МОН рекомендує школам відзначити День Соборності

Школам рекомендують провести урок “Єднання заради Незалежності”, присвячений Дню Соборності України

МОН рекомендує школам відзначити День Соборності

Міністерство освіти і науки рекомендує школам провести урок "Єднання заради Незалежності" або інші тематичні заходи, присвячені Дню Соборності України, що відзначатиметься в Україні 22 січня. Про це йдеться у відповідному листі відомства.

Заходи з відзначення Дня Соборності можуть бути проведені у період з 18 до 22 січня. 

Також міністерством надані методичні рекомендації, розроблені Українським інститутом національної пам’яті, що можуть використовуватись в ході організації та проведення уроку.

Метою проведення уроку "Єднання заради Незалежності" є донесення до вчителів та учнів ідеї соборності, єдності та суверенності держави, поглиблення знань учнів про події Української революції 1917 – 1921 років, сприяння формуванню та розвитку громадянської та національної самосвідомості учнів.

Рекомендації містять поради з проведення уроку для учнів початкової, базової та старшої школи, а також перелік документальних фільмів та корисні Інтернет-посилання.

У Міністерстві освіти, звертаючись до навчальних закладів, просять висвітлювати заходи, що будуть проводитися, на сайтах шкіл.

Звітування та зворотного інформування робота з проведення уроку не потребує.

Додатково див.: Лист МОН "Щодо відзначення Дня Соборності України"

Освіта.ua
15.01.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Роман
Чому на цьому сайті немає ніяких правил.Відкрито ображають борців за незалежність України Українських Січових Стрільців і ніякої реакції від модераторів?!
Роман
Дякую
Іван
Для Роман: Як життя, Павлик Морозов? Як там стукається в НКВД? Правда казково, прямо як в 1937 - настукав на сусіда якому комуністи не подобаються і одразу чорний воронок під хату. Знаш в чому проблема такої як ти рагульні? Ви увібрали в себе усе найпотворніше від нацистів та комуністів й не хочете цього визнавати. Сподіваюся, що в наступні 23 роки ти, твоя дружина, твої батьки і діти, отримають заслужену винагороду - місце серед чергових 5-ти мільйонів, які тупо вимруть. Я ж, у свою чергу, буду робити усе задля цього: ходити на майдани, скакати, голосувати виключно за Рошен й представлені на сьогодні партії в ВРУ. Чесно кажучи набридло боротися за краще життя знаходячись в отарі таких дебілів. Але й сам по собі я не піду - заберу, затягну, побільше такого як ти біосміття. Якщо ж не вийде - не біда, ви й самі себе доконаєте. Памятай, виродку, цифри 1991 - 52 мільйони, 2013 - 46 мільйонів. Нехай вони тобі кожен день сняться, бо це майбутнє твого роду.
Краковяк
Підтримую Івана на всі 1000 %
Коментувати
Роман
Невже на цьому сайті немає ніяких правил.Відкрито ображають борців за незалежність України і ніякої реакції?!
Геннадий
Для Роман: скользкая это тема - борьба за независимость. Во Львове - это одно, на Донбассе - другое.
Роман
Як історик не бачу нічого слизького в цій темі.Всі народи поляки, французи, італійці борються за свою незалежність і це природно.Якщо ми українці будемо слухати і вірити, що нам розказує наш ворог Росія,яка схиляє до свого, спотвореного розуміння історії, то України просто не буде.Знову будуть голодомори,репресії, Гулаги, АТО.Недаром російський міністр сказав перед війною на Донбасі, що Сибір вже чекає на українців. Чи може Вам подобається те, що зараз робиться на Донбасі?А головна причина-віра російській пропаганді.
Scheletro
Для Роман: да, только вот большая часть украинцев тогда воевала в красной армии, а не в УПА. УПА - это настолько маленькое по масштабам формирование, что даже смешно как-то делать из них главных героев всей Украины. Для меня героями будут только те, кто непосредственно ко мне относится. Да да, "дедывоевали". И так большинство. Мой прадед дошедший до Берлина бОльший герой, чем какие-то западно-украинские партизаны, которые сначала работали на нацистов, а потом "партизанили" по лесам Волыни и части Полесья, пока их красные не выгнали. Какие же они борцы? Это я уже не говорю конкретно о бандеровцах, которые хорошо так прославились. Причем речь не о "радянській пропаганді", а о том, что передавалось из уст в уста. Так что... Максимум - их можно считать героями ЗУ, но не всей Украины. И никакая западно-украинская сказка про "славу" этого не изменит.
Коментувати
мати учня
Чому на Харківщині, де вже тільки офіційно 5 смертей від грипу, карантин лише в Ізюмі? Чого чекає влада Харкова? Чому не можна, як у Києві, попередити розповсюдження зарази?
вчитель 2
"Закон про освіту передбачає вплив батьків на школу" - читаю 21 раз эту фразу на сайтах где нельзя дописать коментарий. Гей-Вы-Гриневич, министррр и его замы а больше ничего не хотите рассказать учителям?
вчитель
Хто пише ці накази? Який фах у цієї людини? Щоза формулювання Метою проведення уроку "Єднання заради Незалежності" є донесення до вчителів та учнів ідеї соборності, єдності та суверенності держави.... Донести до вчителів ідеї....
УПА
Для вчитель: Директор зоопарку...
Коментувати
Аркадій
Заходи під час карантину? Ну що ж, будемо збирати дітей.
УПА
Для Аркадій: Головне (із наказу Хобзея) "активно висвітлювати на web-сторінках навчальних закладів та органів управління освітою." Тільки не зрозуміло для кого і для чого. Шкільні сайти, крім перевіряючих, ніхто не відвідує. Батьки і учні віддають перевагу соціальним мережам, в т. ч. північого сусіда. Отже, рекомендована акція бурхливого сплеску почуття патріотизму не принесе. Тим більше, за послуги веб-дизайнера, держава не виділяє учителям жодної копійки...
Коментувати
Свобода ///
А еще про бой под Крутами. Это сейчас тоже актуально. Кстати, есть тут историки? Меня интересует вопрос, кто послал кадетов на станцию?
ion
Для Свобода ///: А Ви трошки почитайте історію. Попробуйте знайти відповідь на питання: а для чого їх туди взагалі послали і яке завдання перед ними поставили.
Коментувати
УПА
Спочатку поверність Крим та Донбас, а вже потім рекомендуйте...
Роман
Для 1: дивізія Галичина була не брала участі в злочинах проти мирного населення, а ваші російські фашисти знищували і знищують людей в десятки разів більше за німців.Треба читати правдиву історію, а не брєд російських нацистів.
Роман
Якщо можна конкретно назви і номери документів щодо розстріл цивільних чи євреїв дивізією Галичина.А щодо служіння Гітлеру то січові стрільці також спочатку служили Австро-Угорщині, але ціль ставили боротись за незалежну Україну, як і дивізія Галичина.А щодо виродків - почитайте про "подвиги"радянських партизанів в роки війни.Оці справді насилували, вбивали, спалювали. Російський історик Гогун книга" Красные партизаны Украины". Ця книга написана на основі документів і архівних матеріалів. Але вони прославляються в вашій Росії як герої.
Роман
Що тут сказати.Не подобається в Україні - ніхто не тримає чемодан,вокзал,москва.
Коментувати
Ура-а-а-а!
Срочно отменяем карантин в школах и начинаем готовиться к празднованию соборности!