Зарплати у школах зростуть на 9%, у вишах - на 20%

З 1 січня зарплата науково-педагогічних працівників зросте на 20%, а інших освітян на 9%

Зарплати у школах зростуть на 9%, у вишах - на 20%

З 1 січня зарплата науково-педагогічних працівників зросте на 20%. Відповідну постанову було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, у 2019 році саме викладачі університетів отримають найбільше підвищення рівня заробітної плати. Інші освітяни можуть розраховувати на підвищення зарплат на рівні 9%.

«За останні два роки ми суттєво підвищили зарплати педагогам – вчителям, вихователям у дитсадках. Однак жодне із цих підвищень не стосувалося викладачів – науково-педагогічних працівників, які працюють у наших університетах. Цьогоріч саме вони отримають найбільше збільшення заробітної плати – на 20%. Навіть попри війну та складну економічну ситуацію ми мусимо інвестувати у наших вчителів, вихователів та викладачів. Збереження та розвиток нашого людського та інтелектуального потенціалу – пріоритет для Уряду, і ми це демонструємо реальними рішеннями», – пояснила міністр освіти Лілія Гриневич.

З січня 2019 року зарплати усіх науково-педагогічних працівників загалом підвищаться на 20%. Зарплати інших педагогічних працівників, як і решти бюджетників, наступного року зростуть на 9%.

Освіта.ua
18.12.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель
Виникає питання. Де ця постанова про 20 відсоткове підвищення? На сайті Кабміну її досі не виклали.
Педагог
Для Вчитель: Усім затуманили очі. Бо насправді для вчителів ніякого підвищення немає, а для викладачів - на 11%. З 1 січня у всіх бюджетників піднялася зарплата, бо змінилася мінімалка. Відповідно збільшилися ставка кожного розряду. І двірник, і завгосп, і техпрацівниця, і бухгалтер має це підвищення. Біда, що кругом мають лише вчителя в зубах. Кому це треба? З якою метою далі ганблять цього педагога? НЕМА ДЛЯ ВЧИТЕЛЯ НІЯКОГО ПІДВИЩЕННЯ!!!! ПІДКРЕСЛЮЮ! ЦЕ ПІДВИЩЕННЯ ВСІХ ТАРИФНИХ РОЗРЯДІВ! https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/minimalna-zarplata-v-ukraini-yak-rozbagatiemo-v-2019-mu.htm
Коментувати
Гірка Правда
А ми дивуємось у якому суспільстві живемо?! На жаль, ні значення слів розрізнити не вміємо, ні розставити розділові знаки в реченні, а лише молоти дурниці . Висловлюючи власну точку зору, мене абсолютно не хвилювали знання деяких поліглотів щодо скарбниці української класики. Але знання й справді блискучі, лишилося вивчити пунктуацію української мови. А щодо переводу з контракту на бюджет не за рейтингом успішності, то шановні чиновники Міністерства освіти це насамперед для Вас важливий показник. Нові соціальні підстави - цікаво, але ж закони для того й існують, щоб громадяни країни дотримувались чинного законодавства . Шкода, що серед дописувачів не знайшлося обізнаних з цієї теми. Маємо те, що маємо.
Гірка Правда
Як гарно, що всі живуть у казці! Ви самі даєте відповідь на деякі запитання. Шановний викладач міркує як зробити так, щоб контрактника не відрахували!!! Мабуть, з бюджетника можна забрати бал, нікого ж не цікавить звідки та дитина приїхала і на які кошти живе . А може насправді та нещасна стипендія це і є якась незначна, але все ж таки фінансова підтримка. А тут намалювався,, бідний,, контрактник ,треба ж викладачеві зробити справедливий свідомий вибір - лишуся я без зарплати або цей бюджетник без стипендії.?!Звісно і що тут незрозумілого - викладач завжди правий. А Ви , вельмишановний студент, напевно є окрасою нашої освіти ,дуже приємно. Але відкрийте тлумачний словник і з’ясуйте лексичне значення слова,, м е л е,,. Мелють зерно для того, щоб отримати б о р о ш н о, а люди висловлюють власну точку зору . Учітесь, читайте, іншого навчайтесь і свого не цурайтесь!
Бухг
Для Гірка Правда: дурне пишеш, при чому тут одне до одного? З контракту на бюджет переводять не по успішності, а виключно із нових соціальних підстав....
Студент
Для Гірка Правда: Гірка правда тупа, як прикра дурня: "Марко Вовчок, Тарас Шевченко, Іван Франко та ін. вживали вислів "молоти дуниці""(Скарбниця української класики).
Микола
Для Студент: Українська мова набагато багатша, ніж це здатна усвідомити Гірка Правда.
Коментувати
Студент
Гірка правда меле дурниці. Якщо студент ходить на заняття і готується до занять, то йому і перездавати нема чого. А якщо таких "гірких правд", які не ходили на заняття, а тоді вирішили гуртом перездавати перед сесією або на сесії, щоб "отримати автограф ще і з більш-менш пристойним балом", то їх треба притягати до відповідальності і за дачу хабара теж, а ще краще гнати в три шиї з вишу. Я нікому ніколи нічого не платив і не збираюся, бо все роблю вчасно і вчуся не для папірця.
Гірка Правда
ПЕРЕПРОШУЮ, по-перше, не всіх підряд, тому що йшлося про студентів-бюджетників; по-друге, дивно, складаючи ЗНО на 10 балів - в навчальному закладі під час іспиту з цього ж самого предмету дитина отримує шість- то можливо ц е і є саме та справедливість про яку всі весь час розповідають?! Чому розбіжність в оцінюванні на ЗНО і під час іспиту різниться суттєво??? Мабуть- прикра випадковість...А можливо - ГІРКА ПРАВДА???Але, на жаль, жоден викладач не дасть відповідь на це,, нікому не потрібне питання,,. Виховуємо на принципах гуманної освіти і звичайно що на власному прикладі. А ПРИКЛАДИ дійсно варті наслідування. Шановні, згадайте слова славетного Шевченка:,, Борітеся - поборете! ,, Щ а с т и!
1111
Для Гірка Правда: та я якраз теж про бюджетників. Діти з найкращими знаннями обирають найкращі виші. А ось однокласник мого сина в минулому році вступив НА БЮДЖЕТ до місцевого педа (майбутній вчитель фізики) з балом ЗНО з фізики 112. А є ж ті які і цих балів не набрали і змогли пройти лише на контракт. І ось між цими людьми викладач має розподілити оцінки від 2 до 5 так аби не вигнати контрактників, бо втратить зарплату, яку має за рахунок оплати за навчання. Мій син вступив до одного з найкращих вишів і немає жодних проблем з хабарництвом. Без будь яких хабарів здає сесії на стипендію. А якщо ЗНО з основного предмету здав на 12, то і на сесії має 86-99 без будь-яких вкладань до заліковки
1111
Для Гірка Правда: до речі невідповідність дійно є через батьків. Поясню: вони впевнені в тому, що головне вступити. Винаймають репетиторів, які натаскують дітей як щенят виконувати завдання ЗНО. Але у вишах репетиторів немає. Вчитись треба або самому або платити. Тому я особисто проти репетиторів. І у мого сина їх не було. ЗНО має оцінювати справжні знання та вміння дитини, а не здібності репетитора до дресури. А батькам слід змиритись з думкою, що не всім дітям потрідна вища освіта. Тим більш, що багато хто після неї йде на роботу, яка цієї освіти не по ребує. Наприклад моїй знайомій батьки оплачували навчання в університеті після якого вона працює на пошті. Але для роботи на пошті є освіта ПТУ (там навчають на операціоністів). А батьки тяглись з останнього. Навіщо?
Викладач
Для Гірка Правда: По-перше, того самого предмета (не за назвою, а за змістомм), з якого абітурієнт здавав ЗНО у вузах немає. По-друге, у нас на четвертому курсі в одній групі вчаться дві студентки з балами ЗНО з математики 199 та 196, але ще не було сесії, яку вони здали би без хвостів. Вважаєте це предвзятим ставленням до них викладачів? Чи, можливо, причина в тому, що більшість пар вони просто прогулюють і не здатні самостійно надужити пропущене, або надіються, що зійде й так?
Коментувати
Гірка Правда
Шановні викладачі! При всій повазі до Вашого вельми напруженого графіка роботи -наприклад, під час сесії- там потрібно вчасно гроші перерахувати у залікових книжках, там не забути привітати зі святами керівництво(тобто поділитися здобиччю від щасливих студентів), там перездача на 31 грудня несподівано намалювалася...Важко... Але що поробиш- робота є робота.Нещодавно довелося почути розповідь двох щасливих студентів про те, які саме цукерки та алкогольні напої потрібно принести у вигляді новорічного подарунку любим викладачам і не дай Бог це щаслива перездача припадає на 3 1 грудня -тоді бюджет в рази виростає. Зрозуміло в людей свято ,а тут ти невдаха зі своєю перездачею...І якщо ти вчися на бюджеті, то маєш наперед сплатити суму своєї стипендії у вигляді невеличкої привітальної мішури для тих від кого хочеш отримати автограф ще і з більш-менш пристойним балом. Можливо- це для когось новина? Можливо- це вигадка ? А можливо реалії нашого життя, вельмишановне панство.?
1111
Для Гірка Правда: на щастя таке далеко не скрізь. Найчастіше таке існує в невеликих містечкових вишах, куди приймають всіх підряд, а потім хочаб не дарма хочуть зтавити оцінки за "нульові" знання.
Студент
Для Гірка Правда: А студенти не пробували вчасно здавати практичні і семінари, щоб не перездавати "ще і з більш-менш пристойним балом" 31 грудня ?
Викладач
Для Гірка Правда: Триндіти - не дрова рубати! Ви, навіть, не уявляєте, який низький рівень знань багатьох наших студентів. Але вони прекрасно зрозуміли, що ніхто їх відраховувати не збирається, щоб не зменшувався контингент. І якщо знаходиться викладач, який вперто не ставить йому за нульових знань позитивної оцінки, то вважають це ледь не порушенням своїх конституційних прав отримати вищу освіту. А ви від них передноворічних подарунків очікуєте. Не смішіть людей.
Коментувати
Олександр
Неймовірна подарунок від влади любим друзям. Зам глави сбу В. Кононенку подарували квартиру за 6 млн. грн., в центрі Києва. Мораль і право в Україні є чи немає? Вчитель стоїть в черзі на квартиру по 30 - 40 років, а тут за декілька років "слуга народу" весь в шоколаді. https://informator.news/zamhlave-sbu-hosudarstvo-podarylo-kvartyru-za-6-myllyonov-hryven/
Олена
Забрали 20% (в ОТГ), а пропонують 9%, так на скільки збільшилось + інфляція, ціни на хліб ...???
Тамара
Всю позашкільну роботу з дітьми поклали на позашкільні заклади, а зарплату працівникам цих закладів чомусь не підвищують. Мало того, професійний ріст працівників сфери позашкілля обмежили 12 розрядом. от і стоїть наша зарплата на рівні 3 500, бо ніяких доплат "за зошити", "класне керівництво" та ін. немає. А в позашкіллі займаються різні діти. І в основному неблагополучні, з багатодітних родин або малозабезпечені. А серед них, повірте, багато талановитих та розумних дітей.
Ольга
А коли піднімали зарплатню керівникам гуртків, методистам, вихователям педагогічним працівникам технікумів та училищ? Чомусь наш Міністр вирішила, що педагоги - це тільки учителі, а якже інші категорії педагогічних працівників? Вони що, не існують? Чи вони виконують менший обєм роботи?
Галина
Для Ольга: в січні цього року http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0227-18#n25
Коментувати
Олена
Пригадайте, будь ласка, коли в цьому році підвищувалась зарплата педагогам дошкільних закладів?
Правдоруб
Бачив на ютюбі чудове відео. Називається "Бидло - це найкращий електорат". Рекомендую подивитися усім! Може хоч після цього ви перестанете бути бидлом і тоді в країні життя почне змінюватися на краще.
Хведір Михайлович
Для Правдоруб: а Ти коли перестанеш базiкати? Ти хто?
Коментувати
Репетитор
Розслабтеся. Піднімуть зарплати на 20%, а ціни на сто двадцять. Все одно ці гройсмани і вальцмани обкрадуть вас до нитки.
ОЛЬГА
Шановна Ліліє Гриневич, чому вихователі із всіх освітян отримують найнижчу заробітну плату? В дитячому садку теж багато вимог, крім дітей, ми працюємо ще систематично з батьками! Дяки ніякої, в групі є 38 дітей? Чи є після такої заробітної плати стимул працювати і удосконалюватися?
Іван
Шановна Лілія Михайлівна.Просимо відмінити освітній процес в школах так як це заважає організованому репетиторству.А зарплати можна не піднімати.
Репетитор
Для Іван: підтримую!
Коментувати
ZORRO
Таке враження, що наші чиновники не розбираються в ступенях освіти! У них є тільки вчителі і науково-педагогічні працівники, а інших категорій немає. Це ще раз засвідчує їх туповатість і відсутність освіти, як такої. Тепер слово за освітянами, чи будуть вони і дальше бути рабами, чи може все таки хватить і всі на страйк, як у Франції? Чи слабо?
Репетитор
Для ZORRO: якщо чиновники тупі, то як тоді назвати ту бидлоту, яка за нинішніх можновладців на виборах голосувала?
Коментувати
реформатори рулять
Зараз у вузах Києва викладачів змушують брати у січні за свій рахунок на святкові, щоб не переплатити, видають готові папірці, лише тільки підписати. а не підпишеш - не продовжують влітку контракт, там розмова коротка.
Ирина
А вы воспитатели все молчите, значит вас устраивает минимальная зарплата. Вы только на секундочку представьте, что случиться если утром не откроется ни один детский сад. А вы все боитесь бунта. Это просто унижение наглое, открытое оскорбление профессии ВОСПИТАТЕЛЬ!!! ПОДУМАЙТЕ ОБ ЭТОМ. МОЖЕТ СТОИТ БУНТОВАТЬ?
Валерій
А на місцях суттєво знизили за рахунок престижності з 20 до 5 відсотків. Ваш коментар занадто короткий. Текст має бути не менш ніж 100 знаків.
Olena Vilkhova
Для Валерій: а 1% не бажаєте!?..
Коментувати
Валентина
Брехня!У Кривому Розі вихователі отримують мінімілку! Навіщо вчитись у виші, як що зарплата як у двірника.