Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

Ганна Новосад: про 50 днів діяльності Кабінету Міністрів. Міністр освіти і науки Ганна Новосад розповіла про перші 50 днів роботи на посаді та досягнення освітнього відомства за цей період.

«Голос» пропонує запровадити обов’язкову сертифікацію вчителів. У Київській міській організації Профспілки повідомляють, що окрім переходу на нову систему оплати праці освітян, у партії «Голос» пропонують запровадити обов’язкову сертифікацію вчителів.

Міністр: старша школа матиме індивідуальну траєкторію. За словами Ганни Новосад, зараз школяри мають 20+ предметів, що не дають можливості заглиблюватися у певний напрям та зрозуміти для себе, яка галузь/сфера є цікавішою.

Київська профспілка освітян вийде на акцію протесту. 29 жовтня в Києві відбудеться акція протесту проти звуження прав та гарантій освітян, що запропоновані політичною партією «Голос», через подання правок до законопроекту «Про повну загальну середню освіту».

В МОН розробили Концепцію розвитку позашкільної освіти. Метою розроблення Концепції є розв’язання проблеми недостатньої доступності якісної позашкільної освіти, зокрема в сільській місцевості, а також забезпечення розвитку позашкільної освіти.

МОН зосередиться на підтримці найкращих вишів. Міністр освіти повідомила, що система фінансування, яку буде пропонувати МОН базуватиметься на підтримці тих, хто кращий. Це підхід, який застосовується у багатьох країнах, - так зване фінансування за результатами.

Форум.ОСВІТА.UA: платформа для спілкування освітян. Командою Освіта.ua створено дискусійну онлайн-платформу для обговорення актуальних питань освітньої сфери. Стати учасниками Форуму можуть вчителі, батьки, освітні експерти, керівники освітньої сфери тощо.

У «Голосі» наполягають на реформі зарплат вчителів. У партії «Голос» наполягають на тому, що українські педагоги мають отримувати більшу зарплатню за творчу працю, а не бюрократичні завдання та додаткову перевірку зошитів.

Освітня профспілка направила пропозиції до парламенту. Президія ЦК Профспілки працівників освіти і науки висловилась проти ліквідації сільських шкіл, відміни надбавок та доплат учителям, а також звільнення педагогів-пенсіонерів.

400 установ отримали доступ до Scopus та Web of Science. 394 українські виші та наукові установи отримали доступ до наукових баз даних Scopus та Web of Science за кошти держбюджету. Виші і наукові установи ще можуть подати заявку та отримати доступ до міжнародних наукових баз.

Умови прийому до вишів 2020: вступ на бакалавра. Міністерством освіти і науки затверджені Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2020 році. Що необхідно знати випускникам шкіл, які мають намір вступати до закладів вищої освіти.

Вступ 2020: прохідні бали для вступу на бюджет. МОН встановлений конкурсний бал для вступу до вишів на бюджетну форму навчання. Вступникам, які претендуватимуть на навчання для здобуття ступеня бакалавра або медичного магістра, необхідно мати конкурсний бал на рівні не меншому 125.

Освіта.ua
25.10.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Барс
Додумались. Сиди в школі 8 годин, а потім ще й дома до уроків готуйся??? У мене в школі немає Інтернету, то про які презентації та сучасну підготовку піде мова... Добре, буду озвучувати підручник.... не морочитися з відбором інформації плюс таблиці з 50тирічним педстажем.. Ну скажіть, невже серед отих вибачте, кончених реформаторів нема жодного хто б хоч трохи працював в школі???
Ірина
А хто ж перевірятиме зошити?! У ,,Голосі’’ усвідомлюють, скільки часу йде на цей вид діяльності?!
Вчитель
Чергові соросівські підстилки продовжують політику знищення української освіти і науки. Добра від нинішньої влади не чекаю. Під нинішньою владою маю на увазі не клоуна Зелю, який нічого не вирішує, а його господаря - олігарха Коломойського. Є у мами Лесі Українки - Олени Пчілки чудовий твір, який називається "Наша справа з жидами" (погугліть). Написаний бозна коли, а наче про сучасну Україну. Нічого не змінюється.