Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

В Україні розпочався новий навчальний рік. Головною подією цього навчального року безперечно є старт реформи «Нова українська школа», метою якої є створення нового освітнього середовища та нового змісту освіти для учнів перших класів.

Україна готова до нового навчального року, - Гройсман. За словами прем'єра, країна готова до нового навчального року і запроваджує нову якість освіти як одну з довгострокових реформ, що дасть результати за 12 років.

Умови прийому до вишів-2019: запропоновані зміни. Міністерством освіти розроблений проект Умов прийому до закладів вищої освіти на 2019 рік. Проект документа містить 10 основних новацій. Громадське обговорення триватиме до 19 вересня.

Поріг у 150 балів поширять на деякі інші спеціальності. Міністерство освіти планує поширити практику встановлення мінімальної кількості балів для вступу на спеціальності з особливо високим рівнем суспільної відповідальності.

Все більше вступників у магістратуру складатимуть ЗНО. У 2019 році для вступників у магістратуру планується збільшити перелік спеціальностей, на які треба буде складати єдиний вступний іспит з іноземної мови за технологією ЗНО.

У Новій українській школі все є безкоштовним, - Хобзей. У МОН закликали батьків, у яких адміністрації шкіл збирають кошти на облаштування класів, повідомляти відомству про такі факти. Разом з тим, на ремонт класів школи можуть збирати гроші, якщо місцеві органи влади їх не виділили.

Якщо вчитель не зміниться, НУШ не буде, - заступник міністра. За словами Павла Хобзея, учитель — це основна людина в «Новій українській школі» і якщо вчитель не зміниться, то й «Нової української школи» не буде.

Оцінювання першачків має бути стимулюючим, - міністр. Лілія Гриневич наголошує, що оцінювання в першому класі має бути формувальним – без жодних абстрактних та караючих номерних оцінок, а також таємним.

МОН розробило нову документацію для шкільних психологів. Освітнім відомством розроблені зразки документації для практичних психологів та соціальних педагогів, які вони можуть використовувати у своїй практичній діяльності.

Роботу вихователя групи подовженого дня оплачує держава. У МОН повідомили, що новий порядок створення груп подовженого дня в школах, не змінює механізм їх фінансування. Як і раніше, працю вихователя оплачує держава, а умови для роботи групи забезпечує засновник закладу.

Набрали чинності нові будівельні норми щодо шкіл. У нові державні будівельні норми було внесено низку важливих змін, що стосуються підвищення безпеки та комфорту дітей у навчальних закладах. Документ набрав чинності 1 вересня 2018 року.

Практичні завдання для учнів 1-2 класу НУШ. Освіта.ua та проект «Розвиток дитини» запропонували унікальні практичні завдання для учнів 1-2 класів, орієнтовані на обов’язкові результати навчання, визначені на основі компетентнісного підходу.

Освіта.ua
07.09.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів