізики. Але ніхто не звертає увагу на моє психічне здоров"я, яке явно підірване роботою в школі. Дурдом на призьбі!!!
Гость
Когда я стою у проктолога и раздвигаю задницу чтобы он смог оттуда взять мазок, я каждый раз думаю, насколько же близко я должна контактировать со своими учениками, что заразить их именно этим местом. когда врач всовываем мне в *опу палку, я вспоминаю о своей высшей категории и о том насколько духовной и творческой является моя профессия!!!!
Голосzнароду
А психічно неврівноважених вчителів примусово лікувати будуть, чи їм знову залишили вільний доступ до дітей?
КОЛЯ
Для Голосzнароду: КОЛИ НЕВРІВНОВАЖЕНИХ, РОЗБАЛОВАНИХ ДІТЕЙ І ЇХ ВЕЛИКОМИСНИХ БАТЬКІВ ТАКОЖ ПОВЕДУТЬ НА МЕДОГЛЯД і напишуть про їх неадекватність і в спец школу
Коментувати
Татьяна
Ничего не изменилось. Все так и было. Уже много лет работая в школе выполняет эти рекомендации.
Родион
ЦИТ: "Медичні огляди мають проводитись з метою визначення можливості працівника продовжувати професійну роботу " А де перелік протипоказань можливості працювати? Так будь кого можна з роботи виперти. І кому яке діло до мого здоров’я, якщо це не є небезпечним для оточуючих.