Деякі вступники до закладів вищої освіти мають право отримати додаткові бали під час розрахунку конкурсного бала для вступу.
Згідно з Порядком прийому на навчання до вишів, право на додаткові 15 балів мають вступники, які успішно завершили так званий «нульовий курс» у закладах вищої освіти, куди вони й планують вступати, на спеціальності з особливою підтримкою держави.
Також право на додаткові 10 балів мають вступники, які завершили навчання на підготовчому відділенні того вишу, куди планують вступати на спеціальності з особливою підтримкою держави.
Окрвм того, додаткові 10 балів до конкурсного бала мають спортсмени (чемпіони та призери), які посіли призові місця у 2025–2026 роках.
До них відносяться чемпіони та призери останніх чемпіонатів Європи або світу, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих, спортивних заходів та спортивних змагань України, чемпіони та призери Всесвітніх ігор, Юнацьких Олімпійських ігор, Всесвітньої гімназіади та чемпіони / призери України з різних видів спорту.
Додаткові 10 балів вони можуть отримати при вступі на предметну спеціальність А4.11 «Середня освіта (Фізична культура)» та на спеціальність А7 «Фізична культура і спорт».
Підтвердити наявність права на додаткові бали можна витягом з протоколу офіційних міжнародних або всеукраїнських спортивних змагань, наданого всеукраїнською федерацією з відповідного виду спорту із зазначенням імені та прізвища вступника, назви спортивних змагань, дати, місця їхнього проведення, зайнятого місця та результату
Для того щоб отримати додаткові бали, треба подати заяву на вказану спеціальність та звернутися до приймальної комісії вишу з витягом, щоб до заяви додали пільгу 123.
Після внесення пільги в цій заяві конкурсний бал автоматично зросте на 10 балів.
Важливо: якщо вступник подає заяви до різних вишів, то необхідно звернутися до кожного закладу для внесення пільги до заяв.
Також деякі вступники мають право на отримання 200 рейтингових балів з двох конкурсних предметів на вибір вступника.
Право на таку пільгу мають учасники міжнародних олімпіад (відповідно до наказів МОН), учасники Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських ігор (за поданням Мінмолодьспорт на МОН), які брали участь у змаганнях виключно у складі збірних команд України.
Такі вступники можуть використати цю пільгу при вступі на будь-які спеціальності.
Перед поданням заяв вони мають звернутись до МОН (директорат вищої освіти та освіти дорослих) для внесення пільги 120 в ЄДЕБО. Потім ДО подання першої заяви необхідно перевірити, чи відображена в електронному кабінеті інформація про те, що вас ідентифіковано як учасника олімпіади / ігор.
Окрім того, оцінка 200 балів за конкурс фізичної підготовки встановлюється без складання конкурсу фізичних здібностей у закладі вищої освіти для вступників, які мають спортивні досягнення, а саме: звання заслуженого майстра спорту України або звання майстра спорту України міжнародного класу, або звання майстра спорту України, або є чемпіонами або призерами чемпіонатів України або Європи або світу з виду спорту, підтверджені Міністерством молоді та спорту України (протягом поточного або попереднього календарного року).
Для отримання оперативної інформації про проведення вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.




