Концепцію профільної школи розглянуть у серпні

Проект документа передбачає суттєві зміни у структурі загальної середньої освіти

Концепцію профільної школи розглянуть у серпні

У Міністерстві освіти повідомили, що проект "Концепції профільної школи" буде розглянутий на колегії Міністерства освіти і науки України 27 серпня.

Про це, перебуваючи на Житомирщині, заявив заступник міністра Борис Жебровський, повідомляє прес-служба Міністерства освіти.

За словами чиновника, наразі юридична необхідність у зміні освітніх стандартів співпадає з життєвими реаліями.

"Проте, неможливо реформувати галузь, не знаючи її реального стану на певний проміжок часу, а тим більше – коли необхідно усунути існуючі помилки. Завдання, які ми ставимо перед собою на шляху до якісної освіти, – це, перш за все, оцінка попередніх напрацювань, а також можливі пропозиції стосовно подальшого розвитку", - вважає заступник міністра.

"Відповідно, для розроблення вдалої та дієвої стратегії реформування освітянської галузі ми маємо розглядати і власний, і світовий досвід. Зокрема, проект "Концепції профільної школи", який буде розглянутий на колегії Міністерства освіти і науки України 27 серпня, передбачає суттєві зміни у структурі загальної середньої освіти. Так, базова середня освіта закінчуватиметься після 9-го класу, далі – учні матимуть право вибору певного напрямку, що стане заразом і підготовкою їх до здобуття майбутнього фаху", - зазначив Жебровський.

У міністерстві також вважають, що запропонований фахівцями проект Концепції відповідає вимогам часу.

Як відомо, у на початку липня у профільному парламентському комітеті відбулося обговорення Концепції профільної освіти, що запропонована Міністерством освіти і науки. Участь в обговоренні документа взяли представники Міністерства освіти і науки, керівники навчальних закладів, науковці, експерти освітньої сфери.

Учасники обговорення зосередили увагу на ризиках прийняття документа у його нинішній редакції та підкреслили необхідність його обов’язкового доопрацювання.

Також експертну оцінку проекту нової редакції концепції профільного навчання було надано фахівцями Центру освітнього моніторингу.

Освіта.ua
24.07.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Людмила
Реформа без финансирования? Это уже проходили... Сколько не пиши документов - толку не будет
Олександр
qyА что здесь нового?Все это существовало лет 25-30 тому назад, когда школу называли политехнической.Когда после 10 класса получали еще и техническую специальность.Так было или нет?
Вероника Татаренко
Для Олександр: Забудьте про те, що було, раніше в школі, бо з такими темпами покращення скоро вже й шкіл не буде. А для профільної освіти у нас катастрофічно не вистачає матеріальної бази. Якщо ще підручниками з горем поподам забезпечена, то мені хімію на пальцях пояснювати дуже складно
Ирина Шульгина
А это никого не волнует... Эти эксперименты в образовании являются банальными попытками его уничтожить. Этой власти не нужны образованные люди. Зачем? Лишние вопросы, идеи. А так отработал на полторы тыщи и гуляй
Коментувати