В. Бєлий: Академія педнаук у часи експансії постправди

Більшість хоче від НАПНУ новоякісних результатів на умовах збереження старої організації освіти

В. Бєлий: Академія педнаук у часи експансії постправди

Автор: Володимир Бєлий, ексзаступник директора з НВР, фізико-технічний ліцей м. Херсона.

Нашим освітнім академічним працівникам не пощастило, бо опинилися в оточенні постправди.

Про що мова?

Про те, що попри очевидні слабкості НАПНУ в деяких локальних сегментах діяльності, в основному Академія гідно справилася зі своїм функціональним завданням.

Адже саме академічна спільнота підготувала як політичному керівництву, так і пересічним освітянам кістяк науково обґрунтованих підходів для успішного реформування галузі.

  • По-перше, це акцент на історичну невідворотність потреби переходу від авторитарно-менторської навчальної парадигми до особистісно орієнтованої педагогіки партнерства.
  • По-друге, це, у відповідності до першого, розробка інституційного базису для переходу на рейки профільної освіти старшокласників, яка автоматично передбачає впровадження первинних «траншів» навчання за інтересами ще й у базовій (5 – 9 кл.) ланці.
  • По-третє, це спрямування освітнього процесу на вивчення фундаментальних наукових/культурних основ задля формування актуальних освітніх компетенцій.
  • По-четверте, це розробка методології переходу вчителів від оцінювання учня до оцінювання результатів його освітньої діяльності.
  • По-п’яте, це … цей ряд можна продовжувати, але у суспільстві панує думка, що НАПНУ даремно «їла/їсть хліб з маслом» за народний кошт.

І ця впевненість ніби й точно відображає дійсність, бо ж не має очікуваного позитивного ефекту.

Але тут варто було б пригальмувати емоції, щоб просто побачити – більшість хоче від НАПНУ новоякісних результатів на умовах збереження всіх елементів старої організації освіти.

Тільки таке ж не є можливим.

Дехто це розуміє, а тому звинувачує НАПНУ у тім, що вона не робить того, на що НАПНУ не має повноважень.

Повноваження до впровадження реформ знаходиться виключно у руках ВР, КМУ та Офісу (колись адміністрації) Президента.

Для них НАПНУ є, як досі у нас педагогічна рада закладу для його директора, лише дорадчим органом.

І не розкривати очі на цю правду життя - це як мусолити проблеми, наприклад, Нагірного Карабаху чи нашого Донбасу, або Сирії ,лише як суто політичні, а не ті, що витікають з планів верхівки Росії завадити запуску газогону «Азербайджан – Європа», видобутку сланцевого газу на Донбасі чи потокам арабського газу і нафти до Європи у Сирії.

Аналогічний «фінт» у стилі постправди людство проковтнуло і від нафтових магнатів, які загальмували виробництво електромобілів на ціле століття. 

Буде «ковтати» й надалі?

Оригінал

Освіта.ua
20.11.2020

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
8Р
У автора неперевершена іронія!!! Дякуємо :) :) У НАПНУ в науковому сенсі 0 потенціалу, це доведено останніми 28 роками її існування. Див. публікації співробітників всіх 10 інститутів НАПНУ в журналах з баз таких як Скопус і Веб оф сайнс. Звісно, вони пишуть гарні звіти, пишні і багатослівні, але по суті, максимум, це вони компелюють і друкують в своїх же мурзілках перекази західних теорій в спрощеному і адаптованому до укр.реалій вигляді. Очолює НАПНУ вже 25 років майстер номенклатурних ігор, колишній співробітник ЦК КПРС, ЦК КПУ - В.Г.Кремінь. Як справжній комуніст він збудував звичайний гулаг для науковців на 10 лагерів, що ще може збудувати представник КПРС? Але, дякуючи реаліям сьогодення, це гулаг з правом на втечу ... і ще, рекорд з обсягу хабаря в галузі освіти, звісно, за НАПНУ, див. в інтернеті Мадзігон, екс. віце-президент НАПНУ + слова хабар 11 млн. дол. США. Так би мовити, стандарт для пересічних жебраків-педагогів завдано і досі ніким не перевершено.
Оракул
Для 8Р: https://cedos.org.ua/uk/zvit-napnu
Коментувати
Торба
Ви перебільшуєте - усе передрано із західних джерел, т й те невдало. Саме НАПНУ мінус нуль