Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

Розпочалась реєстрація на ЗНО-2017. Реєстрація триватиме до 17 березня. Випускники шкіл минулих років можуть зареєструватись самостійно, а для випускників цього року пункти реєстрації створені за місцем навчання.

Зарплата вчителя має бути на рівні трьох мінімальних. Посадовий оклад педпрацівника має дорівнювати такому рівню, саме тоді, на думку Лілії Гриневич, учитель за рівнем свого доходу зможе належати до середнього класу.

МОН просить зберегти позашкільну освіту. Керівників регіонів закликали взяти під контроль ситуацію, оскільки на територіях територіальних громад деяких областей вже немає жодного позашкільного навчального закладу.

Міністр: ми шукаємо вчителів, які вчаться. Лілія Гриневич висловила переконання, що жодні шкільні реформи не принесуть користі, якщо не зміниться вчитель, який безпосередньо працює зі дітьми.

У МОН обіцяють, що оновлення шкільних програм буде прозорим. Робота проходитиме у кілька етапів. Після кожного з них оприлюднюватиметься оновлений документ, а також порівняльні таблиці з відповідними обґрунтуваннями.

Шкільна система дає знання на папері. За словами міністра, сьогодні школярі мають величезну прогалину в освіті. Адже дитина у старших класах обирає профіль й витрачає час на курси та репетиторів, пропускаючи інші предмети.

У МОН розробили нове Положення про екстернат. Перш за все, розробка нової редакції документа викликана необхідністю забезпечення права на здобуття освіти особами з тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.

Оновлено Перелік галузей знань і спеціальностей. До переліку додано одну галузь знань та вісім спеціальностей. У МОН зазначають, що зміни вносились відповідно до пропозицій вишів та роботодавців.

Учні шкіл із викладанням мовою нацменшин не знають української. У МОН вирішено збільшити кількість годин на вивчення предмета, оскільки випускники цих шкіл не можуть отримати успішних результатів ЗНО і вступити до вишу.

Набрав чинності наказ про підвищення тарифних розрядів. Документ містить норму, згідно з якою керівники навчальних закладів мають забезпечити встановлення у штатних розкладах нових розмірів посадових окладів.

Шкільні програми оновлюватимуть 150 експертів. У МОН обрали членів робочих груп, які оновлюватимуть програми для учнів 5-9 класів. У відомстві наголошують на бажанні зробити програми більш зрозумілими і наближеними до вікових особливостей дітей.

Освіта.ua
10.02.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
юля
Уряд вдосконалив порядок надання соцстипендій Кабінет Міністрів вніс зміни до постанови №1045 про Порядок використання коштів, передбачених для виплат соціальних стипендій студентам вищих навчальних закладів. ЧОМУ ЦЕЙ ДОКУМЕНТ НЕ ДІЙШОВ ДО ВУЗІВ, ЧИ ЦЕ ЛИШЕ БАЛАЧКИ.??????????.
ала
Уряд вдосконалив порядок надання соцстипендій Кабінет Міністрів вніс зміни до постанови №1045 про Порядок використання коштів, передбачених для виплати соціальних стипендій студентам вищих навчальних закладів. Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики. Згідно з документом, перелік студентів вишів, які мають право на соціальні стипендії, доповнено наступними категоріями: діти-інваліди та особи з інвалідністю І-ІІІ групи; студенти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»; особи, яким призначені соціальні стипендії Верховної Ради України для студентів вищих навчальних закладів з числа дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей згідно з постановою Верховної Ради України. Чому Чому цей документ не увійшов у пересень Підсумки тижня в освіті: головні події Чи це знову лише голосні заяви. А до університетів такий закон не доходить. Діти звертаються з запитаннями, а відповідь така’’а...
Яна
"Зарплата вчителя має бути на рівні трьох мінімальних"... а зарплата вихователя??? чи вихователі це не педпрацівники? чому заробітна плата (стаж 5 років) вихователя така сама як і в помічника вихователя???
Мирослава
Для Яна: Тому що ,ТАКІ РЕХВОРМАТОРИ!!!! Мозгів не хватає,щоб передбачити наслідки,!!!! Або з похмілля готували ПОСТАНОВУ.
Воспитатель
Наглый обман по поводу повышения! Учиться,получить высшее образование воспитателю, и иметь одинаковую зарплату с нянечкой !?! Это нонсенс! Это позор! Лохотрон!
Коментувати