Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

8 січня розпочалась реєстрація на пробне ЗНО. Реєстрація на пробне ЗНО триватиме до 31 січня. Цього року вартість складання одного пробного тесту коливатиметься від 132 до 139 грн в залежності від регіону проживання учасника.

Міністр закликала не тиснути на вчителів щодо сертифікації. Міністерство освіти закликало управління освіти на місцях утриматись від будь-яких дій, які можна тлумачити як тиск або примус учителів щодо проходження чи непроходження ними сертифікації.

Оприлюднено положення про сертифікацію вчителів. Документ встановлює порядок проведення сертифікації, метою якої є заохочення педагогічних працівників з високим рівнем педагогічної майстерності. Пілотний проект із сертифікації триватиме впродовж 2019-2021 років.

Результати сертифікації діятимуть три роки. Учителі, які успішно пройдуть сертифікацію, отримають сертифікат, що буде дійсним упродовж трьох років. Також власники сертифіката отримають щомісячну доплату в розмірі 20% посадового окладу.

Гройсман обіцяє інвестувати в освіту. За словами прем'єра, зростання економіки цього року має скласти не менше 3%, і це зростання буде реінвестоване в програми розвитку, зокрема, освіти.

Наукові установи оцінюватимуть за новими правилами. Планується, що оцінювання проводитимуть незалежні експерти на основі єдиних критеріїв, з урахуванням специфіки кожного закладу. Від результатів оцінювання залежатиме рівень державної підтримки наукової установи.

Хто і як складатиме ЗНО у 2019 році? В 2019 році державну підсумкову атестацію у формі ЗНО складатимуть лише учні 11-х класів, а також студенти закладів вищої та професійної освіти, які цього року завершуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти.

Директора УЦОЯО призначено заступником міністра освіти. Кабінет Міністрів призначив Вадима Карандія заступником міністра освіти і науки. На новій посаді Карандій відповідатиме за напрям середньої освіти, зокрема, впровадження реформи «Нова українська школа».

МОЗ втретє звільнило ректора НМУ Амосову. Причиною розірвання контракту з Катериною Амосовою є неусунення порушень у фінансово-господарській діяльності університету та відсутність на робочому місці без поважної причини з 26 грудня до 8 січня.

Освіта.ua
11.01.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів