У комітеті ВР обговорили законопроект "Про освіту"

Голова комітету з питань науки та освіти Лілія Гриневич зустрілась з представниками громадськості

У комітеті ВР обговорили законопроект "Про освіту"

У Комітеті з питань науки та освіти відбулась зустріч з активістами Освітньої Ради та Візійного проекту "Нова Країна" Олексієм Грековим, Анастасією Кислинською та Денисом Форноляком, а також з представником ГО "Центр розвитку лідерства" Ольгою Гуруненко. Вони висловили бажання долучитись до обговорення у роботі над законопроектом "Про освіту".

З метою гармонізувати процес, знайти порозуміння у баченні реформи учасники обговорили низку суперечливих питань.

Зокрема, під час обговорення було зосереджено увагу на питаннях впливу і відповідальності батьків за освіту дітей, автономії навчальних закладів, питання розвитку різних форм навчання, розподіл обов’язків між державою та суспільством, належного фінансування та відповідальності громади стосовно освітнього процесу, підвищення статусу вчителя, децентралізації системи освіти.

Голова Комітету Лілія Гриневич запропонувала провести ширше обговорення цих питань в процесі підготовки нової редакції Закону України "Про освіту".

Освіта.ua
03.04.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Nina
Згодна з тим, що залишити в методкабінеті три чоловіки, вони всерівно ніякої допомоги не надають, а економія коштів буде.
Светлана
http://www.vobu.com.ua/ukr/news/view/30255 В очередной раз нам говорят одно, а делают другое. Теперь не будут платить 20% и аргументировать тем что денег нет.
Smirnoff
Цікаві новини http://www.vobu.com.ua/ukr/news/social
Natali
Дуже хочеться сподіватися на краще, але поки що я цього не бачу. Нещодавно надійшла телефонограма, щоб школа подала звітність, скільки прибрали несанкціонованих сміттєзвалищ і скільки тон сміття вивезли. За який кошт? І чому ми повинні замість уроків йти прибирати сміттєзвалища та ще й для цього організовувати батьківську громадскість?
Elena
Сколько можно врать? Отдел образования г. Антрацит Луганская обл. разослал во все школы города приказ о том, чтобы с 1 сентября 2014г. в школах были уволены все внешние учителя-совместители. А учителей находящихся в штате посылают на дополнительные курсы повышения квалификации по другим предметам. Т.е. учителя стали массово проходить по 2-4-ро курсов повышения квалификации по различным учебным предметам. Так, например, учитель начальных классов повышается по этике, физкультуре, истории, химии, физике, информатике, зарубежной культуре и т,д) и потом будет в новом учебном году преподаватель эти предметы вместо квалифицированного учителя-совместителя, которого должны будут уволить согласно поступившего приказа зав.гороно госпожи Гетьмановой Л.М., которая в приказе ссылается на документы нашего правительства с формулировкой «в связи с кризисным состоянием экономики..». Благодаря подобным мерам можно только догадываться какое будет качество образования в нашем городе. ТАК МЫ ПОДНИМАЕМ ПРИСТИЖ...
Вікторія
Для Elena: Вы это ко всем новостям уже прицепили? Зачем учителю начальных классов химия, история, физика и зарубежная культура (такого предмета вообще нет)? Действительно ХВАТИТ ВРАТЬ!!!
Елена
Для Вікторія: да ко всем, чтобы все увидели что творится в нашем городе. А лично Вам это сообщение очень мешает жить? Наверное тоже преподаете предметы по таким вот свидетельствам об окончании курсов повышения квалификации? Тоже "великий специалист" Иначе не писали бы
Коментувати
11класник
Чи відомо вже нарешті чи буде атестат переводься у 200 бальну систему чи ні? Бо вже мали б ухвалити це, але ніякої інформації ніде нема.залишається лише сподіватися, що таки у 12 бальній буде.
Василь Ластовецький
Мене перш за все цікавить стаж роботи вчителем тих, хто пропонує зміни в освіті. Саме у звичайній загальноосвітній школі. І головне - при якому навантаженні (година-дві по сумісництву?)
читач
Через відсутність прозорості в системі освіти найлегше перекласти відповідальність на батьків .Чому відсутні контрактні взаємини : за що відповідає школа ( і не розмиті формулювання ), учитель ,а за що батьки та їх дитина . Тоді і вчителю буде зрозуміло , що входить в його прямі обов" язки і за що він отримує гроші , а що йому нав"язує районо , дирекція і т. д. Адже безкорисливий ентузіазм учитель може проявити лише за власним бажанням , а не за наказом згори . Це тільки наші вчителі можуть працювати у вихідні , готувати різноманітні заходи власним коштом , перевіряти і рецензувати (безкоштовно!) різноманітні учнівські роботи і боятися навіть відгул за це попросити на канікулах у дирекції .
Учитель
Для читач: Цілком згодна! Учитель зараз відповідає за все! Ніхто не хоче деталізувати обов’язки вчителя, розробити перелік обов’язків, у яких все ЧІТКО прописано!А так у нас є Положення про класного керівника, у якому прописується навіть не кріпацтво - рабство... Виконати все, там написане, неможливо! Але прописати чітко права й обов’язки вчителя, мабуть, нікому не вигідно, бо тоді вчителі почнуть "посилати" тих, хто нав’язує багато роботи, яка не потрібна ні дітям, ні батькам, ні суспільству... Тільки для галочки тим, хто "типу" керує освітою
Коментувати
Олекса Позняк
Закрийте районо, повиганяйте псевдонауковців у яких жодного відкриття немаї і яких пачками випускає наше міністерство, женіть цих коррупціонерів і кровосісів українського народу у школи на уроки
шшш
Для Олекса Позняк: упаси Господи школи від таких "вчителів". Відправте їх, будь ласка, кудись в іншому напрямі.
Василь Ластовецький
Підтримую. Нехай попрацюють в школі хоча б років з 10 на ставку-півтори, а потім пропонують реформи.
Коментувати
Andrej Krawez
Було б добре,якби закон про освіти обговорювали б з вчителя міст і особливо сіл...

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!