Порядок подання електронних заяв про вступ

Процедура подання заяви в електронній формі про вступ до закладів вищої освіти у 2021 році

Порядок подання електронних заяв про вступ

Процедура подання заяв про вступ в електронній формі регулюється Порядком подання та розгляду заяв у 2021 році.

Цей порядок визначає механізм подання вступником заяви в електронній формі на участь у конкурсному відборі та її розгляду закладом освіти.

Заява в електронній формі (електронна заява) – це запис, що вноситься вступником в особистому електронному кабінеті до Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО) шляхом заповнення ним у режимі онлайн електронної форми. Заява містить відомості про обрані вступником заклади вищої (фахової передвищої) освіти, конкурсну пропозицію та встановлену ним пріоритетність заяви в разі їх використання.

У 2021 році для подання електронної заяви вступник повинен зареєструватися на інтернет-сайті https://vstup.edbo.gov.ua/ (Реєстрація електронних кабінетів вступників та завантаження до електронних кабінетів додатків до документів про повну загальну середню освіту починається 1 липня та закінчується 23 липня 2021 року). 

Під час реєстрації на сайті електронного вступу вступник має зазначити такі дані:

У разі вступу на основі повної загальної середньої освіти

 • адресу електронної пошти, до якої має доступ;
 • пароль для входу до особистого кабінету;
 • номер, пін-код та рік отримання сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання;
 • серію та номер документа про повну загальну середню освіту;
 • середній бал додатка до вказаного документа, обчислений за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин бала.
 • особі, яка має спеціальні умови щодо участі в конкурсному відборі під час вступу, а також у якої наявний хоча б один сертифікат ЗНО 2018–2021 років, необхідно до реєстрації особистого електронного кабінету звернутися до одного із закладів вищої (фахової передвищої) освіти для створення в ЄДЕБО картки фізичної особи та додання до неї даних документа, що підтверджує вказане право;

У разі вступу на основі освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра, освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста або освітнього ступеня молодшого бакалавра

 • адресу електронної пошти, до якої вступник має доступ;
 • пароль для входу до особистого кабінету;
 • номер, пін-код та рік отримання сертифіката ЗНО;
 • серію та номер диплома фахового молодшого бакалавра, молодшого спеціаліста або молодшого бакалавра.

Крім того, вступник завантажує скановані копії (фотокопії у форматі pdf, jpg) додатка до документа про повну загальну середню освіту та кольорової фотокартки розміром 3х4 см, що буде подаватися до закладу вищої освіти .

Якщо вступник претендує на врахування в конкурсному балі сільського коефіцієнта, він також завантажує копію довідки про реєстрацію місця проживання особи (додаток 13 до Правил реєстрації місця проживання).

У разі збігу даних вступника в ЄДЕБО (прізвище, ім'я, по батькові, дата народження тощо) він отримує на зазначену ним адресу електронної пошти повідомлення для активації особистого електронного кабінету вступника. Строк для активації вступником особистого електронного кабінету – одна година з моменту отримання відповідного повідомлення.

Важливо! Вступник може замінити завантажені копії документів в електронній формі, номери телефонів, середній бал додатка до документа про повну загальну середню освіту до моменту подання першої заяви. Після подання першої заяви зміна середнього бала можлива шляхом звернення вступника до закладу освіти, де була зареєстрована перша заява.

Для подання заяви вступник обирає заклад вищої (фахової передвищої) освіти, освітній ступінь, конкурсну пропозицію та встановлює пріоритетність (у разі її використання) заяви для участі у конкурсному відборі для зарахування на місця за державним або регіональним замовленням.

Право на спеціальні умови щодо участі в конкурсному відборі вступник зазначає в кожній заяві, що подається. Врахування цього права підтверджує заклад освіти, до якого подано відповідну заяву, на підставі документа, наявного в картці фізичної особи.

Подана вступником електронна заява відразу відображається в розділі ЄДЕБО, до якого має доступ заклад вищої (фахової передвищої) освіти, обраний вступником. У момент подання електронній заяві присвоюється статус «Зареєстровано в ЄДЕБО».

Подану електронну заяву може бути скасовано вступником в особистому електронному кабінеті. При цьому електронній заяві присвоюється один із статусів:

 • «Скасовано вступником» – якщо заяву не зареєстровано в закладі вищої (фахової передвищої) освіти;
 • «Скасовано вступником (без права подання нової заяви з такою самою пріоритетністю)» – якщо заяву зареєстровано або допущено до конкурсу в закладі вищої (фахової передвищої) освіти. При цьому вступник не має права подавати нову заяву з такою самою пріоритетністю.

Електронна заява із статусом «Зареєстровано в ЄДЕБО» розглядається приймальною комісією закладу вищої (фахової передвищої) освіти протягом трьох робочих днів з дати реєстрації заяви в ЄДЕБО. За результатами розгляду уповноважена особа приймальної комісії надає електронній заяві один з таких статусів: «Зареєстровано у закладі освіти» або «Потребує уточнення вступником» (всі статуси заяви вступника відображаються в особистому електронному кабінеті вступника та на сайті Вступ.ОСВІТА.UA).

При присвоєнні електронній заяві статусу «Зареєстровано у закладі освіти» заклад вищої (фахової передвищої) освіти зазначає (за наявності відповідного випробування) час та місце проведення творчого конкурсу, творчого заліку або вступного іспиту. Внесені дані відображаються в особистому електронному кабінеті вступника.

При присвоєнні електронній заяві статусу «Потребує уточнення вступником» працівник закладу освіти зазначає перелік даних, що потребують уточнення, із зазначенням способу та дати, до якої їх необхідно подати. Внесені дані відображаються в особистому електронному кабінеті вступника. Після уточнення вступником необхідних даних уповноважена особа змінює статус електронної заяви вступника на «Зареєстровано у закладі вищої (фахової передвищої) освіти».

Якщо вступника допущено до участі в конкурсному відборі для вступу до закладу вищої (фахової передвищої) освіти на навчання за кошти державного (регіонального) бюджету, електронній заяві вступника присвоюється статус «Допущено до конкурсу».

Якщо вступника допущено до участі в конкурсному відборі для вступу до закладу вищої (фахової передвищої) освіти на контракт, електронній заяві вступника присвоюється статус «Допущено до конкурсу (навчання за кошти фізичних та юридичних осіб)».

Якщо вступнику відмовлено в участі у конкурсному відборі, електронній заяві встановлюється статус «Відмовлено закладом освіти» (із зазначенням причини відмови).

Усі статуси заяви вступника відображаються в особистому електронному кабінеті вступника та на сайті Інформаційної системи Вступ.ОСВІТА.UA.

Після проведення конкурсного відбору у визначені строки статус електронної заяви вступника, рекомендованого до зарахування за державним замовленням, змінюється зі статусу «Допущено до конкурсу» на статус «Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти державного (регіонального) бюджету)».

Надання рекомендацій до зарахування для навчання за кошти фізичних або юридичних осіб здійснюється після зарахування вступників на місця за державним або регіональним замовленням.

Статус електронної заяви вступника, рекомендованого до зарахування на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб, змінюється зі статусу «Допущено до конкурсу» або статусу «Допущено до конкурсу (навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб)» на статус «Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб)».

Вступник, електронній заяві якого присвоєно статус «Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти державного (регіонального) бюджету)» або «Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб)», зобов'язаний виконати вимоги до зарахування (подати оригінали документів до закладу освіти).

Після подання вступником оригіналів документів, статус електронної заяви вступника змінюється на «Включено до наказу (за кошти державного бюджету)» або «Включено до наказу (навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб)» і керівник закладу вищої (фахової передвищої) освіти видає наказ про зарахування на навчання такого вступника.

У разі невиконання вступником, електронній заяві якого присвоєно статус «Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти державного (регіонального) бюджету)», вимог щодо зарахування на навчання, рішення про рекомендування його до зарахування анулюється приймальною комісією закладу вищої (фахової передвищої) освіти та статус електронної заяви змінюється на статус «Виключено зі списку рекомендованих (навчання за кошти державного (регіонального) бюджету)». За рішенням приймальної комісії закладу освіти статус електронної заяви «Виключено зі списку рекомендованих (навчання за кошти державного (регіонального) бюджету)» може бути змінений на статус «Допущено до конкурсу (навчання за кошти фізичних та юридичних осіб)».

Публікація рейтингових списків вступників відбувається на сайті «Вступ.ОСВІТА.UA»

ПОДАТИ ЕЛЕКТРОННУ ЗАЯВУ

Освіта.ua
14.07.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Антоній
Добрий день . Як стати в електронну чергу на контракт? Що для цього потрібно ? І де взагалі на нкї ставати?
Богдан
Добрий день! Як подати заяву на вступ в коледж після закінчення прийому заяв? Читав що можна подати в коледж ще до 09.08.23, але не знаю як це зробити
Ганна
Для Богдан: Добрий день. Заяву на вступ до коледжу (за результатами НМТ) можна подати до 18:00 9 серпня. Потрібно зареєструвати електронний кабінет і знайти конкурсні пропозиції за бажаною спеціальністю. У коледжі на основі повної загальної середньої освіти можна здобути ступінь фахового молодшого бакалавра чи бакалавра (залежно від спеціальності).
Коментувати
Дмитро
Добрий день. Якщо вже пройдена співбесіда та по рейтингу набрано високий бал, але випадково скасовано заяву на вступ до коледжу в електронному кабінеті та закінчився термін подання нової заяви, чи можна заяву відновити? Куди мені звернутися?
Світлана
Для Дмитро: в нас та сама біда, завтра їдемо писати пояснювання чому скасували, цю заяву треба подавати в міністерство освіти як пояснили, на розгляд.. ми пройшли співбесіду, отримали бюджетне місце, тепер в коледжі також незнають що робити , завтра будемо вирішувати питання
Коментувати
Дмитро
Добрий день Чи можна відновити випадково скасовану заяву на вступ до коледжу в електронному кабінеті? Куди звернутися?
Каріна
Доброго вечора, що робити коли пише що нема конкурсної пропозиції і не хоче приймати заявв
Лариса
Добрий день Чи можна відновити випадково скасовану заяву на вступ до коледжу в електронному кабінеті? Куди звернутися?
Світлана
Для Лариса: підкажіть чи вирішили Ви питання з скасованою заявкою? Чи відновили її?
Коментувати
Світлана
Доброго вечора, ми зареєстувались в електронному кабінеті до коледжу, здали співбесіду з математики, тепер очікуємо на результат (на бюджет спробували) але випадково в цьому кабінеті скасували заявку, що тепер робити, чи можна відновити?
Ганна
Для Світлана: Добрий день. Так. Потрібно звернутись до приймальної комісії.
Світлана
В приймальній комісії нічого зробити не можуть, сказали писати пояснювання чому скасували. Ми отримали бюджетне місце, та випадково скасувавши заявку, можуть не зарахувати((( хіба не ає ніякого іншого виходу?
Коментувати
Аня
Доброго дня. Чому в мене не завантажує і не шукає заклад освіти, в який я хочу подати заяву? Я хочу на промислову фармацію після 9 класу Все ок але заклад освіти не відображається мучаюся 11 днів (навіть дзвонила приймальній комісії сказали що не знають)
Галина
Для Аня: а який освітній рівень Ви обираєте? Має бути фаховий молодший бакалавр. Ви його вказали?
Аня
Так але все одно не відображає
Аня
Можливо ви мені ще раз кинете посилання на сайт? Ви моя остання надія
Коментувати
245
Добрий день чому я не можу подати заяву на державне і пише що заява тільки з 19.07 а на сайті пише що з 10.07 і чи можна поїхати просто подати документи в коледж більше нікуди не планую тільки сюди
Галина
Для 245: Ви щось наплутали. В коледж (на фахового молодшого бакалавра) прийом заяв з 10.07. З 19.07 - прийом заяв до вишів (на бакалавра). Можливо Ви обрали невірний рівень на який вступаєте
Коментувати
Каріна
Добрий день, скажіть, будь ласка, чому при подачі уже заяв на вступ,не шукає конкурсну пропозицію, усе ввели , нажимаємо на пошук і нічого не відбувається? Що робити? Чекаю відповідь. Дякую!
Ганна
Для Каріна: Добрий день. Подавати заяви на бакалаврат можна з 19 липня.
Галина
Для Каріна: Ви на який рівень подаєте? Якщо вступаєте в коледж на базі бзсо, то рівень має бути "фаховий молодший бакалавр"
Каріна
Так, фаховий молодший бакалавр вказала і потім вказала спеціальність, нажимаю на пошук і нічого не відбувається, незнаю куди звертатись і з цією проблемою
Коментувати
Віталій
Що робити якщо не встиг подати заявку до вступу на Бакалавр?Чи можливо щось зробити?
Дарина
Для Віталій: скажіть будь ласка, Ви вже дізналися що можна зробити в такій ситуації?
Діана
Спробуйте телефонувати до приймальних комісій університету, до якого бажаєте вступати. Поясніть їм свою ситуацію
Коментувати
Наталія
Доброго дня, якщо я не встигла подати электрону заяву до 23.08, право на вступ в цьому році я втрачаю?
Діана
Для Наталія: Ні, телефонуйте, до приймальних комісій
Коментувати
Ірина
що робить якщо син подав заявку на вступ до університет в пріоритеті він був 5 , а потім передумав туди вступати , а вибрав інший. Підкажіть, будь ласка, чи може він цю заяву скасувать , а на її місце подать нову заяву в інший університет ?
Влад
Для Ірина: велика ймовірність що ви втратите пріоритет і не зможете більше подати заяву з таким же пріоритетом при відміні заяви
Коментувати
Вікторія
я не могу не подать заяву на бюджетні місця - бо там нічего нету , и так уже 2 недели писали что це проблеми з сайтом и что они должни наладить - теперь нечего не пишут что делать я не знаю
Альона
Що робити, якщо донька подала заяву на вступ до Університету, але ні на сайті вступників її немає, ні в списку поданих заяв також немає. В три університети заяви подані і вже три дні є на сайті , а саме цієї яка для неї в пріоритеті 1, немає . Пробували подати повторно, пише що вже є така заява.
Наталія
Для Альона: в нас теж така ситуація, тільки заяви з пріоритетом 2 немає, кабінеті пише " зареєстровано в єдебо" , решта 4 заяви вже є на сайті. Поясніть що робити?
Коментувати
оксана
підкажіть, чи можна направити документи в електронному вигляді для вступу на бюджет, а після 07.08.2021 оригінали надійдуть поштою?
Юля
Підкажіть будь ласка усім абітурієнтам потрібні електронні кабінети, чи можливо вступити без них
Татьяна
В мене таке запитання. Підскажіть будь ласка. Чи можуть рейтингові списки збільшуватись після закінчення строку подачь електронних заяв.?
Олександр
Якщо я не встиг подати електронну заяву, я можу ще вступити на контракт, на заочну форму навчання?
Олена
Для Олександр: Ні.
Коментувати
Любов
Підскажіть, будь ласка,якщо ми подали документи оригінал до вузу, чи можу подати онлайн заяви до інших вишів?