І. Совсун: Шкарлет у відставку йти не збирається

В Україні досі не працює механізм притягнення до відповідальності за академічну недоброчесність

І. Совсун: Шкарлет у відставку йти не збирається

Автор: Інна Совсун, народний депутатка України від фракції «Голос», заступниця голови партії «Голос». Перша заступниця міністра освіти та науки України (2014-2016).

Коли обговорювали мій законопроект про заборону плагіаторам займати певні посади, критики комітету казали: «Нащо нам законопроект? Треба, щоб як в Європі - плагіатори самі мають йти з посади, якщо плагіат буде підтверджено».

Сьогодні ми переконались, що до Європи нам треба ще трішки рости. Бо попри висновок Етичного комітету НАЗЯВО - Шкарлет у відставку йти не збирається. Що ж сталось?

На питання, чи не збирається він покинути посаду т. в. о. міністра освіти і науки, пан Шкарлет відповів, що у нього є два заключення професійних органів, які спростовують звинувачення у плагіаті.

Нагадаю, що одне зі «спростувань» - це висновок Комісії з академічної доброчесності Національного університету «Чернігівська політехніка», який до призначення в Уряд очолював Шкарлет. Інше надала експертка із захисту авторського права Національної академії правових наук, висновок якої замовив пан Шкарлет і яка при його написанні спиралася на матеріали, надані тою ж таки Комісією з академічної доброчесності Чернігівського політеху.

Ці висновки потім окремо досліджувались іншими науковцями.

Загалом перипетії антиплагіатних розслідувань настільки ж захоплюючі, як публікації з Бігус.інфо - чого вартує лиш знахідка, що у одній з робіт, співавтором якої є пан Шкарлет, він з колегами запозичив без посилання (або власноруч, або опосередковано, через «запозичення» зі статті іншої авторки) шматок тексту з - увага! - Методических рекомендаций субъектам Российской Федерации по оценке качества управления муниципальными финансами» від 16.08.2010.

Але у кінцевому підсумку ми маємо рішення Комітету з етики НАЗЯВО, яке законом уповноважено надавати офіційний висновок щодо наявності чи відсутності академічного плагіату. На цьому можна було би поставити крапку, якби не те, що в Україні досі не працює механізм притягнення до академічної відповідальності за академічну недоброчесність.

Підсумовуючи: я була б рада, щоб у нас плагіатори самі йшли з посад. Але сьогодні ми переконалися, що в Україні це поки що не працює, принаймні, пан Шкарлет за свою посаду тримається міцно.

Тож я зроблю все можливе, аби Верховна Рада проголосувала за мій проєкт і нарешті закрила плагіаторам і псевдовченим шлях у владу.

Оригінал

Освіта.ua
18.09.2020

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Варивода Іван
В бідній краіні бідний вчений і на плагіат не нашкребе на статті та книги.... А цей весь шарварок- це розправ і не більтше.
Ірина
В нашій державі з корупцією не навчились боротися, а тут мріють про боротьбу з плагіатом. Які наївні.
Владимир Белый
Санкції за списування (плагіат) мають інституційно діяти до всіх учасників /працівників освіти, починаючи з Міністра і аж до учнів шкіл. Реальні санкції - це єдиний дійсно виховний чинник, бо всі інші бла-бла-бла діють лише для частини порядних людей, які такими є й без "виховних" заходів.
Правдоруб
Для Владимир Белый: Для Владимир Белый: підтримую. На жаль, у нас не освіта, а суцільне списування та купівля дипломів/курсових. Викладачі закривають на це очі. А частина з них точно так плагіатять дисертації або замовляють і для них плагіатять інші. Шкарлет - це продукт системи
Коментувати
Колежанка
Не про справу, не про біди чи здобутки мовиться. Хай би паніСовсун розповіла про підтримку хоч однієі школи в місті чи селі, допомогу сироті- студенту .... Ні, вона як те зіньківське щеня постійно когось лає, то в освіті, то вже бралась за медицину, воює в енергетиці. Видно немає в неі чим зайнятися, згризла і чоловіка. Господи, де вони отакі беруться.
за державу
Для Колежанка: Так це ж нормально для демократичної держави. Щоб не лаяли, не давайте приводу.
Коментувати
Антісорос
Пані Гріневич теж після двох скандалів з доведеними фактами плагіату нікуди з посади міністра не поділася, а ще й звинуватила Табачника, що він, мовляв, цим викриттям плагіату намагається її дискредитувати, хоча плагіат пані Гріневич викрили та оприлюднили зовсім інші люди, актівісти, до речі, прихильники влади, яку вона представляла. Так що, пані Інно Соросун, вже помовчіть, якщо не бачите колоду в своєму оці.
за державу
Для Антісорос: Мають і мали піти всі: Кириленко, Гриневич, Шкарлет. Почнемо з очільника - з іншими також потрібно розбиратись, згоден. Але мовчати - це неконструктивно, країну змінюють люди.
Мельничук
А Бабак, а Квіт, а Новосад, яка на сторінці 12 помилок зробила???
Поясніть
Для за державу: а про Стадного чому не сказали?,Ви що в освіти доброго зробили?не хочите сказати?-всіх вам так видно!На міністерське крісло намилились?
Коментувати
:)
Звісно, він має піти, але поки він не йде, а посилає .
за державу
Має піти, або повний ігнор.