Азаров попередив про ротацію педагогічних кадрів

Міністерству освіти і науки доручено створити умови для омолодження педагогічних кадрів

Азаров попередив про ротацію педагогічних кадрів

Прем’єр Микола Азаров заявив, що на зміну літнім педагогам, які досягли пенсійного віку, повинні прийти молоді вчителі. Про це він сказав під час виступу на урядовому засіданні у середу.

"Хочу виділити, може найголовнішу проблему нашої школи: старіння педагогічних кадрів. Сьогодні в навчальних закладах працює 80 тисяч вчителів пенсійного віку, що складає приблизно 17 відсотків від загальної кількості педагогічних працівників. Причому, за останні десять років їх кількість збільшилася на 15 тисяч осіб. Натомість, кількість учителів у віці до 30 років з кожним роком зменшується", - повідомив Азаров.

"Ми щиро шануємо і любимо педагогів, які виховали кілька поколінь учнів. Але ж очевидно, що вікова ротація необхідна і неминуча. А з цим у нас, як бачимо, не просто проблема, а вже тривожна хронічна ситуація", - зазначив прем’єр.

За його словами, держава витрачає значні кошти на підготовку молодих вчителів, а випускники правдами і неправдами влаштовуються працювати де завгодно, тільки не в школі. Це абсолютно ненормальна ситуація.

У зв’язку з цим, Азаров доручив міністру освіти і науки критично проаналізувати стан справ і терміново запропонувати такі зміни до нормативної бази, які передбачали б, щоб випускники педагогічних вузів, які навчалися коштом бюджету, обов’язково б отримували призначення за фахом і принаймні певний час обов’язково б відпрацювали у школі.

"Потрібно серйозно, системно напрацювати нові стимули для залучення молоді до педагогічної роботи. На зміну літнім педагогам, які досягли пенсійного віку, повинні вчасно прийти молоді вчителі. Також вчасно повинен створюватись резерв молодих керівників і методистів", - зазначив Азаров.

Він висловив переконання, що необхідно системно і на довгу перспективу вирішувати цю проблему.

"Доручаю Міністерству освіти і науки розробити програму перетворень у педагогічній освіті та створення умов для оптимального омолодження педагогічних кадрів", - заявив прем’єр.

Освіта.ua
02.10.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
Зараз до школи приходять "заробітчані", а не вчителя. Нікому дітей навчати, тільки гроші..
Жінки
Живёт ребёнок в Мухосранске. Обдумывает собственное будущее."Пойду ка я в педагогический", - сообщает родителям. Те, в один голос: "Успеешь". Закончил ребёнок учиться. "пойду ка в школу работать", - предлагает родителям. "Успеешь", - отвечают те. "Нашей зарплаты не достаточно, чтобы прокормить учителя и его семью, а твоей, той, что иногда тебе будут платить, не хватит чтобы мало-мальски себя обеспечить и своих детей, иди лучше на базаре - поторгуешь, машину купишь, а там и на квартиру соберём". Да не в нашем Мухосранске, а где-нибудь в Тараканове
Татьяна
Зарплату поднимать надо учителям. да и пенсии пенсионерам. Кто бы из пенсионеров работал, если бы у них біла нормальная пенсия?А молодёжи нужна зарплата, жильё, одеть и обуть детей. Лучше бы меньше пенсии и зарплаты в Вр были. там тоже много работающих пенсионеров.
Ирина Шульгина
Для Татьяна: ну в учителя сейчас пойдут очень рисковые ребята разве что. сами подумайте. квартиру не получат, не советское время, зарплата смешная, дети очень сложные бывают. Кто на такое сейчас пойдет?
Коментувати
Вчитель
Це все дурниця! Наша система керування освітою і розвалює освіту. Знищує бажання працювати в школі і не бачить, і не бажає бачити результат своєї діяльності - повноцінних дітей. Вигнати пенсіонерів чи загнати в школу молодих спеціалістів - це нічого не змінить. Потрібно міняти саму систему.
Розчарований Вчитель
Для Вчитель: згодна з Вами на всі 200%, а не на 100. Вся ця ротація - надумана проблема, той, хто хоче бути в школі - в ній буде працювати, той, хто не хоче - буде страждати від малих зарплат чи чогось іншого.Можна подумати, що в школі колись була велика зарплата.Ніколи не була вона великою і не буде вже ніколи!Бо і школи непотрібні суспільству, судячи з утримання шкіл, забезпечення їх матеріально-технічною базою та й зарплати треба платити вчителям.Замість привітань з професійним святом маємо, те, що маємо - читай заголовок статті вгорі.Краще ротацію провести, аніж підняти зарплатню вчителям(хіба вже вчителів в Україні більше ніж міліціонерів, суддів, прокурорів, держслужбовців чи може їх зарплати співвимірні з зарплатами народних депутатів чи з попереду вказаних???) Краще ротацію провести, аніж підняти пенсію пенсіонерам, чи знизити (давно вже всі забули як це і що це таке) ціни на продовольчі товари. Я ЗА РОТАЦІЮ в Кабінеті Міністрів, уряді, держадміністраціях, а потім у школах.
Ирина Шульгина
У нее задание такое. зачем было разваливать нормальную советскую систему образования? Создали что-то лучше? Нет, потому что сейчас учат читать, чтобы пиво уметь выбрать и считать до 1500, больше все равно не заработают. Остальные знания лишние
Коментувати
Светлаков
полностью согласна!!!!!
Учитель
Маю пропозицію для вирішення озвученої проблеми: змініть пенсійний вік "за вислугу років" з 25 до 20 і тоді всі кому школи вже вистачає - підуть на вислугу, а ті, кому школа в нинішньому стані до вподоби - залишаться...Впевнена, що для молоді буде достатньо робочих місць!А люди віком 42-х років знайдуть собі до 60 років якесь заняття, що приносить їм задоволення і гроші.А школа - це суцільне розчарування в усьому: в стані освіти, в керівництві освітою, в оплаті праці освітян, в відношенні батьків і учнів до школи, вчителя і освіти в цілому...при цьому систематично і постійно треба докладати власних коштів до роботи, а не навпаки: за логікою робота мала б приносити працівнику кошти. Про пенсіонерів вже говорено-переговорено сотні тисяч разів: вони бувають різні!Дайте їм пенсію 2000 грн - і їм не треба буде ніяких ротацій!Вони йдуть на роботу, бо на пенсію НЕ ПРОЖИВЕШ!А коли буде проведена ротація Кабінету Міністрів, Міністерства освіти та інших? Чи там лише молоді спеціалісти ?
Анжеліка
Як би держава оплачувала педагогам пенсію приблизно як депутатам, то ні хто б з пенсіонерів не тримався б школи, а так жити не має за що. Точно так же і молодим вчителям - на ці копійки родину не утримати. Так що ротацію у владі потрібно роботи і не лізти в Євро Союз з тим багажем не вирішених проблем. Онде, учні гру показали, що ходить по інтернету, про мітлу, що допомагає зробити свій вибір щодо вступу до ЄС або ТС. www.facebook.com/appcenter/app_saveref?fb_source=search&fbsid=1101&fref=ts Грають веселяться , долучаються до політичних справ.
Евгения Руднева
А з нашої школи молодий хлопчина, діти його любили, відправився до іншої країни звичайним робітником гроші родині заробляти. Бо ж - дитинка маленька, дружина в школі працює - жити потрібно.
Александра
Ответ для Аллы. Не знаю у кого из пенсионеров вы видели огонек. Я вижу исключительно лень, желание просто получать зарплату, не обучаемость новым технологиям и МНОГО МАРАЗМА
Молодой учитель
Для Александра: У нас пенсионеры к молодым бегают, чтоб те им презентацию для показательного урока сделали, еще и возле компа на уроке посидели, типа и они могут
Петрович
Подуріли з тими презентаціями вже. Переважна більшість презентацій - нижче плінтуса і презентації заради презентації...
Коментувати
Алла
Хорошее обсуждение,живое,заинтересованное. Мне через год уходить на пенсию.Проработала завучем 27 лет. Оставят в школе "на уроках"-буду благодарна(я учитель-методист).Хочу передать свой опыт и знания тому,кто будет завучем вместо меня.НО! Молодежь НЕ ХОЧЕТ! Удобней просто отчитать уроки и уйти спокойно домой,а не до вечера в школе писать приказы,отчеты,вести внутришкольный контроль и отвечать за всю работу в школе перед проверяющими. Часы хотят,а вот работать-не очень Внеклассную работу выполняют ТОЛЬКО по приказу.Нет инициативы,нет огонька.А видели бы вы,как работают пенсионеры,люди старой закалки!!!Так что всё не так просто.
Молодой учитель
Для Алла: А зачем проводить внеклассную работу, если за нее НЕ ПЛАТЯТ. Каждый труд должен оплачиваться, Вы об этом не думали? Иначе, это РАБСТВО.
Иван
Пенсионерам государство в свое время БЕСПЛАТНО дола квартиры, так что пусть БЕСПЛАТНО проводят внеклассную работу. А мне за мою квартиру нужно долги отдавать!
Коментувати
Ксения
Азарову давно нужно было взяться за этот вопрос, ведь ничего нет у молодёжи даже работы!!! И члены администрации не должны быть пенсионеры. Вышел на пенсию - работай просто учителем или уходи т.к. взгляды, идеи не современны и силы не те
Евгения Руднева
Ото вчора як раз і прийшли до висновку, що на зміну тим, хто ВМІЄ та ЗНАЄ прийдуть ті, хто провчився проплативши
Вика
Для Евгения Руднева: А проплатили за обучение преподавателям в институте, которые в 70-80% являются уже пенсионерами!! Зарплата в институте хорошая, вот никого и не выгонишь пока закона не будет))
Адріана Химинець
Для Евгения Руднева: Вчителі і у 40 років не мають годин на ставку, тому що пенсіонера не можна звільнити. А як кормити сім’ю, двох дітей-підлітків? Мова не тільки про молоде покоління вчителів. У нас і вчителі 35-45 років не мають ставок
Коментувати
Директор школи
P.S. Поки державою керуватимуть пенсіонери, реальних змін не чекайте.
Директор школи
Зміни у нормативній базі? Дуже елементарно: всих працюючих пенсіонерів перевести на контракт з умовою, коли з’являється заява молодого спеціаліста - контракт миттєво розривається і приймається на його місце молодий учитель. Ще потрібно ввести зміни в оплаті праці - працюючим пенсіонерам платити тільки зарплатню, а виплату пенсії тимчасово призупинити.
Пока еще учитель
Начните ротацию с РОНО и директоров пенсионного возраста. А еще сократите ненужных работников. Зачем директору 3 заместителя? Не нужны школе психолог и социальный педагог. В РОНО тоже полно лишних людей. Вот и будет экономия. Для молодых в школе нет перспектив ни в карьере, ни в зарплате.
Ксения
Для Пока еще учитель: Молодёжь не может даже устроиться в школу на 0.5 ставки и идёт от безисходности на рынки или сидит на шее у родителей, а если получается устроиться - их начинают выживать пенсионеры из-за конкуренции,дедовщины и тут если умеешь за себя постоять, то останешься работать)Почему же нет перспективы молодёжи? Можно повышать свою категорию от 1 до методиста, от этого и зарплата больше, стать заучем или директором, работником ГОРОНО!!! А по поводу СОЦИАЛЬНОГО ПЕДАГОГА сразу видна ваша необразованность в этом вопросе.
V4итель
З приводу психологів і соціальних педагогів згодна в школі вони не потрібні!!!!!15-20 та навіть 10 років тому школи вчили дітей без них і набагато краще!!! а зараз є такі "спеціалісти" в школах України - і щось змінилось реально? чи кардинально? в яку сторону? лише люди ходять по школі або сидять у школі і отримують зарплату - роботи з дітьми НЕМАЄ!!! Вже й графік проведення уроків склали у кожному класі щотижня або психолог, або соціальний педагог - ну то й що??? багато уроків проведено??? ЖОДНОГО!!! Графік Є, уроків - НЕМА...там, де ці працівники працюють - залишити, там де отримують зарплату - навіщо? а роботу хто робитиме?
Коментувати
Тамара
В нашей школе нет НИ ОДНОГО ПЕНСИОНЕРА! Но и знаний у учеников стало намного меньше!!! Пришли не лучшие кадры, как вы понимаете. А что будет через несколько лет! С ужасом смотрю на тех, кто поступил в педин. Учились на 5-6, не больше.
Мирослав
Як гадаєте, для чого атестації існують?
С
Для Мирослав: Ви думаєте, що вчитель, який має 35-45 років стажу, не проатестується?
Нина
Если взять для примера нашу школу - не проаттестуются. Большинство не могут даже разобраться по каким мы программам в каких классах работаем (тут отдельное спасибо Министерству). А если спросят об интерактивном уроке, проекте, информационных технологиях и т.д. - туши свет, бросай гранату. Надеюсь, что такая ситуация не во всех школах, но подозреваю, что во многих...
Коментувати
1111111111111
100% і таких випадків більше
Учитель Харківщина
Азарове, а скільки тобі стукнуло? Нет пора на пенсію.
ольга
Мені -55, педстажу -30, пенсія - 964 грн. Можна прожити?