Р. Коваль: потрібна політика захисту і гарантій для освітян

Не можна запобігти поширенню вірусу без тотальної ізоляції осіб, які перебувають в одному приміщенні

Р. Коваль: потрібна політика захисту і гарантій для освітян

Автор: Роман Коваль, ІТ спеціаліст.

Ці думки навіяні постом про політичні амбіції Міністра охорони здоров'я України Максима Степанова на тлі збільшення кількості захворювань на Covid.

Отже, кількість заражених зростає і сягає 3 тис. на день. Звідки вони беруться? Зараз я розповім про не зовсім очевидний спосіб зараження.

Уявіть собі ситуацію. Перше вересня, лунає шкільний дзвоник, і діти радісно йдуть на навчання. Як відомо, COVID переважно не проявляє симптомів серед молодих організмів.

І тут починається перше зараження. Спочатку вчителі, які знаходяться в найближчому контакті, потім технічний персонал (прибиральниці, завгоспи, інші). І що в такому випадку відбувається? Чи зобов'язані керівники припинити фізичне перебування в приміщенні? І тут я роблю особливий наголос на ОБОВ'ЯЗКУ, а не праві. Як ви думаєте?

У реальному житті ніхто нічого не зобов'язаний. Бо не існує нормативного акту, який би припиняв фізичне навчання у разі виявлення принаймні одного випадку коронавірусу в закладах освіти.

А чи вважаєте ви це правильним? Бо як на мене, то навіть при виявленні одного випадку у школі чи університеті фізичний доступ повинен бути припинений на 14 днів рішенням санітарно-епідеміологічної станції. Бо не існує іншого способу запобігти поширенню без тотальної ізоляції осіб, які перебувають в одному приміщенні.

Теоретично можна відправити на карантин клас, якщо серед учнів є офіційно інфікований. Але давайте подумаємо, чи цього достатньо? Адже там, де інфікований один, буде інфікований також й інший. І не тільки в класі. Але і в навчальному «крилі» та й навіть по всій школі. Бо діти не ізольовані в приміщенні і мають свободу пересування.

А що робити у разі інфікування вчителя? Відправляти на карантин весь педагогічний колектив?

Закриття навчального закладу має бути обов'язком на підставі нормативного акту, і це є єдине рішення. Але такого акту не існує, центральна влада переклала всю відповідальність на «низи».

А «низи» закривати і не подумають, бо ж тут надто багато зацікавлених гравців. Батьки, яким треба чимось зайняти дітей, місцева влада, яка готується до виборів і буде робити все, щоб заклади освіти продовжували працювати, адже «на носі» вибори.

У підсумку одне джерело інфекції, яке дуже важко встановити, призведе до зараження практично всіх працівників навчального закладу. А все через одне просте рішення або його відсутність.

І тут ви можете мені сказати, що простих рішень не буває, просто закрити доступ не можливо, що треба здобувати знання. А я вам відповім, що на початку карантину (коли кількість заражених була значно меншою) освіта перейшла в онлайн. І якось з цим прожила, і навіть ЗНО успішно склали.

Було б дуже цікаво подивитися на статистику лікарняних відпусток серед працівників навчальних закладів і її динаміку після першого позитивного тесту. Якби така інформація була, ми б багато чого зрозуміли.

Теж на думку спадає стаття 3 Конституції України «Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю». З однієї сторони - прекрасна декларація, а з іншої - повна безхребетність керівників на найвищих посадах.

Говорячи про рішення, яке зобов'язує припиняти фізичний доступ до закладів освіти у разі виявлення Covid, я маю на увазі не лише це. Я хочу, щоб урядовці прийняли комплексне рішення, загальну політику, яка б захищала і надавала гарантії усім працівникам освітньої галузі. Бо може настати такий день, коли найкращі з них підуть, і потім вже не буде кому навчати лікарів, поліцейських та інших вкрай потрібних фахівців.

Оригінал

Освіта.ua
24.09.2020

Популярні блоги
Іван Осадчий: про оцінювання учнів 5 класів НУШ За пропонованим у Методичних рекомендаціях підходом неможливо виставити оцінки за семестр
М. Гриньова: виховуємо ще одне покоління, яке не читає Нашим учням треба давати медаль за відвагу, бо толерантно терплять усі хвороби нашої освітньої системи
І. Лікарчук: чиновники не уявляють життя без олімпіад Життя змінюється, формується абсолютно нова суспільна ментальність, а в батьків отих олімпіад – «скрєпи»
Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
Мільйонер-міністр Степанов дбає лише про своє збагачення на цьому.
Миколайович
Автор виходить з того, що метою карантину є запобігання захворюванню. Це - пробачте. ДУРНИЦЯ. Епідемія триватиме ще 2-3 роки, поки не перехворіють ВСІ. Мета карантинних заходів - не ЗАПОБІГАННЯ захворюваності, а її ОБМЕЖЕННЯ - щоб кількість хворих,які потребують госпіталізації, не перевищила кількість місць у лікарнях - як це траплялося весною навіть у розвинутих країнах. Тому й немає потреби в жорсткому карантині при одиничних випадках захворювання, якщо в цілому в населеному пункті захворюваність на низькому рівні, а в місцевій лікарні досить вільних місць. Рано чи пізно - перехворіємо всі, то краще вже пройти через це, коли ризик - мінімальний.
Горбань
Для Миколайович: Підтримую! Р. Коваль виходить з того, що Covid - смертельно небезпечний. Це неправда, він такий, як і грип. Тому карантини при нечисельних захворюваннях - безглуздя!
Коментувати
Ганна
Поліції кожного місяця доплачують 5 тисяч гривен за контакти з хворими і носіями. Вчителі щодня контактують з більшою кількістю таких, ніж поліція за місяць. Що пропонують працівникам освітніх закладів? Страховку? Колега після зараження, захворіли пневмонією, витратила 11 тисяч гривен, обстеження повністю за свої гроші. Якщо немає запасів, треба викласти півторамісячну зарплату за лікування.
Катя
Для Ганна: в полиции власть заинтересована- в случае народного бунта она будет выполнять все указания власти,поэтому им и доплачивают. А учителя что? Власть о них тупо " вытирает ноги", а они молчат.
Родители
В полиции люди работают сутками и не вылазят с рабочего места. Контактируют с туберкулезными, вич-инфицированными и т.д. Сколько вы, бездари, можете ныть? За что вам доплачивать? За то, что дети учатся с родителями и репетиторами? Не переживайте, что учителя уйдут, мы научим их сами. Слава Богу дистанционка этому научила, пока вы отдыхали дома. Мы всё сделаем, отдыхайте!
Володимир
Для Катя: Кто молчит, а кто и возникает...
Коментувати
Елена Аноним
Яркий пример Запорожье лицей 99!. Куча заболевших среди учеников и учителей, а директор не собирается закрывать школу. Как же фонды сдирать потом с родителей? И все молчат как обосравшиеся и родители и учителя, терпилы, по другому не скажешь!
ДепартаментДюсолей
Автор звичайно правий на всі 200%, але якщо педагоги готові самі йти на ешафот, то для чого владі центральній чи на місцях переживати за них? Де честь, гідність, і переживання за власну безпеку зі сторони педагогів? ЇЇ немає. Значить педагоги не зацікавлені в збереженні свого здоров’я? Якби педагоги були монолітною спільнотою то не дали б з собою так поводитися!
ludmilka 88
Для ДепартаментДюсолей: Напишіть ,що Ви пропонуєте зробити вчителям,покинути роботу ,страйкувати,одразу скажу ,що звернення нашої школи до засновника та відповідних органів залишені без відповіді, при тому що третина вчителів хворі ,відповідь одна -це ще не критично
Коментувати