У МОН кажуть, що знайшли контрафактні підручники

Батькам і вчителям нагадали про необхідність використання літератури з грифом МОН

У МОН кажуть, що знайшли контрафактні підручники

У Міністерстві освіти і науки повідомили, що Державною інспекцією навчальних закладів, Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти та Українською асоціацією видавців і книгорозповсюджувачів здійснюються заходи щодо забезпечення використання у загальноосвітніх навчальних закладах тільки якісної навчально-методичної літератури, яка пройшла експертизу та отримала відповідний гриф.

Зокрема, за інформацією МОН, з метою виявлення контрафактної книжкової продукції Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти здійснено перевірку навчальної літератури для учнів 1-х, 2-х та 5-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, що складена за новими навчальними програмами, у книжкових крамницях та ринках.

"Звертаємо увагу вчителів, батьків та учнів на те, що відповідно до Порядку надання навчальній літературі, засобам навчання і навчальному обладнанню грифів та свідоцтв Міністерства освіти і науки України, затвердженого наказом від 17.06.2008 року № 537 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 липня 2008 року № 628/15319, встановлено такі види грифів: "Затверджено Міністерством освіти і науки України"; "Рекомендовано Міністерством освіти і науки України"; "Схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах", - наголошують в міністерстві.

"На звороті титульного аркуша навчального видання вказується номер і дата листа або наказу Міністерства освіти і науки України, яким надано гриф або номер і дата листа – підтвердження Інституту інноваційних технологій і змісту освіти про схвалення для використання у загальноосвітніх навчальних закладах", - повідомили в МОН.

Освіта.ua
31.07.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анна ---
Я вже не один рік чую за використання літератури без грифів. Але подивимося на таку ситуацію:учительська конференція, на якій говорять про використання літератури. А в коридорі реалізують ту ж саму літературу да по таких цінах, що тільки тримайся! І купують, в основному, календарне планування та розробки уроків. Невже вчитель, маючи вищу освіту, сам не може створити календарний план чи урок? Мабуть - ні! Бо у багатьох вчителів, я вибачаюся перед всіма останніми, дипломи куплені. Якщо не вступив за знаннями куди прагнув, то можна піти в педвуз за гроші. Отримав диплом, купив книжку з розробками уроків і працюй, заробляй свою копійчину.
Ирина Шульгина
Для Анна ---: учителю это все надо предьявить перед проверкой. а чтобы предьявить, его надо написать, украсть время или у родных детей, или у учеников. Не учителя тупые, низкий поклон, что еще не разбежались по приватным гимназиям, а министерство состоит из дубин, который заваливают учителей макулатурой и не оставляют времени на работу с детьми
Коментувати
Шестопалов
"Поки ринкові відносини не прийдуть рівною мірою в усі видавництва та школи, дешевих, якісних і своєчасних підручників не буде! Але наразі МОН України вперто зберігає процедури, що залишають лазівки для зловживань, не хоче впроваджувати прозорі, справедливі для всіх європейські стандарти випуску якісних підручників, не хоче для їх придбання передати державні гроші у школи." Детальніше див. статтю "Наші учні варті якісніших підручників" http://osvita.ua/school/school_today/35968/
Вероника Татаренко
Да, я честно признаюсь, что ученикам своим, которые хотят сдать на нормальный бал химию и биологию, я рекомендую покупать учебники и справочники на рынке тех авторов, по которым ребенок действительно подготовится. А у нас за деньги тендер такие учебники прошли, что по них и академик запутается
Маша
Для Вероника Татаренко: Согласна, тоже работаю только по конспектам, у детей просто НЕТ учебников - 5 шт на 30 человек, а так наз. институт инновационных технологий даже полную версию в электронном виде выложить жлобится. Некоторые учебники с рынка действительно на порядок выше МОНУвских, обожаю пособия О. Березан, но что-то на них гриф не стоит. Про реактивы и вспоминать не хочется, слава Богу, есть интернет.
Ирина Шульгина
Я когда ребенку зоология обьясняю, беру старый советский учебник, читаю, потом читаю то, что в новом, охреневаю и обьясняю по старому. Те,кто писал рекомендованные министерством учебники, детей видели один разок и то издалека
Коментувати
Родион
Кто посмел в чинуш-паразитов от образования хлеб отбирать? Ишь вой какой подымают. Ну углядела в кабинете методистка сборник задач по математике с олимпиадными заданиями без грифа. Вони было как будто Солженицына в советские времена в школе нашли. Не уж то гриф - гарантия качества учебника? Даже рисунки с Интернета содраны. ( Но это особая тема) Почему же хапуги, желающие на этом обогатится, прикрываются благими намерениями?
Вероника Татаренко
Для Родион: а потому. что денежка уходит из-под носа. качество учебников в нашей стране таково, что мне приходится, особенно по химии в 11 классе постоянно детям давать конспекты. Так мне на них тоже гриф что ли ставить?
Ирина Шульгина
А ошибки? а качество книг вообще? Обидно, потому что на рынке есть учебники куда лучше, но издательство откат не заплатило. Наверное, надо такое, как коммуняки предлагают для тендеров на лекарства вводить для всех госзакупок - покупать только под присмотром общественных организаций
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!