До професійних закладів вступили понад 100 тис. учнів

Цього року МОН вдалось виконати прогнозований обсяг замовлення на 85%

До професійних закладів вступили понад 100 тис. учнів

У 2019 році до закладів професійної освіти зараховано 104 384 вступники. Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки за результатами проведення вступної кампанії цього року.

Понад 92 тисячі учнів навчатимуться у закладах професійної освіти за кошти регіонального замовлення, 11 881 – державного.

За словами генерального директора директорату професійної освіти МОН Ірини Шумік, загалом у 2019-му році для безоплатного навчання у закладах профосвіти було виділено понад 123 тисяч місць регіонального та державного замовлення.

«Цього року нам вдалося виконати прогнозований обсяг на 85%. З одного боку, це означає, що ми вкотре не зможемо відповісти на запит роботодавців у підготовці потрібних їм кадрів. Адже, наприклад, регіональне замовлення формується саме за запитом роботодавців конкретної місцевості. З іншого, є й позитивна динаміка. Наприклад, кількість вступників, які вчитимуться за кошти держзамовлення, зросла на 5% порівняно з минулим роком», – розповіла Ірина Шумік.

Також вона наголосила, що вступна кампанія до професійних закладів освіти, на відміну від вступу до вишів, не має чітких меж і умовно триває з травня до жовтня.

«Тобто як тільки 9-класники починають отримувати документи про базову освіту, приймальні комісії на місцях розпочинають роботу. Але загалом вступити у профтех можна і зараз, після завершення вступної кампанії. Адже тут можна отримати не тільки професію за повним циклом навчання, а й часткову кваліфікацію або пройти перенавчання. Це дозволяє за короткий період опанувати певні навички і відразу застосувати їх на практиці, заробляючи кошти», – зазначила генеральний директор директорату професійної освіти МОН.

Освіта.ua
10.10.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів