Директорів закладів профосвіти обиратимуть за новою процедурою

В Україні вперше запрацюють єдині умови конкурсу на посаду директора закладу профосвіти

Директорів закладів профосвіти обиратимуть за новою процедурою

В Україні вперше запрацюють єдині умови конкурсу на посаду директора закладу профосвіти. Відповідний наказ підписаний міністром освіти та зареєстрований у Міністерстві юстиції.

Новий Порядок визначає процедуру проведення конкурсу на заміщення посади керівника державного закладу професійної (професійно-технічної) освіти.

«Цей документ потрібен був з двох причин. По-перше, раніше ми взагалі не мали загального порядку, який регулював би проведення конкурсу на посаду директора профтеха. Так, засновники переважно керувалися постановою Кабміну «Про проведення конкурсного відбору керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки». Однак її норми не завжди можна застосувати до закладу освіти. По-друге, потрібен був документ, що відповідає вимогам часу. Зараз ми нарешті вийшли на порядок, який буде актуальним і зніме всі нарікання щодо прозорості відбору», - наголосила гендиректор директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік.

У новому Порядку визначені загальні вимоги до кандидатів, складу конкурсної комісії, умови та строки, процедура оскарження результатів.

Наприклад, претенденти повинні мати досвід роботи на керівних посадах або в галузі економіки не менше трьох років, освіту рівня не нижче магістра (спеціаліста). Вони також мають вільно володіти державною мовою та розумітися на підготовці робітничих кадрів.

Найбільшу увагу в Порядку приділено конкурсній комісії, а саме її повноваженням та обов’язкам. Важливо, що головою комісії не може бути засновник закладу.

Освіта.ua
27.08.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марина
Я вважаю,що думка колективу,з яким буде працювати майбутній директор також дуже важлива!
Cirius
Для Марина: Був свідком виборів не одного керівника колективу і у всіх випадках начальник управління призначав керівником не того, кого вибрав колектив, а того, який знайшов шлях до його серця. Тому у нас в Україні 70% керівників ПНТЗ не мають ніякого відношення до тих професій, які готують їх заклади. У той час в Польщі власниками та керівниками ПНЗ є відомі у Європі спеціалісти, володарі зірки Мішлен та ін,авторитетні і поважні специ, кожен з яких власним прикладом навчає майбутніх робітників, як потрібно вчитися і працювати. Вони проводять власні уроки майстерності від яких перехомлює подих, їх хочуть наслідувати учні і тому там немає проблеми з набором як у нас. І немає потреби продовжувати набір у ПТУ до жовтня, бо бажаючих достатньо. А у нас продовжується імітація професійного навчання, бо п. Шумік робить вигляд, що вона всього цього нібито не знає.
Коментувати
Олена
У переліку документів відсутня довідка про вільне володіння державною мовою та досвід у підготовці робітнічих кадрів, проте у статті на цьому наголошується. Чому?
Ірина
Для Олена: Цікаво як буде перевірятись володіння державною мовою?
Коментувати