Школи не можуть обслуговувати шкільні автобуси

Фінансові ресурси місцевих бюджетів, у першу чергу, спрямовуються на виплату заробітних плат

Школи не можуть обслуговувати шкільні автобуси

У Міністерстві освіти визнають, що на обслуговування шкільного автотранспорту не вистачає коштів.

Про це йдеться у повідомлені Міністерства освіти і науки у відповідь на інформацію щодо незадовільної реалізації програми "Шкільний автобус" у Чернігівській області, про яку повідомили освітяни під час виїзного засідання Комітету ВР з питань освіти і науки.

За інформацією освітян області не врегульованими є питання із закупівлею пального та запасних частин для автобусів, частина з яких уже застаріла. Також не вистачає кваліфікованих водіїв відповідної категорії, не передбачено посаду вихователя, який супроводжує школярів у дорозі.

У зв’язку з вищезазначеним, Міністерство освіти і науки інформує, що у 2013 році фінансові ресурси місцевих бюджетів, у першу чергу, спрямовуються на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ. Питома вага видатків на оплату праці в бюджетах районів і міст обласного значення складає 78%, із урахуванням енергоносіїв – 90,6%, захищених статей – 93,9%.

"Така структура видатків унеможливлює розвиток бюджетних установ, залишаються зовсім незначні асигнування на інші потреби, в тому числі і на обслуговування шкільного автотранспорту", - наголосили в МОН.

"Однак, незважаючи на існуючі проблеми із фінансовим забезпеченням галузі освіти, органи виконавчої влади вживають усіх можливих заходів щодо належної організації підвозу учнів сільських шкіл до місць навчання", - запевнили у міністерстві.

Також у відомстві повідомили, що вирішення проблеми несвоєчасних виплат бюджетних коштів установам та закладам освіти, зокрема Чернігівської області, казначейськими службами знаходиться поза компетенцією Міністерства освіти і науки України.

Освіта.ua
23.07.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ирина Шульгина
Начинается. В селах школы закрывают, потому что дорого, мол, будем довозить, а теперь и довозить не могут - дорого, не окупается образование, видите ли, хоть я не знаю ни одну страну, где образование приносило бы прибыль. Но этим вообще, видимо, не нужны обпразованые люди - они и в опросы лишние задают, и на копанках вкалывать не хотят...
Виталий Бабенко
Для Ирина Шульгина: и меня этот вопрос волнует, что теперь детям делать? пешком ходить или дома сидет, а что писать, читать, считать умеют и хватит. вот только правильно коммунисты говорят, у безграмотных людей нет будущего.
Коментувати