Дітям розкажуть про роль митрополита Шептицького

МОН рекомендує навчальним закладам тематичні заходи, присвячені вшануванню пам’яті митрополита

Дітям розкажуть про роль митрополита Шептицького

Міністерство освіти і науки рекомендує провести в навчальних закладах тематичні заходи, присвячені відзначенню 150-річчя з дня народження митрополита Української Греко-Католицької церкви Андрея Шептицького. Відповідну рекомендацію міністерства отримали місцеві органи управління освітою та навчальні заклади країни.

Міністерством також надано методичні рекомендації Українського інституту національної пам’яті, за якими навчальні заклади мають вшанувати роль митрополита у становленні української державності та консолідації духовності українства.

У рекомендаціях зокрема, зазначається, що Україна протягом 2015 року на державному рівні урочисто вшановує пам’ять Андрея Шептицького, головною метою життя якого було створення на засадах християнської церкви соборної України, яка забезпечила б розквіт нації.

«Звернення до постаті Андрея Шептицького у загальноосвітніх навчальних закладах є важливим інструментом у національно-патріотичному вихованні дітей і молоді, формуванні їх громадянської позиції та моральних цінностей. Зміст і формат заходів, присвячених пам’яті Шептицького, мають представити його як історичну багатогранну постать загальноукраїнського масштабу для подолання сформованого радянською пропагандою стереотипного сприйняття особи митрополита», - зазначено у рекомендаціях.

Форми і методи проведення заходів можуть бути різноманітними, на вибір навчального закладу або вчителя, однак перевагу бажано надавати активним.

«Процес підготовки й організації заходів має ґрунтуватися на принципах і засадах можливості творчої самореалізації учнів; врахування їхніх вікових і психологічних особливостей; актуальності теми й змісту уроку; залучення до роботи всіх учнів класу; відповідності прийомів навчання формі уроку; застосування різних джерел знань і відповідного обладнання; креативності та новаторства; інтегрованості, інтерактивності й емоційності уроку», - зазначають автори рекомендацій.

Для створення урочистої атмосфери під час заходу рекомендовано використовувати українську символіку, а також відповідні наочні засоби навчання із цієї теми.

В Українському інституті національної пам’яті зазначили, що заходи можуть бути відкритими для паралельних класів, учнів певної вікової категорії, батьківської громадськості тощо.

Також рекомендації містять орієнтовну тематику уроку, корисні інтернет-посилання, перелік літератури, що висвітлює життя та діяльність митрополита, перелік художніх і документальних фільмів тощо.

У Міністерстві освіти і науки просять активно висвітлювати заходи, що будуть проводитися, на сайтах навчальних закладів та органів управління освітою.

«Звітування та зворотного інформування ця робота не потребує», - зазначили у Міносвіти.

Освіта.ua
30.10.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Натэл
Вы бы лучше порекомендовали кое-кому экономикой заняться, а то сфера образования, как бюджетная , зубы на полку положит, рассказывать будет некому, да и желание пропадет.
.....
Ну на фига опять драконить людей ? Больше не о ком рассказать? Например, об Амосове. Или он из " радянщини"?
Викладач
А чи це не той самий Шептицький, який вітав Гітлера та закликав до тісного співробітництва з ним, тісно співпрацював з абвером, сприяв створенню дивизії СС Галичина і допомагав вивозити молодь на роботу у Німеччину?
Тарас
Для Викладач: Дурак ти , а не викладач, тобто викладач кацапоідеології.
історія
Для Тарас: а що правда коле очі, то від людей її не скрити
Для Тараса
Тот самый. Интересно другое: пакт " Молотова-Рибентроппа" осуждается( дружба с Гитлером), хотя именно после него Западная Украина вошла в состав СССР и осталась в составе Украины современной. А встреча гитлеровцев с хлебом- солью в Западной Украине не осуждается, потому что дружили против советов. Что- то не совсем морально выходит, не кажется вам?
Коментувати
оля
Приписка про те, що звiтiв не треба с у т т є в а. Хоча цe i не гарантiя. У нас сьогоднi у школi наказали у IMЦ подати роботи шк. олiмпiади. Перевiряти будуть. Уявiмo, коли хiрург буде перевiряти роботу iншого, роблячи новий розрiз. Вчителя опускають нижче плiнтуса
брудна політика
цікаво, а чиї інтереси лобіює квіт, російські чи польські, яких кураторів виконує вказівку, чи він не розуміє, що це веде до розколу у суспільстві і взагалі країни, навіщо ще підкидувати дрова, де він знайшов на сході України греко-католицьки церкви, навіщо дітям нав’язувати якусь ідеологію, культуру, традиції, що відрізняються від їх рідних, результат може бути не за горами, спитайте у одеситів, що сама зробив Шептицький для Одеси-мами, і вони вам розкажуть на три літери...
Тарас
Для брудна політика: А що зробив твій Лєнін- Сталін-батюшка для Києва-Чернігова- Львова- тата ? Не нав’язуй свою кацапоідеологію всім, кому Україна є рідною, а не забіглою, хоч тебе годує, засранця -ватника. Давно тебе треба розколоти, щоб не смердів тут. "Шануй" батюшку -кагебіста, не суди за інших, коли тупий.
тарасику
Для Тарас: явная дурость и отсутствие у вас интеллекта очевидна, вы брюзжите слюной, что не можете навязать большинству православного населения Украины, идеологию греко-католической церкви и их панов, вы просто бессильны и народ украинский в единстве вам не сломать
21 ст.
Для Тарас: явний придурок, ти ще сходи до єврейської школи і скажи хай вони вшановують Шептицького, у православних свої традиції, у євреїв - свої, на якого їм здалася греко-католицька церква з їх канонами
Коментувати
Павлович
А чому б інституту національної пам’яті не розробити методичні рекомендації для засобів масової інформації? Нічого не маю проти особи Андрея Шептицького, але цим повинно займатись міністерство пропаганди,а не школи. А то мінсоцполітики давай заходи до дня людей похилого віку, пожежникам-конкурси,даішникам-малюнки, інституту національної памяті- 80 років Кравчуку...
Іван
Для Павлович: Таке враження, що в нашому шановному міністерстві не знають по скільки уроків у дітей щодня. Мабуть думають, що по два-три і часу для позакласної роботи більше, ніж хочу. Люди, отямтеся! У старшокласників заняття закінчуються о 15-16 годині. Після уроків діти, мабуть, ще й їсти хочуть. Чи ви думаєте, що діти - це роботи. Про вчителів мовчу!!!!!!!!!!!!!!!!!
Коментувати
це такі реформи
А чого це учні повинні вшановувати пам’ять митрополита Шептицького греко-католицької церкви, якщо більшість наших громадян - православні, пан міністр вже загрався з церквою, краще нехай реальними реформами займеться
Леонідович
Для це такі реформи: Більшість громадян не є вчителями, не є лікарями, не є дітьми, не є пенсіонерами, не є ветеранами, не є учасниками АТО... то що їх по вашому не потрібно шанувати? Якщо людина гідна цього (робила добро), то чому б не вшанувати пам’ять? Вони ж лише рекомендують, а ми вирішуємо.
Роман
Справді дивно, чому про справді великих українців, як Паісій Величковський, який зі своїми учнями відродив християнство, ніхто в школі не вивчає, а політичних діячів, як Шептицький широко рекламують.
мда
Для Роман: идет наступление на православие пока в скрытой форме, но явно рога торчат
Коментувати