Мінфін: підняття зарплат освітянам є передчасним

Держава не має можливостей для підвищення зарплат педагогічних працівників

Мінфін: підняття зарплат освітянам є передчасним

Держава не має можливостей для підвищення посадових окладів педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів. Про це йдеться у листі Міністерства освіти і науки, з посиланням на позицію Міністерства фінансів, що оприлюднений Профспілкою працівників освіти і науки України.

Зокрема, у Міносвіти повідомляють, що відомство неодноразово зверталось до Міністерства фінансів з проханням розглянути можливість здійснення підвищення з 1 вересня 2018 року посадових окладів (ставок заробітної плати) педагогічних та науково-педагогічних працівників на 10 %.

При цьому були здійснені та подані Міністерству фінансів попередні розрахунки коштів, необхідних для такого підвищення посадових окладів.

Окрім того, у Міносвіти зазначають, що у своїх зверненнях наголошували на тому, що вибірковий підхід до підвищення посадових окладів суперечить статті 57 закону «Про освіту».

За інформацією Міністерства фінансів на підвищення з 1 вересня 2018 року на 10 відсотків оплати праці інших категорій педагогічних та науково- педагогічних працівників необхідно додатково понад 1,1 млрд гривень, з них: за рахунок місцевих бюджетів – 0,8 млрд гривень, за рахунок державного бюджету – 0,3 млрд гривень.

«Виходячи з листа Мінфіну, більшість місцевих органів виконавчої влади повідомило, що у місцевих бюджетах відсутні фінансові ресурси для забезпечення такого підвищення і реалізація пункту 2 постанови призведе до додаткового фінансового навантаження та розбалансування місцевих бюджетів», - наголошують у Міністерстві освіти.

Також у Мінфіні повідомили, що підвищити посадові оклади педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів, які фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, також немає можливості.

«З огляду на викладене, на думку Міністерства фінансів, прийняття рішення про підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати) педагогічних та науково-педагогічних працівників з 1 вересня на 10 % є передчасним», - резюмують у Міністерстві освіти і науки.

Освіта.ua
22.10.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Іван
У держави завжди коштів обмаль для освіти. Освіта як попелюшка, чекає на свого принца. А його все нема.А на ремонт шкіл, на технічне забезпечення? Коли кошти будуть. На перші класи і того немає. Граються з децентралізацією. Освіта це клопіт держави. Фсе фінансування повинне надходити з державного бюджету. А на місцях роздерибанили та саботували.
Ната
Прокурори, судді, поліція не можуть працювати задешево, а вчителі все стерплять!!! Ганьба!!!
Шанель
Ну, пусть тогда родители не возмущаются что их детей плохо учат. Как оплачивают труд так и работать будут учителя.
Студент
Зате по Києву прогулялися з плакатами, кави попили, душу відвели у щирих розмовах. Непоганий результат )))
Педагог
А зростання ціни на газ для населення не є передчасним??? Дуже швидко написали причину, а людей за людей не вважають.
Педагог
а не сходив би мінфін куди подалі, на з/п рівня освітян у школі, а не 50 тис грн у місяць. так само і шановні працівники МОН. Поки різниця між міністром і вичтелем 50000/5000 грн про будь-які реформи хай забудуть
Батько
Все закінчиться тим, що ви напишете про стайк і на роботу за злиденну зарплату підете, тут навіть Нострадамусом не треба бути. Єдине , що ви можете зробити, це не проголосувати за представників влади, але зважаючи, що вам будуть професійно вішати лапшу на вуха і тут варіант не пройде. Треба об*єктивно дивитись на сиуацію, власні інтереси ви не вмієте і не спроможні захистити
Лара
CТРАЙК! CТРАЙК! CТРАЙК! CТРАЙК! CТРАЙК! CТРАЙК! CТРАЙК! CТРАЙК! CТРАЙК! CТРАЙК! CТРАЙК! CТРАЙК! CТРАЙК! CТРАЙК! CТРАЙК!
Юрий
Для Лара: Что, в боулинг играешь?
Лара
Для Юрий: В бейсбол!
Коментувати
Антарий
Господа товарищи, работники сферы образования, у кого еще осталось собственное достоинство - надо выходить на массовые страйки! Хватит терпеть это издевательство!
Надежда
Для Антарий: я просто уволилась. Не хочу за эти копейки работать.
Коментувати
Юрій
Щось з закінченням передруку статті від 1.10. не так. Треба. "І.... у знак підтримки зменшують собі виплати на 50%. "Не вистачає ж усім !!!!
DoDo
Тут допоможе тільки один метод - це СТРАЙК! Живемо лиш раз і жити хочемо гідно, принаймі я надіюся, що педпрацівники хочуть жити гідно, а не виживати. Якщо так - то всі на СТРАЙК! Навчальні заклади на замок, а якщо батьки будуть возмущатися, то тоді робити всі школи платними! Тоді буде порядок.
Профессор
Для DoDo: И заработная плата будет соответсвующая. И спрос будет такой же. И не будет склоков никаких.
Коментувати
Батьки
Ми проживаємо далеко від Києва. А саме у селі Драчинці Кіцманського району. Може наша школа не показова. Але тим учителям де - чорним по білому не пише в дипломі кваліфікація учитель або викладач не те що зарплату не требе підбільшувати їм у школі не місце. Яка це опорна школа, коли освіта одна, а вчуть предмети зовсім другі. І такі, які ніяким законом не можна пояснити. Рука руку миє всі це розуміють. Пробачте міністри нас ми прості сільські люди. Але у такій школі як наша 10 і 11 класу не треба. Учитель початкових класів викладає англійську у 11 класі. Де ви таке бачили? Це хіба таке роблять у опорній школі. Ще бракує набрати учителів які закурять перед учнями на 100 грам закличуть. Тоді вже точно знову будемо телефонувати на гарячу лінію міністерства. І це ще не все. Замість уроки проводити басні розповідають. Роблять вигляд ніби вони учителі, але їм дуже далеко від учителів. Найбільша помилка МОНУ така. Директорам дозволили призначати учителів. А це виконують з користю для себе.
Батьки
Це ще не все, що ми хотіли скзати. Результати ЗНО у нашій школі дуже низькі. І найгірше наступне. Ніхто не зацікавлений щоб вони були високі. Головне, як казала учитель цієї школи. Середній бал ЗНО і середній бал річний не може бути більший за 2 бали. Хіба так кажть професійні люди. У школах інших районів директори організовували свої тести. А нашим головне друге. Гроші на школу здавати. Можна міністри вам питання. Для чого ви створили опрні школи? Може по других районах вони дійсно опорні по всіх оцінках. Наша один сором. Цілий тиждень навіть дзвінки по графіку не давали. Один урок пів години. Другий година. Дурниці. Головне опорна школа. Читаємо на цьому сайті, що змінили правила вступу . Дітей не в 11, а вже від тепер у 10 класі треба учителям готувати до ЗНО. Інакше бали знову будуть низькими. Пишемо при всій відповідальності. Нічого не буде змінювати у кращу сторону. Будемо наполягати на тім, що у школі має бути тільки 9 класів. Позаминулого року ЗНО було дуже добре. А що тепер?
Батьки
ЗНО по математиці не здав жоден учень. І по других предметах також свої числа. А учителі, як підмітили в статті хочуть підвищення зарплати. За що? Затикають батькам очі олімпіадами і конкурсами. Який це може бути показник? Одна дитина на школу, яка знає предмет - це хіба показник. ЗНО трійки, двійки і четвірки. Це дійно показник. Ми поважаємо кожного учителя, який відповідає своїй професії. Та не проти того щоб учителі отримували високі зарплати. Тільки ті, які дійно переживають про дітей. Закінчуючи свою розмову хочемо ще раз звернутися до міністрів поки-що у такій формі, а дійде і в іншій. Якщо школа хоче будти опорною. У 10 та 11 класі мають працювати учителі які мають кваліфікації не нижче спеціаліста. Крім цього, освіта по профілю. А не вміє районо організовувати навчальний процес. Тоді реорганізація школи. Опорна школа це ніякий не показник. І яка опрна школа. База дуже слабенька. Кабінетів трудового майже не має. Інші якщо є. Там нічого нового.
Індія
Для Батьки: Шановний, а ваш відділ освіти куди дивиться? Вчителі проходять атестацію, хтось їх атестує, сам відділ освіти для Кіцманського району повинен контролювати цей процес. Звертайтеся туди. Не треба через одну Вашу школу думати, що всі інші такі ж!
Коментувати
Кішка
А чим за газ платити педагогічним працівникам? Сміх! В одному закладі викладачам загальноосвітніх предметів зп підвищили, а викладачам спецпредметів - ні. А вимоги однакові для усіх: атестація, відкриті уроки!!!Ганьба!
Htyt
Для Кішка: Таке враження, що уряд спеціально роздмухує неприязнь і скандал між педпрацівниками в навчальних закладах.
Коментувати
Індія
Ну і де ті галасливі заяви профспілок, що в разі невиконання їх вимог вони оголосять страйк??? Блефували?
Сам по собі
Ось які молодці. Просто немає слів. Страх чиновники втратили зовсім. Забули для чого ми їх обирали ту владу? Але якщо народ пасивний і все терпить, то такого він і заслуговує. Я б на місці Кабміну підняв ціну на газ ще на 120%, а зарплати освітянам зменшив в 2 рази. Все одно бидло все стерпить.
Людина
Для Сам по собі: Люди мають власну думку й ніхто нікому не перечить, а якщо ти той ким обзиваєш інших , то можеш робити це й надалі , якщо ж не маєш навіть почуття вла сної гідності!
Коментувати
Раккард
Если на подняття зарплаты чиновникам, тоесть судьям и прокурорам, деньги есть - тогда и работникам образования должны найти. Иначе, если учителя и педработники себя хоть чуточку уважают, то должны постоять за свои права.
Лара
CТРАЙК! CТРАЙК! CТРАЙК! CТРАЙК! CТРАЙК! CТРАЙК! CТРАЙК! CТРАЙК! CТРАЙК! CТРАЙК!
Доцент
Тогда СТРАЙК!
Оксана
А чем учителя лучше от других педагогических работников? Так им нашли деньги ещё в январе,?
Местный
Революція перемогла чи ні? Чекаємо коли з чиновницьких кабінетів пролунає команда взяти до рук прапорці і одягнути вишиванки та виходити на чергове пластмасове псевдопатріотичне шоу. Всі ж педагогічні працівники - це раби та не можуть колективно відстоювати свої права.
Я
Для Местный: 100%
Коментувати