Зарплата в освіті вдвічі перевищила мінімальну, - Кабмін

Середня номінальна заробітна плата склала 9 042 грн, що в 2,4 рази перевищує мінімальний показник

Зарплата в освіті вдвічі перевищила мінімальну, - Кабмін

Середня номінальна заробітна плата в Україні у вересні склала 9 042 грн, що в 2,4 рази перевищує мінімальний показник. Про це йдеться у повідомленні Кабінету Міністрів з посиланням на дані Державної служби статистики України.

Зокрема, в уряді зазначають, що зарплати вищі за середню отримували на підприємствах промисловості, особливо у фармацевтиці (16,4 тис. грн), нафтопереробці (11,4 тис. грн) та металургії (11,2 тис. грн), транспорту, сектору ІТ.

«Середня зарплата в освіті майже вдвічі перевищила мінімальну і склала 7 176 грн», - повідомили в Кабінеті Міністрів.

Також в уряді повідомили, що за прогнозами Кабінету Міністрів, показник середньої зарплати має сягнути позначки в 10 тисяч грн. У проекті Державного бюджету на 2019 рік Кабінет Міністрів закладає показник мінімальної зарплати на рівні 4 170 грн.

Освіта.ua
29.10.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Lil
Я ,учитель вищої категоріїї, звання "старший вчитель" отримаю на руки 5 000 грн. чистими. І ще зараз маю ІІІ робочу групу, мабуть хтось там бажає спробувати прожити на таку зарплатню, та ще лікуватися.Бо хтось зверху придумав реформи нової школи віддавши часи спеціаліста (образотворче мистецтво) до рук вчителів молодшої школи. Вони теж "мають право читати". А я не маю часів на ставку, гуртки відмінили, а конкурси - ні. Оплату за кабінет теж відмінили , а відповідальність за нього - ні. Я за два місяці стала- жебрачкою!!!!
Lil
Я ,учитель вищої категоріїї, звання "старший вчитель" отримаю на руки 5 000 грн. чистими. І ще зараз маю ІІІ робочу групу, мабутьх тось там бажає спробувати прожити на таку зарплатню, та ще лікуватися.Бо хтось зверху придумав реформи нової школи віддавши часи спеціаліста (образотворче мистецтво) до рук вчителів молодшої школи. Вони теж "мають право читати". А я не маю часів на ставку, гуртки відмінили, а конкурси - ні. Оплату за кабінет теж відмінили , а відповідальність за нього - ні. Я за два місяці стала- жебрачкою!!!!
Вікторо
Що за мара, можливо в міністерстві використовують статистику сусідньої держави? Вчителі зі стажем одержають ставку на рівні вантажника супермаркету. І не потрібно лукавити та оперувати нарахованими коштами. Адже ми не олігархи і всі податки змушені платити справно. От те, що залишилось і потрібно озвучувати.
Алёна
Вот мне интересно от куда они берут эти данные?!Я мастер производственного обучения и у меня моя з/п всего чистыми составляет 3600!11 тарифный разряд!!!На мне ещё ЕДБО бесплатная,мне за неё вообще не платят!!!Надо реальные цифры озвучивать,а не то,что выгодно кому-то!!!! Имейте Совесть!
Іван
Зарплата учителя має становити не менше 2-х середніх по Україні, а не порівнювати її з мінімальною!
бібліотекар
Шановний міністр освіти ! До якого переліку овітян відносяться шкільні бібібліотекарі ,якщо в них посадовий оклад менше мінімалки
Галина
Для бібліотекар: а до чого тут освіта? бібліотекарі тарифікуються за наказом культури, а не освіти. Ви ще про бухгалтерів та інженерів запитайте. У ГОЛОВНОГО бухгалтера централізованої бухгалтарії (обласного рівня) максимум 12 тарифний розряд - 3735 грн. І жодних доплат за вислугу або надбавок за особливі умови роботи (так завана бібліотечна надбавка).
Коментувати
Для Юрия Крука
проподаватели ВУЗов находятня на значительно НИЗШЕМ уровне социальной знаимости по сревнению с воспитателями яслей-детских садов и их помощниками - нанечками. Когда кто-то из чиновников центральнее это уразумеют, тогда что-то изменится в этой Богом забытой стране. А до того, пока преподы будут считаться важнее, до тех пор следует просто наблюдать за происходящим бардаком - мы планомерно уничтожаем сами себя. В принципе как и рассказывают некоторые биологи...
Небайдужий
Для Для Юрия Крука: Дурень думкою багатіє. Назовите страну, в которой нянечки детских садов зарабатывают больше преподов ВУЗов. Назовите страну, кроме Украины, где преподы ВУЗов зарабатывают меньше средней зар.платы.
костик
няньке взяток не дают
)))))))))
Для Небайдужий: я предлагаю мозк включить.
Коментувати
Педагог
Це що за набір тексту? Освіта.юа з дуба впала чи що? Проведіть моніторинг освітянських зарплат у різних закладах освіти і побачите реальну картину, а ще не варто додавати зарплату міністра до зарплати звичайного вчителя, викладача або вихователя і і ділити на два. так виходить дуже класний показник середньої з/п
маємотещомаємо
Судячи з темпів "зростання" вчительської зарплати, вона найближчим часом таки НАРЕШТІ зрівняється з мінімальною!!! В уряді полегшено зітхнуть: "План виконано!"
Сергей Лимонов
Спочатку Мінфін сказав що підвищення зарплат педагогам : " не наразі" - а тепер нова відмазка : виявляеться зарплати у освятн- аж по 9 тисяч ! Мама мія ! Який цинізм !
Платон Кречет
Для Сергей Лимонов: "не на часі" це означає, що вихователі, викладачі поки що залишаться з носом.
Сергей Лимонов
Не треба ділити освітян на "касти" і групи ( як це успішно роблять урядовці зараз) : бо наша роз’єднаність дуже на руку верхам! Доки вчитель буде виправдовуватися перед колегою викладачем вузу- чи вихователями дитсадків за "лишні" 150 грн більшої зарплати- тем легше урядовцям і олігархам -політикам вивозити з країни мільярди наших з вами коштів!
Юрко Крук
Вихователі - це соплі, горщики, срачка. А викладач ВУЗу - це вищий рівень. Не можна зрівнювати, ставити на одні терези. Не та кваліфікація, ой не та!
Коментувати
Сергей Лимонов
Мій сусід депутат- всю зиму їв м’ясо; я ( вчитель ) їв всю зиму переважно капусту : ну а разом ( в середньому по вулиці ) ми їли смачні голубці !
Ной
Для Сергей Лимонов: добре живете, якщо в депутатських сусідах ходите! А капуста подовжує життя, виводить холестерин, збагачує вітамінами, оберігає від цинги і т.д. і т.п.
Сергей Лимонов
Це був анекдот " з бородою", взагалі- то! Ну а про цінність капусти -зарахуємо теж як жарт!
Коментувати
Микола
Чергова брехня Кабінету Міністрів! Плюсанули приблизно дві тисячі до реальної зарплати і вважають це за «пакращення». Може дві тисячі для них - це не гроші? Міністри забули, що дорогу в життя їм дали вчителі і тепер педагогів вже вкотре обманюють.
Володимир
Для Микола: вони рахують грязними.
Педагог
ТО ХАЙ ГРЯЗНИМИ І ДАЮТЬ
Коментувати
Геометрія
Знову про підвищення з.п., а післязавтра 1 листопада, чи всі отримати підручники для 1 класів НУШ, чи всі отримали підручники для 5 та 10 класу, ніхто не висвітлює даної інформації, проте всі знають що вчителям ЗНОВУ підвищили зарплати та як ділити ТОРТИКИ(
Сергей Лимонов
Для Геометрія: Доки вчителі ( раби-не ми) будуть в першу чергу колотитися про брак підручників і тд- а не про брак коштів на достойне життя у своєму гаманцю в ПЕРШУ чергу- доти барижні можновладці будуть знущатися і тішитися покірністю рабів- педагогів!
Пані Маргарита
На першому місці у вчителя завжди покликання.
Сергей Лимонов
Ну клич клич і надалі ! В дірявих колготках під джинсами і "Мівіной" в кастрюлі! Такі фанатики до добра не доводять !
Коментувати
Галина
Дивуюсь нашим учителям. Всі пишуть про те, що конкретно вони отримують "на руки" і кричать, що влада бреше. 1. Ніхто не говорить, що 2 мінімалки в освіті, то велика зарплата. для порівняння наведена середня зарплата по Україні, яка значно більша. 2. Дорослі люди знають, що середня заробітна плата визначається вся (як то кажуть "грязна", а не "на руки". Руки в рожного свої, в когось податкова пільга в когось ні). 3. в школах зарплата не найвища в галузі. 4. У вересні в певних закладах могли бути виплати не лише щомісячні (наприклад в наших коледжах у вересні отримали грошову винагороду). Для тих, хто не дружить з математикою, пояснюю: для визначення середньої заробітної плати за конкретний місяць, весь обсяг нарахованої у даний місяць зарплати ділять на кількість ставок, зайнятих в галузі в цей місяць. І ні міністр ні уряд нікого не дурять. Дурити може лише бухгалтерія певних закладів, коли подають інформацію про ставки до головного розпорядника бюджетних коштів, бо їм ліньки рахувати!
Сергей Лимонов
Для Галина: Йди до дупи! Ага! Винні бухгалтери -аякже- а влада свята та божа !
Галина
Для Сергей Лимонов: Самі туди йдіть. Я якраз представник головного розпорядника, якому коледжі подають звітність. Крім як зі звітів самих закладів інформацію взяти ніде. Всі видатки фінансуються коледжів за одним кодом (і зарплата, і енергоносії, і стипендії тощо). Кількість штатних одиниць у нас є лише затверджена (в штатних розписах та тарифікаціях), а не фактична. І я не говорила, що бухгалтери винні, я говорила, що вони "можуть збрехати", а не "точно це роблять". А влада до чого до інформації?
Коментувати
Степанія
Вчитель 1 категорії 17 років стажу ( класне керівництво + кабінет) на руки 4700. І як так можна брехати? Пані міністер спустіться на землю. Щоб ви жили на таку зарплату.
Оксана
Для Степанія: Пані вчитель 1 категорії із 17-ма роками стажу, вивчіть-но правопис слова "міністр" і форми його відмінювання. Навіть, якщо ви - вчитель математики, соромно робити такі грубі помилки. А якщо філолог?!, то ой-ой-ой!!!! Допис під ніком "Голос" трохи нижче - це, без сумніву, теж ви)))) Отак себе й "спалили"))))
Льошик
Для Оксана: Ти з районо, лапуля. Занадто твiй стиль ушi корявить. Немашо перднути у вiдповiдь на правду вчителя 1 кат.
Сергей Лимонов
Браво! Криси районовські - нездари - хабарники- унтер Прішибеєві- нахлібники -ще й пихаті куди твоє діло! Тупі потвори -коротше кажучи !
Коментувати
Анжеліка
Сьогодні вже 30.10, а ми досі не отримали зарплатню за жовтень (Запоріжжя, Заводський район). Як їздити на роботу? За інформацією, яку поширюють, грошей на виплату зарплати вчителям не вистачає. Як завжди рік закінчуємо із затримками?!!
Галина
Для Анжеліка: За жовтень? взагаліце нормально, жовтень ще не закінчився. А яка у вас дати виплати? У нас дата виплати 30 число, тобто отримати без затримок маєио саме 30-го до кінця дня. Звісно є "розумники", які в колективних договорах понаписували більш нанні строки (наприклад 28, бо мов у лютому лише 28 днів), але це, по суті є оплатою наперед. А затримкою не є оплата до закінчення відпрацбованого періоду. Тобто вам мають право виплатити зарплату по завершенню відпрацьованого періоду - 1 листопада. В приватних структурах взагалі немає такої практики, як попередня оплата заробітної плати. Відпрацювали період, тобі оплатили. і дати виплат у них приблизно 20 числа - аванс, 5 - зарплата
Світлана
м. Канів, затримують зарплату 2 місяці!!!
ІГор
Для Анжеліка: За жовтень зарплата виплачується по закону до 7 листопада включно...
Коментувати
голос
Що я хотіла б, щоб уся ця сволота з ВР і наша міністер освіти., люба пані Гриневич, жила б на учительську зарплату)
Педагог
Якщо порівнювати зарплату педагога в передмісті і в місті,вона суттєво відрізнятиметься.У вчителів з міських шкіл майже прибрали надбавку за престиж.У той час як у інтернатах,колегіумах,приватних ліцеях доплачують.От ми й отримуємо: (13500+4500):2=9000 грн.Тільки від 9000 має відносно невеликий відсоток.А показник рахують середній.
Доцент
Эта власть сделала так, что высшее образование обесценилось, а рядовой учитель получает больше доцента ВУЗа! Это просто пипец, а не страна!!!!
Макс
Для Доцент: Вы запарили с своим нытьем о рядовом учителе и доценте, дайте свою почту я вам скину распечатку с зп молодого специалиста , и я посмотрю что вы в ответ напишите к своему же комментарию. и да, не забываем как ВУЗ дерут деньги, на чем их лутают
Доцент
Для Макс: То, что у Вас ложное представление о преподавателях не делает Вам чести. Я знаю сколько получает специалист в ВУЗе. Он идет по 12 ЕТР. Учителя получают больше. И не все преподаватели взяточники как вам кажется!
Яна
А что такое доцент? Бездельник!
Коментувати
Катерина
29 годин - живу на роботі. 7000 на руки( враховуючи власне керівництво і зошити). Маю 1 категорію. З вересня надбавок немає.
Оксана
Для Катерина: ставка 18год плюс кл. керівництво плюс зошити плюс вища категорія- 8 тисяч на руки. Районний центр.
Небайдужий
Для Оксана: У Вас зар.плата більше ніж у доцента в Києві (зі званням та кандидатською).
Коментувати