Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

Вступна кампанія: творчі конкурси розведуть у часі. Основна різниця організації творчих конкурсів під час вступної кампанії, порівнюючи з попередніми роками, полягає у тому, що тепер заклади мають проводити їх у декілька потоків.

Розпочали роботу гарячі лінії з питань вступу. Розпочали роботу гарячі телефонні лінії з питань проведення вступної кампанії. Інформаційні телефонні лінії працюватимуть впродовж всього активного періоду вступної кампанії — до 9 серпня.

В Україні з'явиться фізкультурний фестиваль «Cool Games». Метою проведення змагань є впровадження інноваційних підходів до проведення уроків фізкультури та популяризація здорового способу життя серед школярів.

Електронний кабінет вступника: що необхідно знати. Міністерство освіти опублікувало Інструкцію щодо роботи системи подання заяв вступників до закладів вищої освіти в електронній формі.

Поліція пропонує посилити покарання за злочини проти дітей. У Нацполіції наголошують на необхідності посилення покарання за сексуальні злочини, зокрема, створення реєстру осіб, які вчинили сексуальні злочини відносно неповнолітніх.

Раду просять встановити освітянам надбавки в розмірі 30%. У Комітеті ВР з питань науки і освіти повідомили, що неодноразово звертались до голови парламенту Парубія з пропозицією включити законопроект про щомісячні надбавки за престижність праці для першочергового розгляду.

Понад 270 учасників ЗНО отримали 200 балів. Український центр оцінювання якості освіти повідомив про кількість учасників зовнішнього оцінювання, які отримали максимальний результат під час тестування.

У МОН розробили положення про дуальну форму освіти. Дуальна форма здобуття освіти у закладах вищої та фахової передвищої освіти передбачає здобуття освіти, шляхом поєднання навчання у закладах освіти з навчанням на робочих місцях.

Розпочалась додаткова сесія зовнішнього оцінювання. 26 червня тестуванням з математики розпочалась додаткова сесія ЗНО. Сесія триватиме до 11 липня, під час проведення якої зареєстровані учасники тестування матимуть можливість скласти тести з певних навчальних предметів.

91% батьків щомісяця сплачують шкільні внески. 74,9% опитаних батьків повідомили, що збір коштів є добровільно-примусовим, 9% заявили про примусовий збір коштів, і лише 16,1% сказали, що здають кошти добровільно.

Уряд затвердив кількість бюджетних місць для вступників. Державне замовлення на підготовку молодших спеціалістів складатиме 36 732 місця для бакалаврів 79 854 місця, магістрів - 55 379 місць.

Міністр: нам не вистачає вихователів дитсадків. За словами Лілії Гриневич, в Україні зараз проблематично знайти вихователів у садки, адже серед освітян вони отримують одну з найменших зарплат. Вирішенням може стати реформа оплати праці, що вирівняє такий дисбаланс.

Освіта.ua
27.06.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Salmon
Стирайте інфу, але правда є правда !!уряд- Кубів ініціатор- всупереч Конституції знову скоротив безплатні місця в універах!?!! Дурні навіть не виділили жодного місця на юриста? Що - тільки вчитимуться крутяки? Запланували платну магістратуру- це капець!! А нам підкидають для обговорення дрібнички різні...