У старшій школі вивчатимуть від 6 до 8 предметів

Заступник міністра освіти Павло Хобзей розповів про майбутню структури та тривалість середньої школи

У старшій школі вивчатимуть від 6 до 8 предметів

Сьогодні у старшій школі вивчається 14 різних предметів, а після ухвалення законопроекту «Про освіту» їх буде не більше 6-8. Про це, під час брифінгу, що відбувся у Кабінеті Міністрів України, повідомив заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей.

За словами Хобзея, зараз міністерство працює над базовим законом «Про освіту» та паралельно проводить роботу над законопроектом «Про загальну середню освіту».

«Закон має окреслити певні рамки тієї школи, яка б задовольняла потреби батьків, учнів, суспільство і, безумовно, вчителів», - підкреслив заступник міністра.

Він зазначив, що у проекті закону «Про освіту» закладені поняття як структури школи, так і її тривалості. Законопроектом пропонується впровадження 12-річної школи, а структура школи складатиметься з початкової – 4 роки навчання, базової – 5 років та старшої – 3 роки.

Заступник міністра зазначив, що саме до старшої школи додається один рік навчання - дванадцятий.

«Якщо ми сьогодні порівняємо одинадцятирічну школу, зокрема, базову, старшу, то один рік навчання було додано до початкової. Сьогодні за показником параметру часу навчання учні основної і старшої шкіл навчаються менше на один рік, ніж за часи радянської школи, бо там була шестиденка», - пояснив Хобзей.

На його думку, раніше не вдавалося запровадити 12-річну освіту тому, що не було зміни мережі навчальних закладів. Сьогодні старшу школу пропонується відокремити від основної та провести зовнішнє незалежне оцінювання всіх випускників основної школи.

«Частина учнів, які матимуть кращі академічні здобутки, продовжать своє навчання в новостворених академічних ліцеях», - зазначив Павло Хобзей. Такі однопрофільні ліцеї навчатимуть учнів старшої школи у містах, багатопрофільні - у сільській місцевості.

Заступник міністра підкреслив, що одна із проблем школи, на яку всі нарікають сьогодні – це багатопредметність.

«Зараз у старшій школі вивчається 14 різних предметів, у новій старшій школі їх буде не більше 6-8. Учні обиратимуть профіль та ті дисципліни, що їм потрібні, а також рівень, за яким вони будуть навчатися», - зазначив Павло Хобзей.

Він також додав, що після завершення реформи децентралізації та адміністративно-територіального устрою старша школа підпорядковуватиметься районам, а початкова та основна – громадам.

Освіта.ua
10.11.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
almira
Дав би Бог, щоб їх було шість. Навіщо у 10-11 кл трудове навчання, зарубіжна л-ра? Коли учням треба до ЗНО готуватися. Масса предметів з яких нема ЗНО. У старшій школі мають бути предмети, які готують учнів до вступу і ніяких лишніх.
Senya
10 клас. 21 предмет +обов’язковий комбінат (там треба після уроків в школі сидіти 3 години)
совесть
Как трудно РЕШИТЬСЯ на капитальный ремонт... А провести его... А правильно составить смету, строителей, пьющих не очень много, как найти? прораба ответственного и не вороватого? А денег где взять на ремонт, а не только на его начало? Полякам ЕС оччччень помагал финансово в проведении реформ в образовании... Но поляки ВЕРИЛИ в успех реформ. И много работали...
Леонідович
Учні обиратимуть профіль та ті дисципліни, що їм ПОТРІБНІ, а також рівень, за яким вони будуть навчатися», - зазначив Павло Хобзей. Тобто зараз в школі ми навчаємо не тому що потрібно... Куди ж міністерство дивиться... Але до 2022 року все так і буде залишатись... але до цього часу буде багато міністерств, багато планів... А чи будуть реальні зміни?
Ольга Савчак
Нахрена їм та старша школа. Їм тре лавочку на вокзалі вибрати правильно чи злєва чи справа. А там може як і я в за араба чуть би замуж не вискочила чи може вони якшо вивчуть англійську за новими програмами і реформами міністерства то будуть як і я в Бахчисараї екскурсії іноземними мовами вести. До того ж, шо там гріха таїти, і медсестрою можна в Молдавію чи в Приватбанк, як я 20 років назад, а саме краще в преході на баяні Лунною сонату грати з витянутими пальцями... Вже сил нема терпіти їхні реформи
так отож
ну НАКОНЕЦ-ТО хоть одна мамочка обратила внимание на ПРОГРАММЫ, неумно составленные нашими "науковцямы",которые почему-то решили,что во втором классе они дадут ОДИН час на изучение темы, а в третьем РАСШИРЯТ (слово висит, да сказать не могу) эту же тему ещё тремя уроками, а в четвёртом - опять РАСШИРЯТ,и т.д. вкруговую. Неужели человечек способен ГОД держать в активе памяти информацию, которая НЕ используется постоянно? ВОТ ОТКУДА необходимо работать, а не придумывать новое,лишь бы не старое.
Мама
Забула добавити, що в суботу було ,як правило два уроки праці, чи фізкультура. На суботу ми особливо не готувались. Мені дуже би хотілося, щоб оцю зграю чиновників, які пишуть програми для наших дітей хоча б на два тиждні відправити у гімназію чи ліцей повчитись по своїм "розумним" програмам і біології, і з георгафії, і з літератури ( За 2-3 уроки- по 400сторінок твору прочитати), позадавати їм по повній програмі д/з, пописати к/р, с/р, поробити презентації. Ще хоча б три рази на тиждень на якийсь гурток. Чи вистачило б їм часу на це все!! Да, ї хай би ще похарчувалися своїми гарячими сніданками і обідами у школі!! Може з цього треба починати РЕФОРМИ!!! А тотім цих чиновників на місце вчителя на дві неділі, і з/п вчителя!!! І щоб виглядали гарно, і дітей могли навчити. Вони ж у нас розумні! Може з цього починати Реформи!!! А в 11 класі при 40-ка годинному навантаженні хай ще ЗНО здадуть, хоча б з трьох предметів, але обовязково з англ. мови!!!Цікаво, які будуть результати!
тоже мама
Для Мама: так не идите в лицей или гимназию, учитесь в общеобразовательной, там минимум с одним иностранным+ русский факультативно, платить не нужно за дополнительный час английского или математики, и то по 6-7 уроков! Вы же сами выбрали раздутую престижность школы, что в лицее, что в общей все одно репетитора надо брать напр. по английскому, только в лицеях дороже и раньше начинают репетировать.
Мама
А в нашому місті з 26 шкіл АЖ ВСОЬГО ТРИ залишилося ЗОШ!! Всі інші гімназії, ліцеї, колегіуми( що це за формат?) або спеціалізовані!!! ЗОШ дуже далеко від нашого дому. А у Ваших містах хіба не так???1 Не та у Києві?, Львові? Тернополі? Харкові? і т.д.?
Мама
Хочу добавити. Ми не платимо додатково за англ. чи за репетиторство в школі! Я не вибирала для своєї дитини престижну школу, вона просто найближче до нас знаходиться!. Про всі ці додаткові, спец. курси , факультативи, та як вони навішуються ,я писала в інших постах!. Але їх просто модератори видалили !!!
Коментувати
Денис Тимощук
ага 14 предметів....в 11 класі вивчають не 14 а понад 20 предметів
ААА
Для Денис Тимощук: Як завжди наше міністерство демонструє свою "високу компетентність", що навіть кількості предметів не знають. От і грузять різними конкурсами, думаючи, що у дітей по три уроки щодня!!!
они программу в руки хоть брали????
22 предмета идет в аттестат! 22!, а не 14!!! Т.е. 21 учили в 11 классе (географию в 11 не учат)!
Коментувати
Олена
В статті заявлено зі слів Павла Хобзея,що після завершення реформи децентралізації та адміністративно-територіального устрою старша школа підпорядковуватиметься районам, а початкова та основна – громаді. НЕЗРОЗУМІЛО, чому СЛОВА розходяться з заявленим у ПРОЕКТІ Закону "Про освіту"? Там зазначено, що тільки дошкільні заклади на громадах , всю мережу навчальних закладів середньої освіти ( базової та повної) визначають райони. Невже наші реформатори не розуміють з такими заявами, що прийде нарешті кінець освіті в Україні. Хто буде гарантувати, що в кожній громаді на 100% будуть компетентні люди керувати процесами в освіті. Чи мабуть так вигідно, щоб кожний чинив як знає? Згодна, якщо матеріальне утимання шкіл буде на громадах (напевно так реально покращиться база шкіл), додаткове стимулювання вчителів за показники в роботі від громади. Керування процесами в освіті (реалізація держстандартів, навчання вчителів та гарантування стабільної оплати праці державою) має бути збережена у районах.
Тарас
Плани, плани... А руху ніякого. 15 жовтня -наказ про "Умови прийому 2016...", а тільки 19 жовтня поступає до Мін’юсту, де реєструється аж до 4 листопада і до сьогодні ще не опублікований. А разом і реєструється Положення про Приймальну комісію ВНЗ, яка фактично розробляє для Вченої ради Правила прийому, які повинні бути до 1 грудня. ЩО ЦЕ ЗА РОБОТА?! Адже цього року МОН спихнув на ВНЗ порядок підрахунку конкурсного бала, бо Гриневич і Совсун так поміняли частину 6 статті 44 Закону "Про вищу освіту", що тепер самі не знають, як його рахувати, щоб К=1 разом з о/у та п/курсами.
N
Для Тарас: Так 15 жовтня був четвер, а 19 понеділок
Тарас
Для N: До п’ятниці з МОНу до Мін’юсту можна доповзти, а з Мін’юсту до МОНу за тиждень рачки долізти. Така в них швидкість без копняка в зад. Рекомендую Вам: та обчисліть швидко КБ.
Коментувати
Каліфорнійський університет Берклі
Шестиденка то була. Але ніколи не було по 7-8 уроків на день в основній і старшій школі. Та й в початкових класах не більше 4 на день...
вчитель
Для Каліфорнійський університет Берклі: Якщо хтось розуміє, що таке навчальні плани, то там стрічка -граничне навантаження.У 1-му кл.-23год, у 2му-25 і т.д.При шестиденній роботі так і буде по 4 уроки.
Мама
Щось я не зовсім зрозуміла:«Якщо ми сьогодні порівняємо одинадцятирічну школу, зокрема, базову, старшу, то один рік навчання було додано до початкової. Сьогодні за показником параметру часу навчання учні основної і старшої шкіл навчаються менше на один рік, ніж за часи радянської школи, бо там була шестиденка»??? Коли я особисто навчалася, то в нас було дійсно шестиденка. З понеділка по пятницю - 5, максимум 6 уроків (6уроків *5днів=30год) плюс 4уроки в суботу. Відповідно гранично допустиме навантаження було максимум 34-35год на тиждень. Зараз у моєї дитини щодня по 8 уроків у десятому класі. Це 40год на тиждень. Скажіть це НОРМАЛЬНО для підлітка 15-16 років. І ще це пан Хобзей вважає, що діти один рік навчаються менше? Діти виходять з дому у 7.30 і приходять Додому о 16.00. Можливо з програм треба починати і з гранично допустимого навантаження??? А не роки начання добавляти!
вчитель
У 10 -х кл. загальна кількість год. 38. Гранично допустиме 33 +3год.ф.п.=36 ,2год. факультативи .індивідуальні .які не є обов’язковими.Якщо у вашої дитини висока виконавська дисципліна, тому має 8уроків 3дні на тиждень.
Коментувати