О. Мірошниченко: якісна освіта не існує без знань історії

Навіть екзамен на громадянство в США включає в себе обов'язкове знання саме історії країни і мови

О. Мірошниченко: якісна освіта не існує без знань історії

Автор: Олександр Мірошниченко, актор, режисер, драматург.

А от правильно ж колись назвали. Контору, яка ЗНО організовує, «Український центр оцінювання якості освіти».

Абсолютно логічна назва. Саме якість освіти і потрібно оцінювати.

Не кількість інформації, силою вбиту в дитячі голови, а якість освіти.

І ось тут дійсність кардинально розходиться з назвою. Про що, власне, яскраво свідчить суперечка навколо обов'язкової математики на ЗНО і відміни обов'язкової історії.

Чому? Бо якісна освіта не може існувати без знань історії. Навіть екзамен на громадянство в США включає в себе обов'язкове знання саме історії країни і мови.

Ніхто не цікавився, чому американці не зробили математику обов'язковим предметом при отриманні громадянства? Правильно. Бо розуміють, що знання історії та мови – це те, з чого все починається.

Що не робить інші предмети меншими. Але є база, а є все інше.

Інша річ – це як саме у нас викладають цю історію. Ну так і математику здебільшого не краще викладають.

Саме тому час центру з оцінювання якості освіти нарешті оцінити саме якість освіти.

А якість товару все ж таки залежить від виробника, а не від споживача...

Оригінал

Освіта.ua
24.01.2023

Популярні блоги
Є. Кравченко: невже наявність іспиту гарантує знання? Треба створювати не іспити, а систему нормального патріотичного виховання у школах
Я. Абрамейцева: у чому ціль обов’язкової математики? Випускники 2023 найважливіші роки майже не мають можливості опановувати предмети взагалі
Ігор Лікарчук: хайп навколо оцінювання учнів Оцінка давно втратила дидактичну значущість і перетворилася на холодну формальність заради звіту
Є. Козолуп: чому вчитель має доводити свою необхідність? «Менеджери» довели освіту до такого стану, що вчитель має робити свою роботу на 150% за будь-яких умов
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Шевчук
Клюєв, Табачник знають добре історію … А український російськомовний воїн із Луганська , який на передку - Ні !! Він патріот!! Ну і що з цього? Це примітивне мислення- ввести предмет в школі фінанси і вся Україна з грошима!?! Треба ще й мову прибрати із університетів . Патріотизм - це професіоналізм, дисципліна , працелюбність і любов до матері, краю , України !!! Це виховується в сім’ї , в інтернеті, на вулиці , на кожному предметі в школі ,не лише на історііі. Тож не горять пусту хвилю!!!
Варчук М.
Для Шевчук: Весь цей гвалт горе- патріотів із- за поверхового розуміння формування громадянина Украіни.
Коментувати
Вася
Пане "актор, режисер і драматург", Ви ще й досі не можете зрозуміти, що школа не театр і не кіно. В українській освіті ще залишилися люди, які можуть думати і вирішувати. Дякую за думку, але це не Ваше.
Роман
Шановний пане "актор, режисер, драматург"! Не займайтеся підміною понять! Набуття громадянства і здобуття вищої освіти - це АБСОЛЮТНО різні процеси. Навіть слово різне - там НАБУТТЯ, а там - ЗДОБУТТЯ. Щодо набуття громадянства - безумовно історія країни, громадянство якої набувається, є важливим. Щодо здобуття вищої освіти, навіть за т.з. "гуманітарним" профілем, вміння логічно мислити, вміння розпізнавати причинно-наслідкові зв’язки, вміння аналізу і синтезу, вміння формально доводити свою думку, правильно підбираючи аргументи, значно важливіше. І ці, як тепер модно казати "скіли" у більшій мірі формує саме математика, а не історія. Якщо ж ми повертаємося до Ваших аргументів щодо історії, то, на моє глибоке переконання, для отримання свідоцтва про загальну середню освіту випускники повинні скласти іспити з державної мови та історії України. І тоді ці іспити не потрібні будуть для вступу на більшість спеціальностей у виші, а лише на специфічні - пов’язані з державною мовою та історією.
Галина
Для Роман: абсолютно згідна. В нашій країні люди плутають поняття, називаючи "гуманітарієм", людину не здатну до навчання, яка може лише запам’ястовувати (вірші, цитати, дати). Чомусь батьки, які часто самі навчались після школи в технікумах, вважають. що їх діти, незважаючи на здібності, мають обов’язково мати вищу освіту (і обов’язково рівень магістра), бо інакше "дітям життя псують". А те, що той же історик мусить мати аналітичний склад розуму, аби провадити наукову роботу, а не бути звичайним переповідачем чиїхось, не обов’язково достовірних, часто пупуляристичних теорій, до уваги не дереться. Свого часу вибісила така популярна на московій (вже покійна) історикиня Наталія Басовська, яка, як джерело інформації використовувала популяристичні тюдорівські літературні твори Шекспіра. А в датах плуталась, говорячи, що в неї погано з математикою. А часто це були принципові речі (переїхала принцеса в сім’ю майбутнього нареченого в 5 років, геть малесенькою дитиною, чи в через 10 років.
Коментувати