До навчальних планів основної школи внесено зміни

Результатом громадського обговорення стало затвердження змін до Типових навчальних планів для 5-9 класів

До навчальних планів основної школи внесено зміни

У Міністерстві освіти і науки повідомили, що після широкого громадського обговорення було ухвалено рішення про затвердження змін до Типових навчальних планів для 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів. В освітньому відомстві наголосили, що були затверджені лише ті зміни, які були підтримані педагогами, учнями та батьківською громадою.

Зокрема, йдеться про відміну обов’язкового вивчення другої іноземної мови починаючи з 5-го класу в тих школах, де для цього поки що немає умов (відсутність вчителя тощо).

Водночас для навчальних закладів, де є відповідне кадрове та навчально-методичне забезпечення, а головне – бажання учнів та їхніх батьків, розроблено варіант Типових навчальних планів, який дозволяє вивчати дві іноземні мови. Години, які планувалися для вивчення другої іноземної мови, школа може спрямувати на посилення вивчення інших предметів та запровадження курсів.

Також розроблено варіант Типових навчальних планів, що передбачають вивчення мови національної меншини: болгарської, вірменської, гагаузької, івриту, корейської, кримськотатарської, молдовської, німецької, новогрецької, польської, російської, румунської, словацької, угорської (за необхідності – й інших мов). Також значно збільшено кількість годин на вивчення рідної мови у школах з навчанням мовами національних меншин.

У Міністерстві освіти і науки повідомили, що розроблено варіант Типових навчальних планів, яким передбачено вивчення етики чи курсів духовно-морального спрямування (християнської етики та ін.) у 5-6 класах.

"При цьому курси духовно-морального спрямування можуть впроваджуватися лише за умови письмової згоди батьків усіх учнів класу та за наявності підготовленого вчителя", - зазначають у МОН.

Перерозподілено й години на вивчення алгебри і геометрії у 7-му класі: на вивчення алгебри – 2,5 години, геометрії – 1,5.

Розроблено варіанти Типових навчальних планів для вечірніх (змінних) шкіл.

Внесено зміни і до навчальних планів для старшої школи, а саме: на півгодини збільшено час на вивчення предмета "Захист Вітчизни".

"Усі зміни підтримані учасниками Всеукраїнської наради з питань загальної середньої освіти, що відбулася в Міністерстві освіти і науки України 27 травня", - повідомили у Міністерстві освіти і науки України.

Оновлені навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня в редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 29.05.2014 № 664.

Освіта.ua
30.05.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
віта бабак
чи обов’язково при складанні навчального плану використати всі години, які вказані у рядку всього на вивчення варіативної складової плану? Чи може бути у 6 класі з 34 годин гранично допустимих взято лише 32?
Kate Online
Підкажіть, англійсьої у 7 класі теж 2 години залишили, чи ще 2?
Учні та вчителі
Учні та вчителі загальноосвітніх шкіл ПРОТИ ВІДМІНИ ОБОВ’ЯЗКОВОГО ВИВЧЕННЯ ДВОХ ІНОЗЕМНИХ МОВ!МИ ПРОСИМО МОН,ЩОБ В ШКОЛАХ ОБОВ’ЯЗКОВО ВИВЧАЛИСЬ ДВІ ІНОЗЕМНІ МОВИ!!!ШАНОВНІ РОВЕСНИКИ,КОЛЕГИ,ПІДПИСУЙТЕСЬ ХТО ЗГОДНИЙ З НАМИ. http://vk.com/away.php?to=https%3A%2F%2Fsecure.avaaz.org%2Fru%2Fpetition%2FMiniterstvu_osviti_i_nauki_Ukrayini_ZALIShITI_V_SILI_OBOVYaZKOVE_VIVChENNYa_DVOH_INOZEMNIH_MOV_Z_5GO_KLASU%2F&post=-43054495_10102
Оля
Звертаюся як мама учня шестикласника. У дитини щодня буде по 7 уроків. Дитина перезавантажена, рішенням батьківських зборів постановлено про недоцільність вивчення німецької мови, а управління освіти міста визначило про доцільність. Зрозумійте, я хвилююсь про здоров’я дитини.Я не проти вивчення другої іноземної, але краще одну вивчити як слід.Домашні завдання виконати добросовісно - це 4 год!!!!! Дитина починає ненавидіти школу.Уроки закінчуються о 15.15.Вільного часу не має.Матеріал більшості підручників перенасичений науковими термінами,які важко запам’ятати Перенасичення непотрібною інформацією, не систематизовано, не доступно!! Не можна розвинути всебічну розвинену особистість, якщо відбити інтерес ,діти понад силу працюють, здоров’я слабке(80%)!!!! Велике побажання для міністра освіти і Департаменту середньої освіти: ПОВЕРНІТЬСЯ, БУДЬ ЛАСКА, ОБЛИЧЧЯМ ДО ДИТИНИ, АДЖЕ ВІД ВАШИХ РІШЕНЬ ЗАЛЕЖИТЬ МАЙБУТНЄ НАШОЇ ДЕРЖАВИ!!!!!!!! НЕ НА СЛОВАХ, А РОЗУМНИМИ РІШЕННЯМИ. Дай Бог Вам мудрості.
Вчитель
Для Оля: Шановна Мама,не обманюйте народ,полічіть на 6 клас згідно з новим планом дається всього 30 год.(з однією іноземною,32 з двома).30 год:5днів=по 6 уроків,32:5=6,4,тобто кожного дня ніяк не виходить по 7 уроків!Так що тут німецька не винна як Ви написали,а якщо Ви віддали свою дитину у школу з поглибленим вивченням якогось предмету,то майте,що маєте,ви хочете мати бути розумними і нічого не робити!і не звинувачуйте те,яке в в нічому не винне!
Коментувати
123
http://mon.gov.ua/ua/about-ministry/normative/ - Наказ № 303
Світлана
Теперь,говорю как мама! Мои дети перегружены, очень устают! После школы у них есть всего лишь час на отдых и пошло выполнение домашних заданий!!! и до 10 - 11 часов мы сидим за уроками. Нет, они не глупые, просто учатся на 10 -12 баллов, а для этого нужна подготовка всех предметов + дополнительно проекты, презентации и т.д. Я спрашиваю ВАС- куда это годится? Вмесо того, чтобы дать мозгу отдохнуть, пойти поиграть на улице, пойти на секцию, переключиться, набраться сил для следующего учебного дня!!! Они могут учиться 6-7 уроков, но Д.З. их просто убивает!!! Они не любят( мягко сказать) школу из-за Д.З. Считаю, что д.з не должно быть вообще!!!!!! все нужно получать на уроке, контролировать на уроке, развивать и усовершенствовать на уроке! Никакой положительной нагрузки Д.З. не дает и ничего хорошего за собой не несет!!! Здоровье детей и желание учиться убивает не школа, а именно домашние задания!!!!! Это говорит вам учитель и мама в одном лице!!!
Світлана
Вы знаете, я одновременно и учитель и мама 2 детей, один закончил 3 класс, другой - 5. Как учитель считаю, что Квит действительно не специалист в вопросе среднего образования, как и те, с кем он обсуждал наши наболевшие вопросы. Это были люди, которые давно оторваны от реалий(работники отделов образований, которые десятки лет сидят на одном и том же месте и тупо строчат отчеты и подают их вверх) Им не выжно, что внизу, им важно, как выпендриться перед теми, кто выше) И Квит туда же куда шли и его "попередники" - менять программы, учебники, систему оценивания, количечтво лет обучения, отменять или вводить второй язык - это все абсолютно поверхностно, не компетентно, не обосновано, абсурдно, подло и гадко по отношению к нашим детям!!!! К нашим учителям!!!! к нашему образованию!!! Как можно было ввести новые стандарты и разрешить пользоваться учебниками любого года выпуска и без грифа министерства образования? Они ведь не будут соответствовать современным требованиям современных детей!
бтр
’;mkjhgfgjnk
Учитель Донбасса
Господи! И Вас такие "глобальные" проблемы, как учебные планы интересуют! Да тут главное живыми прийти из отпуска, куда прийти и кого было-бы учить!
Олена
Бачу, що ми тут нікому не потрібні зі своїми запитаннями. Те, що вчителі вже йдуть у відпустки без ознайомлення з попереднім навантаженням, суто проблема особисто кожного)))))))))))))))))))).
Олена
Чи стосується наказ МОН від 29.05.14 №664 7-9 класів?
Завуч
Для Олена: Думаю - ні. Де підручники для 7 класу візьмуться?
Коментувати
Оксана
навчальні плани
ЗАВУЧ
Не зрозуміло яким навчальним планом керуватися ЗОШ у 8,9 кл. з поглибленим вивченням предметів, не зрозуміло чому, коли у нових планах (редакція 14 року) додати кількість годин з графи "Разом" і "Додатковий час на навчальні предмети", то ніяк в сумі не виходить "Гранично допустиме навчальне навантаження" і, взагалі, за 30 років роботи не памятаю, щоб в червні не було листа про структуру навчального року! ЖАХ!!! У відпустки вчителі виходять не знаючи навантаження, а сайт міністерства повністю працює на вищу школу...
загадка
Для ЗАВУЧ: Цікаво, чи сам міністр настільки некомпетентний в питаннях середньої школи, чи його так жорстко "підставляє" департамент середньої освіти?
Коментувати
Ирина
Министерство! От имени все завучей Украины просим Вас: "Дайте нам возможность уйти в отпуск со спокойной душой.Наш отпуск никогда не бывает 56 дней, в лучшем случае месяц. если мы не получим приказ о структуре учебного года мы так и не сделаем рабочие планы. Нас будут дергать все лето. Хотелось бы тоже отдохнуть.МЫ, как рабочие лошадки, пашем весь учебный год.И еще, просим Вас пересмотреть вопрос о наборе рабочих планов в системе ІСУО. Она не работает так , как этого хотелось бы. МЫ тратим время, предметы не делятся, добавить часы невозможно и т.д. (их множество). ПУсть разработчики ее усовершенствуют, а потом мы поработаем.Хотелось бы на таких форумах получать хоть каки-то ответы от нашего МИНИСТЕРСТВА. С уважением, Харьков.
Олена
Для Ирина: абсолютно поддерживаю!
Коментувати
Олена
Коли буде лист МОН про навчальні плани на 2014-2015 н.р.? Такого ще жодного року не було, вчителі йдуть у відпустки і не знають яке навантаження у них буде в новому навчальному році. Досить спати МОН!
алеся
Послухайте, панове, крім того, що самого наказу МОН нема, так і змін теж нема. Ось в проекті наказу, який був на сайті міністерства зміни стосовно математики та інформатики були, а в цьому документі їх немає, як було математики 2 алгебри + 2 геометрії, так і лишилося, і інформатики 2 години без змін. Це я читати не вмію, чи в міністерстві у нас як в тому анекдоті: "Що ти курив, тату?"
DOCENT
Для алеся: Наказ Міністерства № 664 від 29.05.2014 "Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 03.04.2012 р. №409" http://mon.gov.ua/ua/about-ministry/normative/2417-
Коментувати
Олена
Де наказ МОН?
Евгений Прохоров
Посчитайте сколько часов отводится, например в 5 классе на языки вместе с литературой и сколько на точные науки. Для Донецкой области - это русский язык, украинский язык (соответственно и литературы), английский язык и один по выбору. Из точных - математика, по часу природоведение с информатикой. Люди кого мы растим? Поколение "манагеров"?
Олекса Позняк
Для Евгений Прохоров: Жебровского на палю!!!!!Больше вреда украине принёс только гитлер с януковичем
Та отож
Для Евгений Прохоров: А зачем математику чётко знать? Чтобы мыслить уметь? А кому это нужно? Власть-придержащим? Подумайте сам, ИМ это надо?
Та отож
Для Олекса Позняк: А что Жебровский программы составляет?
Коментувати
Ego
А наказ-то підписано Жебровським! Цікаво, допоки ще в Міністерстві сидітиме цей маразматик? Це так оновили керівний склад МОН?
Олекса Позняк
Для Ego: Для Евгения Титова: Шановна пані! за 0,5 год. другу іноземну не вивчиш, треба ще у когось забрати...
Олекса Позняк
Для Ego: Для Евгений Прохоров: Уровень точных наук упал страшно.Одна из причин -гуманитаризация освиты креминя-жебровского.У себя в израиле они понимают значение точных наук а хохлам зачем?
Коментувати
Евгения Титова
Шановні панове! Вивчення другої іноземної мови не відбувається за рахунок математики або фізики. Години забираються з навчання першої іноземної мови. Раніше 5 клас- 3,5 години( на вивчення першої мови), за новим стандартом- 3 години( 0,5 забрано на другу іноземну);у 6,7 класах - по 3 години, а за новим стандартом -залишили по 2 години(відповідно забрано по одній годині).
мила
Для Евгения Титова: идем в Европу, а английский урезают и урезают.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!