Гімназії зобов’яжуть приймати дітей без конкурсів

Міносвіти готує зміни до Положення про загальноосвітній навчальний заклад

Гімназії зобов’яжуть приймати дітей без конкурсів

Дітей, які проживають в зоні пішохідної доступності будуть зараховувати до всіх ліцеїв та гімназій без співбесід і конкурсів. Про це заявив міністр освіти і науки Дмитро Табачник під час Загальних зборів Національної академії педагогічних наук України.

"Треба порушити традицію, яка дратує населення України, коли до гімназії беруть тільки за конкурсом", - наголосив Табачник.

"Готуються зміни до Положення про загальноосвітній навчальний заклад – це постанова Кабміну, і друга постанова ще 1995 року про гімназію та ліцей – що дітей в зоні мікрорайону пішохідної доступності зобов’язані брати всі ліцеї та гімназії, а на решту місць вони можуть проводити співбесіди і конкурси", - сказав міністр.

Також за словами міністра освіти, готуючись до впровадження Концепції профільної освіти з 2018 року, міністерство планує зміни до Положення про експериментальний загальноосвітній навчальний заклад.

Освіта.ua
04.11.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ирина Шульгина
Больше проблем в системе образования нет??? И учебники нормальніе віпустили, и питание в школах не из гнилого лука с морковью? И поборов нет? Осталось только за гимназии браться? У них своя система отбора, на фига лезть?
Ирина мама
так уже и нет особой разницы между стандартной программой и гимназийной...везде иностранный с первого, информатика со второго...прийдется гимназиям теперь какие-нибудь "основы экономики " в 3-ем вводить и пятый иностранный по субботам учить...ха-ха...
МАРІЯ
А ЩЕ СХОЖЕ НА ТЕ, ЩО ЗАГАЛЬНООСВІТНЮ ШКОЛУ БІЛЯ ГІМНАЗІЇ ЗАКРИЮТЬ ( ТРЕБА Ж ЕКОНОМИТИ ДЕРЖАВНІ ГРОШІ ), А ВИ, БАТЬКИ, ОЛАЧУЙТЕ НАВЧАННЯ СВОЇХ ДІТЕЙ У ГІМНАЗІЇ.
Ирина Шульгина
Для МАРІЯ: И такое не исключено, и так взносі ежемесячніе с 20 грн плавно віросли до 150 грн минимум, так еще можно вообще бесплатное образование упразднить. Никуда не денутся, будут платить
Коментувати
Artem
Схоже на те , що у когось з наших мажновладців чадо виявилось не достатньо розумне , щоб пройти по знанням та й хабара дати жаба душить , або керівник закладу занадто принциповий , дурних брати не бажає.
Родион
Пушкин в гробу перевернулся бы, узнав что теперь именуется лицеями и гимназиями. Бывшее ПТУ (в народе - бурса), где учат трактористов и поваров, теперь называется аграрным лицеем.
Михайло
Гимназии и лицеи - это учебные заведения нового типа.Так их принято называть.И в эти учебные заведения существует определенный конкурс.Так сказать отбор лучших из худших .Так что министр предлагает брать без конкурса в эти заведения всех.(Я понимаю, что речь идет о доступности среднего образования, которое гарантируется Конституцией)Так в чем тогда смысл этих заведений нового типа будет?
цікавий абітурієнт
Цікаво, у вузи теж братимуть без конкурсу тих абітурієнтів, які приходитимуть на заняття пішки, чи лише тих, які приїздитимуть на мерсах?