Вступна кампанія: творчі конкурси розведуть у часі

Міністерство освіти затвердило порядок проведення творчих конкурсів для вступників

Вступна кампанія: творчі конкурси розведуть у часі

Міністерство освіти затвердило порядок організації та проведення творчих конкурсів для вступників на навчання для здобуття ступенів вищої освіти та освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста в 2019 році.

За словами гендиректора директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олега Шарова, основна різниця організації творчих конкурсів, порівнюючи з попередніми роками, полягає у тому, що тепер заклади мають проводити їх у декілька потоків.

«Раніше виші визначали випробування за однією спеціальністю, інколи в один день, і вступники, особливо з інших регіонів, мали обирати один заклад. Склалася ситуація, коли вступник де-юре може подавати 7 заяв у різні виші, але де-факто не може реалізувати своє право через накладку у термінах творчих конкурсів. Зараз така проблема знімається», - зазначив Олег Шаров.

Період проведення творчих конкурсів

  • для вступу на бюджет або контракт - з 1 до 10 липня (обов'язково);
  • для вступу тільки на контракт - з 11 до 22 липня (для вступу на бакалавра; рішення про проведення приймає заклад);
  • для вступу тільки на контракт - з 11 до 29 липня (для вступу на молодшого спеціаліста; рішення про проведення приймає заклад).

Ще однією новацією є те, що під час прийому заявок заклади не можуть вимагати сертифікатів ЗНО. У такий спосіб знімається залежність оцінки за творчий конкурс від результатів тестування.

Документи для реєстрації на творчий конкурс

  • заяву на участь у творчому конкурсі;
  • копію документа, що посвідчує особу;
  • фотокартку розміром 3х4 см;
  • копію документа про повну загальну середню освіту або довідку від закладу про те, що особа завершить її здобуття до 10 липня (включно з тими, кого допущено до додаткової сесії ЗНО).

Для допуску на пункт проведення конкурсу вступник має пред'явити оригінал документа, що посвідчує особу, а також екзаменаційний листок, який він отримує після реєстрації у закладі.

Реєстрація та складання творчого конкурсу не є фактом подачі заяви до вишу. Тобто вступник далі має подати заяву у цей заклад і на цю ж спеціальність через електронний кабінет. Їх реєстрація розпочнеться у липні.

Графік творчих конкурсів у вишах в 2019 році

Для отримання оперативної інформації про старт і проведення вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
24.06.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів