Порядок подання електронних заяв про вступ

Процедура подання заяви про вступ до вищих навчальних закладів в електронній формі у 2020 році

Порядок подання електронних заяв про вступ

Процедура подання заяв про вступ в електронній формі регулюється Порядком подання та розгляду заяв в електронній формі на участь у конкурсному відборі до закладів вищої (фахової передвищої) освіти України в 2020 році.

Зазначений порядок визначає механізм подання вступником заяви в електронній формі на участь у конкурсному відборі та її розгляду закладом вищої освіти.

Заява в електронній формі (електронна заява) - це запис, що вноситься вступником в особистому електронному кабінеті до Єдиної державної електронної бази з питань освіти (далі - ЄДЕБО) шляхом заповнення ним у режимі он-лайн електронної форми. Заява містить відомості про обрані вступником заклади вищої (фахової передвищої) освіти, конкурсну пропозицію та встановлену ним пріоритетність заяви в разі їх використання.

У 2020 році для подання електронної заяви вступник повинен зареєструватись на інтернет-сайті за адресою: http://ez.osvitavsim.org.ua (Реєстрація електронних кабінетів вступників та завантаження до електронних кабінетів додатків до документів про повну загальну середню освіту починається 1 серпня та закінчується 22 серпня 2020 року).

Під час реєстрації на сайті електронного вступу вступник має зазначити такі дані:

  • адресу електронної пошти, до якої має доступ;
  • пароль для входу до особистого кабінету;
  • номер, пін-код та рік отримання сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання;
  • серію та номер документа про повну загальну середню освіту;
  • середній бал додатка до вказаного документа, обчислений за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин бала.
  • особі, яка має спеціальні умови щодо участі у конкурсному відборі під час вступу, а також в якої наявний хоча б один сертифікат ЗНО 2017-2020 років (2018-2020 у разі подання сертифіката ЗНО з іноземної мови), необхідно до реєстрації особистого електронного кабінету звернутись до одного із закладів вищої (фахової передвищої) освіти для створення в Єдиній державній базі з питань освіти картки фізичної особи та додання до неї даних документа, що підтверджує вказане право;

Крім того, вступник завантажує скановані копії (фотокопії у форматі pdf jpg) додатка до документа про повну загальну середню освіту та кольорової фотокартки розміром 3х4 см, що буде подаватись до закладу вищої освіти .

Якщо вступник претендує на врахування у конкурсному балі сільського коефіцієнта, він також завантажує копію довідки про реєстрацію місця проживання особи (додаток 13 до Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року № 207).

У разі збігу даних вступника в Єдиній державній базі з питань освіти (прізвище, ім'я, по батькові, дата народження тощо) він отримує на зазначену ним адресу електронної пошти повідомлення для активації особистого електронного кабінету вступника. Строк для активації вступником особистого електронного кабінету – одна година з моменту отримання відповідного повідомлення.

Важливо! Вступник може замінити завантажені копії документів в електронній формі, номери телефонів, середній бал додатка до документа про повну загальну середню освіту до моменту подання першої заяви. Після подання першої заяви зміна середнього бала можлива шляхом звернення вступника до закладу освіти, де була зареєстрована перша заява.

Для подання заяви вступник обирає заклад вищої (фахової передвищої) освіти, освітній ступінь, конкурсну пропозицію та встановлює пріоритетність (у разі її використання) заяви для участі у конкурсному відборі для зарахування на місця за державним або регіональним замовленням.

Право на спеціальні умови щодо участі у конкурсному відборі вступник зазначає у кожній заяві, що подається. Врахування цього права підтверджує заклад освіти, до якого подано відповідну заяву, на підставі документа, наявного у картці фізичної особи.

Подана вступником електронна заява відразу відображається у розділі ЄДЕБО, до якого має доступ заклад вищої (фахової передвищої) освіти, обраний вступником. У момент подання електронній заяві присвоюється статус «Зареєстровано в ЄДЕБО».

Подану електронну заяву може бути скасовано вступником в особистому електронному кабінеті. При цьому електронній заяві присвоюється один із статусів:

  • «Скасовано вступником» - якщо заяву не зареєстровано у закладі вищої (фахової передвищої) освіти;
  • «Скасовано вступником (без права подання нової заяви з такою самою пріоритетністю)» - якщо заяву зареєстровано або допущено до конкурсу у закладі вищої (фахової передвищої) освіти. При цьому вступник не має права подавати нову заяву з такою самою пріоритетністю.

Електронна заява із статусом «Зареєстровано в ЄДЕБО» розглядається приймальною комісією закладу вищої (фахової передвищої) освіти протягом трьох робочих днів з дати реєстрації заяви в ЄДЕБО. За результатами розгляду уповноважена особа приймальної комісії надає електронній заяві один з таких статусів: «Зареєстровано у закладі освіти» або «Потребує уточнення вступником» (всі статуси заяви вступника відображаються в особистому електронному кабінеті вступника та на сайті Вступ.ОСВІТА.UA).

При присвоєнні електронній заяві статусу «Зареєстровано у закладі освіти» заклад вищої (фахової передвищої) освіти зазначає (за наявності відповідного випробування) час та місце проведення творчого конкурсу, творчого заліку або вступного іспиту. Внесені дані відображаються в особистому електронному кабінеті вступника.

При присвоєнні електронній заяві статусу «Потребує уточнення вступником» працівник закладу освіти зазначає перелік даних, що потребують уточнення, із зазначенням способу та дати, до якої їх необхідно подати. Внесені дані відображаються в особистому електронному кабінеті вступника. Після уточнення вступником необхідних даних уповноважена особа змінює статус електронної заяви вступника на «Зареєстровано у закладі вищої (фахової передвищої) освіти».

Якщо вступника допущено до участі у конкурсному відборі для вступу до закладу вищої (фахової передвищої) освіти на навчання за кошти державного (регіонального) бюджету, електронній заяві вступника присвоюється статус «Допущено до конкурсу».

Якщо вступника допущено до участі у конкурсному відборі для вступу до закладу вищої (фахової передвищої) освіти на контракт, електронній заяві вступника присвоюється статус «Допущено до конкурсу (навчання за кошти фізичних та юридичних осіб)».

Якщо вступнику відмовлено в участі у конкурсному відборі, електронній заяві встановлюється статус «Відмовлено закладом освіти» (із зазначенням причини відмови).

Всі статуси заяви вступника відображаються в особистому електронному кабінеті вступника та на сайті Інформаційної системи Вступ.ОСВІТА.UA.

Після проведення конкурсного відбору у визначені строки, статус електронної заяви вступника, рекомендованого до зарахування за державним замовленням, змінюється зі статусу «Допущено до конкурсу» на статус «Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти державного (регіонального) бюджету)».

Надання рекомендацій до зарахування для навчання за кошти фізичних або юридичних осіб здійснюється після зарахування вступників на місця за державним або регіональним замовленням.

Статус електронної заяви вступника, рекомендованого до зарахування на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб, змінюється зі статусу «Допущено до конкурсу» або статусу «Допущено до конкурсу (навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб)» на статус «Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб)».

Вступник, електронній заяві якого присвоєно статус «Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти державного (регіонального) бюджету)» або «Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб)», зобов'язаний виконати вимоги до зарахування (подати оригінали документів до закладу освіти).

Після подання вступником оригіналів документів, статус електронної заяви вступника змінюється на «Включено до наказу (за кошти державного бюджету)» або «Включено до наказу (навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб)» і керівник закладу вищої (фахової передвищої) освіти видає наказ про зарахування на навчання такого вступника.

У разі невиконання вступником, електронній заяві якого присвоєно статус «Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти державного (регіонального) бюджету)», вимог щодо зарахування на навчання, рішення про рекомендування його до зарахування анулюється приймальною комісією закладу вищої (фахової передвищої) освіти та статус електронної заяви змінюється на статус «Виключено зі списку рекомендованих (навчання за кошти державного (регіонального) бюджету)». За рішенням приймальної комісії закладу освіти статус електронної заяви «Виключено зі списку рекомендованих (навчання за кошти державного (регіонального) бюджету)» може бути змінений на статус «Допущено до конкурсу (навчання за кошти фізичних та юридичних осіб)».

Публікація рейтингових списків вступників відбувається на сайті «Вступ.ОСВІТА.UA»

ПОДАТИ ЕЛЕКТРОННУ ЗАЯВУ

Освіта.ua
05.08.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
Скажіть будь ласка, якщо електронний кабінет зареєстрували, заходимо у нього, а зверху висвічується така стрічка: Можливість подачі заяв: Недоступна (заповніть усі обов`язкові поля позначені "*") Це означає помилку? Дякую!
Лідія
ЗНО здавали по предметах,які підходять і на бюджет і на контракт.Результати ЗНО середні.Як краще заповнити заяву:лише на контракт,чи все регулюється автоматично,згідно рейтингу?
Влад
Для Лідія: подавайте на бюджет, вона ж діє і на контракт. Вкажіть пріоритети. Будете хоч
Влад
Впевнені, що для бюджету зробили все можливе)
Коментувати
Фан
Вступ на основі ЗНО чи внутрішніх іспитів, з можливістю безкоштовного навчання. https://www.facebook.com/pbmk.poltava/
Анастасія
Добрий день! Чи можна просто завантажити фото додатка до свідоцтва і фото довідки про місце реєстрації? Чи обов’язково скановувати?
Анастасія
Добрий день! Чи можна просто завантажити фото додатка до свідоцтва і фото довідки про місце реєстрації? Чи обов’язково скасовувати?
Roman Veselovskyi
Яке фото я маю завантажувати в е-кабінет, якщо ношу окуляри: з ними чи без? Чи це не має значення?
Влад
Для Roman Veselovskyi: не має значення.
Коментувати
Горох Дмитро
Що писати в розділі заклад освіти, пише що поле пусте.
Тамара
Зареєструвалисть в ел.кабінеті. Електронну заяву не можемо подати, пише подача заяв з 13.08. Чому, не можемо зрозуміти
Тарас
Для Тамара: Тому що з 1 серпня можна лише реєструвати електронні кабінети. Ви з цим успішно впоралися. А подача заяв до закладів вищої освіти - це наступний етап вступної кампанії, який розпочнеться 13 серпня. Тому зараз ви заяви ще не подасте. Це слід буде зробити після 13 серпня
Коментувати
Лариса
Доброго дня.Скажіть,будь-ласка, моя дитина має інвалідність 2групи.Здавав ЗНО,зареєстрував е кабінет,а тепер я прочитала ,що заключення МСЕК потрібно подавати у ВУЗ до реєстрації е кабінету, то тепер ми уже не можемо додати цю довідку?
Галина
Для Лариса: Дзвоніть в приймальну комісію і взнавайте в них. Всі документи, які підтверджують пільги подаються лише в паперовому вигляді
Коментувати
Лариса
Добрий вечір.Якщо уже зареєстрували Е кабінет,чи можна додати документи про пільги?Чи ми уже втратили цю можливість?
Влад
Для Лариса: пільги підтверджуються документально, їдьте в УНІВЕРСИТЕТ ОСОБИСТО
Коментувати
Александра
Добрый день. Подскажите пожалуйста, если я имею сертификат зно за 2019 и 1 сертификат за 2020, мне нужно обращаться в ВУЗ, чтобы меня внесли в спец. реестр? Правильно ли я понимаю? И когда нужно обращаться в ВУЗ? Заране спасибо!
Галина
Для Александра: який ще "спец.реєстр"? Ви взагалі про що? Ви пільговик?
Коментувати
Ольга
Якщо вступати на базі окр молодшого спціаліста, потрібно реєстрвати електронний кабінет? Чи подавати документи особисто з 13 серпня?
Наталя
Здавала мову 186, англійська 142, історія 162, географія 141. Куди можна пройти на спеціальність право у Львові?
007
Для Наталя: дивіться у вишах умоови вступу. Чи думаєте хтось це має робити за Вас? Будь-яка работа вартує грошей. Не здатні самі, заплатіть комусь.
Олена
На мою думку, Ви відповідаєте занадто грубо, діти які поступають не завжди до кінця все розуміють, так як все не так просто, кожен хоче почути відповідь від людини яка більше розуміється в цьому!!!! Дякую
007
Для Олена: "діти" можуть звернутись по допомогу до батьків, які мають їм підказати або знайти допомогу самі (вони то знають що в нашому світі безкоштовним буває лише сир в мишоловці, і якщо на таке питання і дасть швиденько хтось відповідь, то це буде швидше за все рекрутер якого-небудь маупу, які вже не знають як до себе людей затягти)
Коментувати
Наталя
Якщо я хочу вступити в львдувс на спеціальність право, а там тільки контракт, то чи потрібно його ставити пріорітетом? Чи якщо платна форма, то пріорітет нічого не вирішує? Дякую)
Влад
Для Наталя: на контракт пріоритет не ставиться. Забийте в гуглі ВНЗ України, зайдіть на сайт освіти і там можна вибрати область, напрямок і спеціальність. Вам видасть університети де є право
Коментувати
Наталія
Яку спеціальність вказувати приорітетною, і як можна завантажити фото та свідоцтво якщо не має можливості сканувати?
Марія
Для Наталія: для сканування можна завантажити додатки в Google Play, такі там точно мають бути
Влад
Всі заяви, які подаються на бюджет повинні бути з пріоритетом від 1 до 5
Коментувати
Наталія
Донька здавала мова 152, біологія 147, історія 129, фізика 109 планували на медичний , по предметам можна подавати на право , фармацію? Що рекомендуєте
Влад
Для Наталія: на право у вас не вистачає предметів. На фармацію можна в Богомольця спробувати. Або шукайте інші ЗВО
007
Для Наталія: оце у Вас розбіг. Від меду до права! Я в шоці. З такими знаннями збиратись в мед просто смішно. Слава богу, за теперішніх правил вступу Ваша донька не зможе вбивати пацієнтів. Тепер хочете саджати людей до тюрми через дурні юридичні дії? Спаси бог від неї людей.
Наталія
А Ви хто такий, така щоб судити дітей хто як склав ЗНО. Вашої думки ніхто не питав я пишу щоб порадитись дізнатись якусь інформацію. По-перше дитина моя займала перші місця на олімпіаді з біології, по району і області. Така ситуація склалася з багатьма дітьми. Це стрес , переживання... Хотіла б на Вас подивитися як Ви складете ЗНО в масці і в 35 градусну спеку....
Коментувати
Олександр
Чи можливо подавати одну заяву безпосередньо в університет, а всі іншу в електронному вигляді? Буде у мене відображатися в е-кабінеті така заява? Дякую
Влад
Для Олександр: ні, всі через кабінет
Коментувати
Михайло
Жахливо, що вступники повинні нервувати також через те, що звичайна скан-копія додатку до сертифіката важить 1.35МБ при максимальних 1 МБ. Що робити, якщо це унеможливлює закінчення реєстрації ел. кабінету вступника?
Влад
Для Михайло: зменшити до 1!
Влад
Для Михайло: https://nv.ua/ukr/techno/it-industry/yak-zmenshiti-rozmir-foto-kartinki-v-fotoshopi-onlayn-paint-preview-windows-mac-os-x-50070296.html Уроки інформатики прогулювали?
Вікторія
Заздалегідь скопіювати, обробити всі сканкопії до 1 Мб, зібрати їх у окрему папку, а потім реєструвати ел.кабінет
Коментувати
Вікторія
Чи потрібно завантажувати сканкопію інформаційної картки з результатами зно у електронний кабінет вступника?
Влад
Для Вікторія: ні ваші результаты ЗНО вже будуть в кабінеті
Коментувати
Світлана
Доброго дня, підкажіть будь,не можу зайти на сайт щоб зареєструватися,у чому причина????
Саша
Для Світлана: мабуть із-за того, що такі люди як ви також хочуть зареєструватися і сайт перевантажений
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!