У підручниках має бути український погляд на війну

На думку науковців, модель сьогоднішніх підручників з історії потребує подальшого удосконалення

У підручниках має бути український погляд на війну

У Міністерстві освіти і науки за участю заступника міністра Павла Полянського та представників Українського інституту національної пам’яті відбулося засідання круглого столу на тему «Друга світова війна у навчальних програмах та підручниках з історії». Про це повідомили у прес-службі МОН.

У зв’язку із подіями останнього часу в країні учасники круглого столу констатували, що підручники з історії впливають на те, яке розуміння війни складається в молоді, і формують їхнє ставлення до неї. Саме тому, висвітлення Другої світової війни в українських підручниках, є вкрай важливою проблемою.

Ключове питання, на якому наголосили всі учасники круглого столу, - в українських підручниках з історії має бути не радянський, а український погляд на Другу світову війну. На думку науковців, такий, відмежований від радянського дискурсу, погляд формує сьогоденну українську молодь і формуватиме нові покоління українців.

Педагоги і науковці також погодилися, що модель сьогоднішніх підручників з історії потребує подальшого удосконалення. Це мають бути підручники, які не нав’язують бачення, а розвивають в учнів плюралізм думок і критичне мислення щодо будь-якої історичної події.

"Утім на те, що саме і під яким кутом зору знає з історії України учень, суттєво впливає і світоглядна позиція викладача", - наголосили учасники круглого столу.

Освіта.ua
09.05.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Tatyana Svetlova
Образование должно быть аполитичным! НЕЛЬЗЯ через детей решать свои проблемы. Родители будут рассказывать про БАНДЕРОВЩИНУ И УНА-УНСО, и имеют право рассказывать то, что считают правильным! МОН хочет довести до того, что родители и дети переругались или чтобы дети врали и выкручивались! ПРАВДА - МЫ РАЗНЫЕ И РЕЛИГИЯ, И ГЕРОИ И ВЗГЛЯД НА ЕВРОПУ - У НАС РАЗНЫЙ!!!!
Учитель
Хватит решать политические вопросы через детей, школу! У фашизма лицо фашизма, и все, кто им помогал тоже фашисты, все, кто сжигал люде в сараях, вешал, расстреливал - представители армии вермахта, полицаи, так называемые борцы с комунистами - другого названия им нет и хватит переписывать историю. Скоро учителям истории стыдно будет детям в глаза смотреть из-за тех, кто под себя переписывает историю.
Никита
О какой единой стране идет речь,если даже в этом восток и запад не могут договориться?ну не может долго существовать без реформ унитарная страна,на востоке которой чествуют ветеранов красной армии,а на западе маршируют ветераны дивизии СС.простите меня,уважаемые львовяне/волыняне,но разные мы,и ничего с этим не поделаешь.может стоит пойти на уступки,компромисс?а не позволять новым ворюгам у власти убивать нас,таких же людей,как и вы,дабы удовлетворить собственные меркантильные потребности.
Тетяна
Так може викреслити взагалі радянський єтап ( 70 років), казати дітям, що цього не було, як і всіх, хто там жив, отримував безкоштовну освіту, не платив за гуртки ітп. Не чіпайте зараз підручники, не поспішайте, хай пройде час. А вчителі історії можуть робити конспекти, і обговорювати це з учнями.
Ольга
А разве может быть у истории чей-то "погляд"? Так никогда не научим детей мыслить.
Никита
Для Ольга: именно.сами говорили,что нужен нейтральный взгляд на любые исторические факты.оценку дети должны давать сами,а не зубрить готовую,чью-то
Коментувати
Ігор
Згоден! Важливе рішення щодо внесення до підручників Українського погляду на війну.
Олена Нора
"Український" погляд на війну ми побачили в Одесі 2 травня та в Маріуполі 9 травня... Я вже не згадую Слов*янськ. На думку влади - загибель людей заради задоволення потреб олігархії - це норма... Тільки питання, чи є це справді український погляд? Пам*ятаєте: "Ніколи, ніколи не буде Вкраїна рабою фашистських катів!" Це Павло Тичина.
Никита
Для Олена Нора: полностью соглашусь.очень рад,что среди вас все еще остаются Люди с головой на плечах и горячим сердцем.победим фашизм вместе,единой страной.
Коментувати
elen
Наша країна нагадує мені часи батька Махна - хто коло влади, той і править бал. Як у фільмі "Свадьба в Малинковке" - то портрет Махна на стіну вішай, то кашкет із зірочкою на лоба... В результаті нашого "особливого" національного виховання виростають космополіти-циніки, які вірять одному "гуру" - грошам.
Артур
Статья противоречит сама себе. Сначала они говорят "в українських підручниках з історії має бути не радянський, а український погляд на Другу світову війну", а потом говорят что "Це мають бути підручники, які не нав’язують бачення, а розвивають в учнів плюралізм думок і критичне мислення щодо будь-якої історичної події". Извините, но эти вещи никак не сочетаются. Либо вы прививаете "украинский" (немецкий, советский, польский, да какой-угодно) взгляд, либо излагаете факты и учите их критически оценивать.
Надія
Для Артур: А когда в действиях нового МОН просвечивал здравый смысл? пока все их действия носят исключительно провокационный характер: потрандели, взбудоражили педагогов - заткнулись. Снова потрандели - взбудоражили общественность - заткнулись... и так три месяца...
Никита
Трындят как Троцкий прямо. А вообще,это полный бред,товарищи.снова из ублюдков ОУН-УПА и дивизий СС "Галичина","Totenkopf" и прочих будут лепить героев.юго-восток этого не примет,и вновь в обществе будет раскол.такое ощущение,что новая "власть"специально пытается развязатьв стране гражданскую войну.
Геннадий
с украинской точки зрения никакой войны не было вообще. Были "визвольні змагання".
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!