МЗС заявляє про русифікацію освіти Криму

МЗС України висловило протест у зв'язку з діями РФ, спрямованими на знищення системи освіти в АР Крим

МЗС заявляє про русифікацію освіти Криму

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв'язку з діями російської сторони, спрямованими на відверте знищення системи освіти в тимчасово окупованій Росією Автономній Республіці Крим. Про це йдеться у заяві МЗС України щодо порушення російською стороною освітянських прав в Автономній Республіці Крим.

"Численні звернення громадян, сигнали міжнародних правозахисних організацій, обурення батьків, вчителів і учнів ігноруються російською стороною. Шляхом тиску і залякування прискореними темпами відбувається я насильницька русифікація багатонаціонального Криму", - зазначають в МЗС.

"Викликає особливе обурення намір окупаційної влади перетворити унікальний освітній заклад - єдину гімназію в м. Сімферополь з українською мовою навчання на російськомовну", - наголошують у відомств.

У МЗС повідомили, що відповідно до Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" відповідальність за порушення визначених Конституцією та законами України прав і свобод людини і громадянина на тимчасово окупованій території покладається на Російську Федерацію як на державу-окупанта відповідно до норм і принципів міжнародного права.

"У зв’язку з цим, закликаємо російську сторону до цивілізованого і поважливого ставлення до культурно-історичних, етнічних, цивілізаційних надбань цієї древньої землі і вимагаємо не порушувати прав кожного її мешканця на освіту рідною мовою", - підкреслили у Міністерстві закордонних справ України.

З цього приводу до МЗС РФ було передано офіційну ноту-протесту МЗС України.

Освіта.ua
02.06.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
учитель
Было бы странно, если бы россия не делала руссификацию образования на территории, которую она считает своей.
вчитель
А с какой стати МИД лезет в образование Крыма? Тут свои из Донбасса ВНО сдать не могут.
мыслящий
Для вчитель: именно.в чужом глазу соринку замечают,а в своем бревно прячут. Куришь рьешь и не женат-это путин виноват.засорился унитаз-это путина приказ!
Коментувати