МОН: шкільний іспит з іноземної мови не заважатиме вступу

Обов’язковий іспит з іноземної мови у 2016 році не стане перешкодою для вступу до ВНЗ

МОН: шкільний іспит з іноземної мови не заважатиме вступу

Обов’язковий іспит з іноземної мови у 2016 році не стане перешкодою для вступу до вищих навчальних закладів. Про це йдеться у роз’ясненні Міністерства освіти і науки щодо поєднання державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання в 2016 році.

Зокрема, у відомстві, посилаючись на позитивний досвід поєднання державної підсумкової атестації та ЗНО з української мови у старшій школі, зазначають, що практика загальнообов’язкових іспитів у форматі "ЗНО+ДПА" буде розширена.

У МОН нагадують, що 2016 році всі учні-випускники 11 класу складатимуть об’єднанні тести з трьох предметів – української мови та літератури, іноземної мови та математики або історії (на вибір).

Серед позитивних сторін об’єднання ДПА і ЗНО у міністерстві називають можливість випускників зосередитися на підготовці саме до ЗНО, не витрачаючи час та зусилля на складання випускного іспиту.

Окрім того, зазначають у Міносвіти, поєднання ЗНО та ДПА дало можливість більш об’єктивно оцінити знання випускників і виключити суб’єктивний фактор в оцінюванні.

"Це дозволило отримати загальну картину рівня підготовки наших учнів з предмета "Українська мова та література", а отримані результати є надзвичайно важливими для формування освітньої політики в середній школі", - йдеться у роз’ясненні МОН.

У МОН також наголошують, що побоювання випускників шкіл про те, що результат тесту "ДПА+ЗНО" з іноземної мови буде обов’язковим для вступу і може завадити випускникам не відповідають дійсності.

"Ці твердження не відповідають дійсності – шанси стати студентами у випускників 2016 року будуть такими ж самими, як і у випускників 2015 року. Результат ЗНО з іноземної мови матиме значення тільки для тих абітурієнтів, які обиратимуть відповідні університети та спеціальності, де знання іноземної мови є критично важливим і зазначене в правилах прийому – наприклад, при вступі на спеціальність "англійська мова та література", - зазначають у Міносвіти.

Також у відомстві повідомляють, що результати випускного іспиту з іноземної мови, проведеного у формі ЗНО, покажуть, яким є справжній рівень знань у тих чи інших навчальних закладах України.

"Це необхідно, в першу чергу, для того, щоб виробити відповідну політику у сфері вивчення іноземних мов в українських школах та покращити якість викладання цих предметів, адже знання іноземної мови є надзвичайно важливим для подальшого навчання та успішної кар’єри наших випускників", - йдеться у роз’ясненні Міністерства освіти і науки.

Освіта.ua
06.10.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Mikhailo Klub
Підтримую Матір (просто культура не дозволяє написати мати, бо я проти матюків- цей вираз мат і матюк на даль часто синоніми). Чому не можна чітко написати чотири чи пять ЗНО для вступу у вуз, внесіть у правила вступу. А може керують не міністри, совсуни, а секретарки без освіти, набирають на компютерах, але не розуміють про що пишуть- це вже страшно за майбутнє суспільства.
мати
Чому ніхто не може дати відповіді по обов’язковим предметам до медичного вузу ? Нам, що потрібно буде здавати - 5 ЗНО???
Ukrainka Ukrainka
Для мати: питати треба у міністра освіти, а не на сайті, якщо немає пояснень, то хто вам дасть відповідь?
Коментувати
ОЛьга
Подскажите, а как быть детям которые идут в медицинский вуз? Мы 2 года занимались по укр.яз, химии, биологии дополнительно. Теперь еще 2 предмета нужно подтягивать. В итоге мой ребенок будет сдавать 5 ЗНО на высокий бал, чтобы поступить на бюджет, а другие дети всего 3 ЗНО. Кстати учебников по алгебре и по гигрометрии, английскому в школе нет. Прошу, кому не безразлично подписывайте петицию petition.president.gov.ua/petition/2697
Мочикіна Марина
Для Лена: Насправді, завдання для ЗНО з іноземних мов матимуть 2 рівні: базовий і поглиблений, тобто рівень спеціалізованої школи. У цьому навчальному році програма ЗНО не змінилася, проте укладачі дещо спростили завдання, зробили їх наближеними до завдань, які виконують учні, складаючи іспити в Британії. Головною відмінністю тестування цього року стало те, що був виокремлений необхідний лексичний мінімум, яким повинні володіти учні. Всі ці слова знаходяться за алфавітним покажчиком. Також будуть підібрані тексти, які не містять професійної чи спеціальної лексики. Вже можна побачити перелік підручників і безкоштовних сайтів, за допомогою яких можна готуватися до ЗНО та ДПА у формі ЗНО. Найголовніше, що повинно бути - це бажання, а засоби навчання для цього є.
Ольга
Для Мочикіна Марина: А ви впевнені, що будуть два рівні? Бо я від вас чую цю інформацію вперше.
Anna
І я вперше таке чую. Постійно моніторю Освіта.юа, сайт МОН, жодного натяку на таке поки не було. Звідки така інформація?
Тарас
Для Мочикіна Марина: ДЛЯ ЧОГО ДУРИТЕ ЛЮДЕЙ?
Коментувати
Колега
А як бути тим дітям, що прийшли до 10-11 класів просто отримати середню освіту: бо потрібно її мати, щоб улаштуватися на роботу, чи потрібно було ще трохи підрости, щоб йти із дому навчатися далі, а як бути дітям, які дещо відстають у розвитку, мають вади зі здоров’ям, хворіють у цей час. Чи, наприклад, не мають хисту до іноземних мов. "Не треба було йти у старші класи !"- скажуть можновладці та МОН. І в цій фразі - все: і причини, і наслідки, і реформи.
Лена
"Також у відомстві повідомляють, що результати випускного іспиту з іноземної мови, проведеного у формі ЗНО, покажуть, яким є справжній рівень знань у тих чи інших навчальних закладах України" Читаю і дивуюся маразму наших можновладцівю" Невже і так не зрозуміло, що учні які не вивчають іноземну поглиблено не можуть рівняться з тими, що вчаться в спецкласах. Навіщо і кому потрібний такий безглуздий моніторинг, таке знущання над дітьми. В чому тут справедливість, рівність.
Учитель
Для Лена:Для тих, хто навчається у гімназіях з поглибленим вивченням іноземних мов,програма буде одна, а для звичайних шкіл - інша, полегшена. Це точно!
Teacher
Хто вам це казав. Дворівневі тести лише з української та математики. Справжній маразм. Погоджуюсь з Леною.
Коментувати
Olga Kotlyachkova
А программа ЗНО з англійської мови залишиться та ж сама чи буде змінена?
Anna
Для Olga Kotlyachkova: програма така сама, як і минулого року: http://znoclub.com/pidgotovka-do-zno/127-programa-zno-z-anglijskoji-movi.html Хоча офіційної на 2016 рік ще не було. Насправді, теоретично вона особливо не повинна змінитись, тому що це не укр. література, звідки можуть забрати певні твори чи додати. Тому можна сміливо готуватись за давно відомою.
Коментувати
VESELKA
Доброго дня, а що робити, якщо потрібна і математика і історія України для вступу? Адже цей предмет йде на вибір учня і, як я розумію буде в один день.
мила
VESELKA: Вы историю или математику выбирете на июнь.
Anna
Так, грубо кажучи. для школи виберете один предмет, наприклад, математику, а історію здасте у червні. Або навпаки. ТОді перший результат піде в атестат + для вступу, а другий - лише для вступу.
Коментувати
sergey1979
А тепер ситуація: учневі ЗНО і краплі не потрібне - прийшов взяв робочий зошит, хрестики навмання (і нерви ціліші). А на конференції 2016 учителів по повній програмі - чому не дали знань? чому не підготовили до ЗНО, не водили до церкви?, у кабінеті голови сільської рад проводили підсумковий контроль (щоб вони були підготовлені до ЗНО та його суворих умов) НМК немає, підручників не має, 10 11 класи у 2010-2011 роках елементарно НЕ БУЛИ забезпечені підручниками (що й зараз пожинаємо), не кажучи про сьогодення 4 та 7 класи. Готуйтеся вчителя та директори на вихід. Can you really speak English?
Ось так
Для sergey1979: У нас була така ситуація - учень збирався вступати до Польщі (до речі, вступив), йому не треба була українська, абсолютно не готувався, просто поставив хрестики, здав на 2. Йому все одно, а вчительку довбали добряче
Саша
Для вступу в Польщу потрібен хороший атестат. Українська мова входить в середній бал атестату. Так що Ваш учень - самогубець?
Коментувати
Еней Моторний
Слід зауважити, що багато вузів у 2015, навіть КНУ, зважаючи на катастрофічні результати ЗНО з фізики, замінили в правилах прийому на ТЕХНІЧНІ спеціальності результиат ЗНО з фізики на результат з англійської! Слідом за профанацією середньої освіти - остаточне нищення вищої?! Недарма з россилки цього сайту - ОФІЦІЙНОГО сайту Міносвіти України(!) - більше половини листів являють собою рекламу вступу до ЗАКОРДОННИХ вишів!
Тарас
Для Еней Моторний: А у Львові (ЛНУ,ЛП) в останні дні ввели "або" -або фізика, або іноземна. І дали право вибору, і заробили собі вищий загальний бал на наступний рік для кількості бюджетних місць. Добиватись треба батькам практичними листами, а не тут тарахкотінням.
Коментувати
Випускниця
І так зрозуміло,що знань просто немає,мови ніхто не знає навіть на елементарному рівні(крім тих хто навчався додатково).Справа не у вступі,а у нервах тих випускників,яким справді важлива та оцінка в атестаті,і хто бореться за кожен бал.Якщо дитина вивчає в школі велику кількість предметів і їй не потрібна англійська для майбутньої професії,то вона буде вчити цю англійську на рівні достатньому,щоб заробити гарну оцінку у своєї вчительки.Як правило,рівень викладання та вимог вчителів до рівня ЗНО "трошки" не дотягує.Такий іспит просто підкосить учнів,які 10 років вчили мову на низькому рівні,а в 11,раптово,вимагатимуть високий.Я розумію,що англійська потрібна всім і всюди,але треба дивитися правді в очі.... Я за моніторинг,який мало вплине на випускників,і покаже владі справжній рівень знань іноземної,чого саме вони і добиваються.