Порядок подання електронних заяв про вступ

Процедура подання заяви про вступ до вищих навчальних закладів в електронній формі у 2020 році

Порядок подання електронних заяв про вступ

Процедура подання заяв про вступ в електронній формі регулюється Порядком подання та розгляду заяв в електронній формі на участь у конкурсному відборі до закладів вищої (фахової передвищої) освіти України в 2020 році.

Зазначений порядок визначає механізм подання вступником заяви в електронній формі на участь у конкурсному відборі та її розгляду закладом вищої освіти.

Заява в електронній формі (електронна заява) - це запис, що вноситься вступником в особистому електронному кабінеті до Єдиної державної електронної бази з питань освіти (далі - ЄДЕБО) шляхом заповнення ним у режимі он-лайн електронної форми. Заява містить відомості про обрані вступником заклади вищої (фахової передвищої) освіти, конкурсну пропозицію та встановлену ним пріоритетність заяви в разі їх використання.

У 2020 році для подання електронної заяви вступник повинен зареєструватись на інтернет-сайті за адресою: http://ez.osvitavsim.org.ua (Реєстрація електронних кабінетів вступників та завантаження до електронних кабінетів додатків до документів про повну загальну середню освіту починається 1 серпня та закінчується 22 серпня 2020 року).

Під час реєстрації на сайті електронного вступу вступник має зазначити такі дані:

  • адресу електронної пошти, до якої має доступ;
  • пароль для входу до особистого кабінету;
  • номер, пін-код та рік отримання сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання;
  • серію та номер документа про повну загальну середню освіту;
  • середній бал додатка до вказаного документа, обчислений за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин бала.
  • особі, яка має спеціальні умови щодо участі у конкурсному відборі під час вступу, а також в якої наявний хоча б один сертифікат ЗНО 2017-2020 років (2018-2020 у разі подання сертифіката ЗНО з іноземної мови), необхідно до реєстрації особистого електронного кабінету звернутись до одного із закладів вищої (фахової передвищої) освіти для створення в Єдиній державній базі з питань освіти картки фізичної особи та додання до неї даних документа, що підтверджує вказане право;

Крім того, вступник завантажує скановані копії (фотокопії у форматі pdf jpg) додатка до документа про повну загальну середню освіту та кольорової фотокартки розміром 3х4 см, що буде подаватись до закладу вищої освіти .

Якщо вступник претендує на врахування у конкурсному балі сільського коефіцієнта, він також завантажує копію довідки про реєстрацію місця проживання особи (додаток 13 до Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року № 207).

У разі збігу даних вступника в Єдиній державній базі з питань освіти (прізвище, ім'я, по батькові, дата народження тощо) він отримує на зазначену ним адресу електронної пошти повідомлення для активації особистого електронного кабінету вступника. Строк для активації вступником особистого електронного кабінету – одна година з моменту отримання відповідного повідомлення.

Важливо! Вступник може замінити завантажені копії документів в електронній формі, номери телефонів, середній бал додатка до документа про повну загальну середню освіту до моменту подання першої заяви. Після подання першої заяви зміна середнього бала можлива шляхом звернення вступника до закладу освіти, де була зареєстрована перша заява.

Для подання заяви вступник обирає заклад вищої (фахової передвищої) освіти, освітній ступінь, конкурсну пропозицію та встановлює пріоритетність (у разі її використання) заяви для участі у конкурсному відборі для зарахування на місця за державним або регіональним замовленням.

Право на спеціальні умови щодо участі у конкурсному відборі вступник зазначає у кожній заяві, що подається. Врахування цього права підтверджує заклад освіти, до якого подано відповідну заяву, на підставі документа, наявного у картці фізичної особи.

Подана вступником електронна заява відразу відображається у розділі ЄДЕБО, до якого має доступ заклад вищої (фахової передвищої) освіти, обраний вступником. У момент подання електронній заяві присвоюється статус «Зареєстровано в ЄДЕБО».

Подану електронну заяву може бути скасовано вступником в особистому електронному кабінеті. При цьому електронній заяві присвоюється один із статусів:

  • «Скасовано вступником» - якщо заяву не зареєстровано у закладі вищої (фахової передвищої) освіти;
  • «Скасовано вступником (без права подання нової заяви з такою самою пріоритетністю)» - якщо заяву зареєстровано або допущено до конкурсу у закладі вищої (фахової передвищої) освіти. При цьому вступник не має права подавати нову заяву з такою самою пріоритетністю.

Електронна заява із статусом «Зареєстровано в ЄДЕБО» розглядається приймальною комісією закладу вищої (фахової передвищої) освіти протягом трьох робочих днів з дати реєстрації заяви в ЄДЕБО. За результатами розгляду уповноважена особа приймальної комісії надає електронній заяві один з таких статусів: «Зареєстровано у закладі освіти» або «Потребує уточнення вступником» (всі статуси заяви вступника відображаються в особистому електронному кабінеті вступника та на сайті Вступ.ОСВІТА.UA).

При присвоєнні електронній заяві статусу «Зареєстровано у закладі освіти» заклад вищої (фахової передвищої) освіти зазначає (за наявності відповідного випробування) час та місце проведення творчого конкурсу, творчого заліку або вступного іспиту. Внесені дані відображаються в особистому електронному кабінеті вступника.

При присвоєнні електронній заяві статусу «Потребує уточнення вступником» працівник закладу освіти зазначає перелік даних, що потребують уточнення, із зазначенням способу та дати, до якої їх необхідно подати. Внесені дані відображаються в особистому електронному кабінеті вступника. Після уточнення вступником необхідних даних уповноважена особа змінює статус електронної заяви вступника на «Зареєстровано у закладі вищої (фахової передвищої) освіти».

Якщо вступника допущено до участі у конкурсному відборі для вступу до закладу вищої (фахової передвищої) освіти на навчання за кошти державного (регіонального) бюджету, електронній заяві вступника присвоюється статус «Допущено до конкурсу».

Якщо вступника допущено до участі у конкурсному відборі для вступу до закладу вищої (фахової передвищої) освіти на контракт, електронній заяві вступника присвоюється статус «Допущено до конкурсу (навчання за кошти фізичних та юридичних осіб)».

Якщо вступнику відмовлено в участі у конкурсному відборі, електронній заяві встановлюється статус «Відмовлено закладом освіти» (із зазначенням причини відмови).

Всі статуси заяви вступника відображаються в особистому електронному кабінеті вступника та на сайті Інформаційної системи Вступ.ОСВІТА.UA.

Після проведення конкурсного відбору у визначені строки, статус електронної заяви вступника, рекомендованого до зарахування за державним замовленням, змінюється зі статусу «Допущено до конкурсу» на статус «Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти державного (регіонального) бюджету)».

Надання рекомендацій до зарахування для навчання за кошти фізичних або юридичних осіб здійснюється після зарахування вступників на місця за державним або регіональним замовленням.

Статус електронної заяви вступника, рекомендованого до зарахування на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб, змінюється зі статусу «Допущено до конкурсу» або статусу «Допущено до конкурсу (навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб)» на статус «Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб)».

Вступник, електронній заяві якого присвоєно статус «Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти державного (регіонального) бюджету)» або «Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб)», зобов'язаний виконати вимоги до зарахування (подати оригінали документів до закладу освіти).

Після подання вступником оригіналів документів, статус електронної заяви вступника змінюється на «Включено до наказу (за кошти державного бюджету)» або «Включено до наказу (навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб)» і керівник закладу вищої (фахової передвищої) освіти видає наказ про зарахування на навчання такого вступника.

У разі невиконання вступником, електронній заяві якого присвоєно статус «Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти державного (регіонального) бюджету)», вимог щодо зарахування на навчання, рішення про рекомендування його до зарахування анулюється приймальною комісією закладу вищої (фахової передвищої) освіти та статус електронної заяви змінюється на статус «Виключено зі списку рекомендованих (навчання за кошти державного (регіонального) бюджету)». За рішенням приймальної комісії закладу освіти статус електронної заяви «Виключено зі списку рекомендованих (навчання за кошти державного (регіонального) бюджету)» може бути змінений на статус «Допущено до конкурсу (навчання за кошти фізичних та юридичних осіб)».

Публікація рейтингових списків вступників відбувається на сайті «Вступ.ОСВІТА.UA»

ПОДАТИ ЕЛЕКТРОННУ ЗАЯВУ

Освіта.ua
13.08.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ірина
Добрий вечір. Якщо я вже була учасником ЗНО,і маю сертифікати,то мені потрібно створювати новий ел.кабінет? Дякую
Влад
Для Ірина: так
Коментувати
Данило
Доброго дня. Чи можна на наступний рік за результатами минулорічного сертифікату зно подати заяви на вступ?
Alina
Доброго дня, я подавала заяву в один універ на бюджет, але довго не з’являлась в списках, тому подала повторну,але вже на контракт і десь через 10 хв побачила ту заяву в кабінеті.Чому та перша заява на бюджет так і не з’явилась,коли я чітко бачила,як мене було "зареєстровано в ЄДЕБО" і чи може бути таке,що та заява існує, але в моєму кабінеті не відображається,бо там просто відбувся якийсь збій,тобто чи є хоч якийсь шанс потрапити на бюджет,коли я ще й пільговик?
Якось так
Для Alina: щось Ви занадто пізно спамяталися. Якщо Ви бачили в ЄДЕБО свою бюджетну заяву зі статусом "зареєстровано" і вона так висіла тривалий час, то потрібно було вже ТОДІ дзвонити в приймальну комісію і питати про причини затримки. Зараз вже бюджетні місця розподілені. Який зараз статус Вашої заяви в ЄДЕБО?
Alina
Допущено до конкурсу. А та,що на бюджет - навіть не з’явилась.Та я розумію,що пізно почала про це думати! Але все ж не ясно ,що з першою заявою і чому її ніде немає....
Alina
Допущено до конкурсу. А та,що на бюджет - навіть не з’явилась.Та я розумію,що пізно почала про це думати! Але все ж неясно, що з першою заявою і чому її ніде немає....
Коментувати
Den
Якщо з 5 поданих заяв в особистому кабінеті, статус з "Допущено до конкурсу" змінився тільки у першій по пріоритетності на "Рекомендовано до зарахування", чи варто чекати, зміни статусу інших заяв? Чи я вже не можу подати документи в ВНЗ нижче по пріоритетності?
Влад
Для Den: якщо у Вас статус допущено, то давным давно всі подать документи. Він таким може і залишитися, якщо не привезете документи.І до чого тут пріоритетність до контракту? Це для бюджету пріоритетність. А на контракт це аж ніяк не впливає.
Коментувати
Настя
Доброго дня, чи можу я зараз (31 серпня) зареєструвати кабінет та подати заяву, чи вже пізно??
Viktoriia
Для Настя: Вже пізно. Терміни створення кабінетів і подачі заяв закінчилися о 18.00 22 серпня.
Коментувати
Наталя
Подали оригінали документів, але статус не змінився, так і пишеться - рекомендовпно. Коли статус зміниться на включено до наказу?
...
Для Наталя: коли буде наказ. На контракт після 6 вересня.
Коментувати
Анастасія
Доброго вечора. Виникло таке питання: я випадково скасувала заяву в електронному кабінеті вступника, але всі документи подала до навчального закладу з оригіналами. Що мені робити?
Лавна
Доброго вечора! Підкажіть, будь-ласка якщо у мене заява має такий статус "Не рекомендується на бюджет" то мені чекати на контракт?
Тарас
Для Лавна: Нічого чекати вже не потрібно. Слід просто відвезти оригінали документів в той заклад вищої освіти, де Ви хочете навчатися на контракті.
Коментувати
Дмитро
Підкажіть, будь ласка, до якого числа необхідно подати оригінали документів на вступ за кошти фізичних/юридичних осіб та які саме документи потрібно?
Влад
Для Дмитро: перелік документів для вступу є на сайті кожного вузу. До 10 вересня
Коментувати
Соломія
Добрий день. Вже є результати у кабінетах вступників. Але у мене ще досі пише допущено до конкурсу. Що робити?
Влад
Для Соломія: бюджета немає. Брати оригінали і везти на контракт куди хочеш
Коментувати
Діана
Доброго дня) В рейтингових списках на сайті єдебо є люди, в яких зазначено, що вони вже подали документи на котракт. Чи будуть брати участь їхні інші заявки у конкурсі на бюджет?
Влад
Для Діана: ні
Коментувати
алеся
Доброго дня. Я хотіла б запитати я подала електронну заявук мій статус змінився на «Допущено до конкурсу (навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб)». Через деякий час мені зателефонували з університету в який я подала заявку. На наступний день я пішл подавати оригінали документів для вступу. Пройшла вже майже неділя, а статус заявки не змінився, в приймальній комісії мені сказали оплатити реквізит. Тож я хочу запитати мені зараз треба оплатити реквізит і статус заявки зміниться «Включено до наказу (навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб) ХОЧА МІЙ СТАТУС НАВІТЬ НА ТАКИЙ ЩЕ НЕ ЗМІНИВСЯ «Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб)»,чи потрібно чекати доки я не буду рекомендована, і тіли потім оплачувати руквізити.
Влад
Для алеся: статус зміниться, коли буде наказ. Накази будуть після 12 десь. А оплачують раніше в деяких вузах це 100%. 3 - 5 днів після підписання контракту. Можна не чекати
Коментувати
Роксоляна
Доброго вечора! Якщо термін пропустив, чи можна подати заяву особисто до Вузу? Заочне, магістр
Галина
Для Роксоляна: ні
Коментувати
Марія
Добрий день. Якщо я подала заяву з пріоритетністю 1, а людина попереду мене в рейтингу отримала таку саму кількість балів, але не зазначила пріоритетність, тоді чому вона на вищій позиції?
Влад
Для Марія: бал атестат напевно вище, та людина подала на контракт і з Вам не конкурент
Коментувати
Маша
Добрий ранок.Що робити якщо тільки три ЗНО, а просить 4, і на вибір вступника не можливо??
Абітурієнт2020
Добрий вечір. Подала заяву 1 пріоритетом і мені вже там з’явився смайлик. Хочу тепер цю заяву скасувати. Чи пройду я на бюджет за 2 пріоритетом у такому випадку? Будь ласка дайте відповідь хто точно про це знає ????
Тарас
Для Абітурієнт2020: Точно про це ще не знає ніхто. Все залежить від конкурсу на ту спеціальність, де у Вас другий пріоритет. Якщо Вам за широким конкурсом вистачить балів, щоб отримати бюджет там, то Вам його запропонують, в протилежному випадку - ні. Точний результат буде відомий лише 27 серпня. Те, що Ви скасуєте перший пріоритет означатиме просто, що на цю спеціальність Ви вже не вступите на бюджет (щоб все одно мати шанс вступити сюди на контракт потрібно подавати іншу заяву без пріоритету), а розгляд ваших заяв розпочнеться з другого пріоритету. Тобто конкурс відбуватиметься за тими ж правилами, просто у Вас буде на одну заяву з пріоритетом менше.
Абітурієнт2020
По другому пріоритету мій КБ 200. Але ризик що мене не візьмуть все таки є?
Chrystyna
По другому пріоритету мій КБ 200. Але ризик що мене не візьмуть все таки є?
Коментувати
Оля
Якщо по одній з спеціальностей з приорітетом 4 відмовлено закладом освіти. Чи можна подати іншу заяву на іншу спеціальність?
.
Для Оля: з цим пріоритетом ні.
Оля
Де можна почитати відгуки , більше дізнатися реальної інформації про спеціальність економічна кібернетика
Коментувати
Dmytro
Я як тупа людина не перевірив електроний кабінет і подав заявку в університет,допустивши помилку . Як тепер мені змінити ?Тільки не кажіть,що ніяк. Є ж способи якось змінити?Мені потрібно фото додатку поміняти
Якось так
Для Dmytro: якщо Ви прикріпили не те фото, то приймальна комісія, в яку подано ПЕРШУ заяву, мала б присвоїти їй статус "затримано" і написати Вам, що потрібно зробити. Але оскільки часу вже зовсім мало то телефонуйте їм з самого ранку.
Dmytro
кому їм? Я подав лише одну заявку. І що мені робити,якщо я хочу подавати заяву в інші університети?Подавати з тією помилкою?Вони будуть мені говорити про це? Мені продовжувати подавати заявки чи як? А то я хз ,що робити
Якось так
Для Dmytro: їм, це в приймальну комісію. Я б інші заяви не подавав. Поки не вирішите проблему з фото.
Коментувати
Богдан
Добрий вечір. Якщо подав заяву, але випадково зазначив що не здобував освітній ступінь (бакалавр) хоча здобував не закінчивши чи буде це вважатмсь помилкою якщо у рейтинговому списку допущений, чи можна це виправити?
Настя
Скажіть, будь ласка, хто знає до якої години можна подати заявкі в університет. Те що до 22.08 це ясно, але до якої години
.
Для Настя: "22 серпня о 18:00 завершується прийом електронних заяв на бакалавра та магістра медичного, фармацевтичного, ветеринарного спрямування вступників на базі 11 класів."
Коментувати