В. Онацький: проб'ється світло крізь морок, або ДПА-2020

Невже бажання МОН освоїти додаткові кошти перевищує бажання зберегти життя та здоров'я дітей?

В. Онацький: проб'ється світло крізь морок, або ДПА-2020

Автор: Володимир Онацький, заступник директора школи з навчально-виховної роботи.

4 листопада 2019 року у своєму блозі я писав: «Минуло лише два місяці, а українські педагоги вже вийшли на маніфестацію. Це рекорд. Не було ще жодного уряду, жодного парламенту, яким би за такий короткий проміжок роботи так вдалося консолідувати терплячих педагогів проти себе».

Через 4 місяці, тобто 4 березня 2020 року, вся країна обговорювала відставку Гончарука та Новосад. З надією та сподіваннями ми зустріли призначення т. в. о. міністерки освіти і науки пані Любомири Мандзій. Ще й зараз в мережі можна зустріти численні привітання пані Любомирі з цією високою довірою, яку висловив їй прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Ми пам'ятаємо першу відеоконференцію пані Любомири, яку вона провела 19 березня 2020 року. Тоді очільниця МОН заявила про те, що розуміє, що у освітян є тисячі запитань, які потребують відповіді, про те, що вона буде комунікувати з освітянською спільнотою і знаходити правильні рішення. Потрібно надати належне: МОН дійсно реагувало на певні ініціативи освітянської спільноти. Так, наприклад, міністерство відмовитись від ідеї продовження навчання в червні та липні, залучило експертів для допомоги вчителям при підготовці відеоуроків.

Однак було питання, яке освітянська спільнота ставила перед Любомирою Мандзій і на яке не отримала відповіді: «Чому МОН ігнорує закони?»

Це питання було викликано позицією міністерства, викладеною в листі №1/9-213 від 16 квітня 2020 року щодо обов'язкового проведення ДПА для здобувачів повної загальної середньої освіти в 2020 році. Освітянська громада потребувала відповіді на питання: чому МОН України не виконує вимоги пункту 6 розділу ІV Порядку проведення державної підсумкової атестації, який передбачає, що «здобувачі освіти, які проживають у зоні надзвичайної ситуації природного та техногенного походження, звільняються від атестації»?

Це питання ставили і продовжують ставити перед Любомирою Мандзій батьки, учні, педагоги. Тисячі звернень надходить до МОН України з вимогою звільнення від ДПА всіх, хто мав би її проходити у 2020 році. Проте всі чують від пані Мандзій лише одне: «ДПА буде, буде, буде».

МОН не надало відповіді на питання, які ставили перед ним окремі педагоги у своїх блогах, немає відповіді на відкрите звернення Асоціації керівників навчальних закладів Києва, освітнього омбудсмена, навіть громадська рада при самому Міністерстві освіти і науки України змушена звертатися до Любомири Мандзій через відкриті листи в соціальних мережах. Як таке може бути? Де ж обіцяна вами, пані Любомиро, комунікація?

Невже ви, працівники МОН, не бачили, що тисячі звернень направляються до мера Києва з проханням захистити дітей від свавілля МОН? Невже ви не розумієте, що зараз випускаються діти киян, над якими радянська влада провела експеримент у 1986 році? Невже ви, слуги народу, не розумієте, що в умовах пандемії ДПА не має зовсім ніякого значення, і діти мають бути звільнені від неї? Невже бажання освоїти додаткові кошти, про які ви, пані Мандзій, заявили на брифінгу, перевищує бажання зберегти життя та здоров'я дітей?

Чи була у мера Києва Віталія Кличка можливість проігнорувати тисячі звернень до нього? Ні, не було. Кличко – мер, обраний киянами, він не може не чути киян, він не може ігнорувати киян. Чи правильно він вчинив? Так, правильно. Він не приймав одноособове рішення. Рішення приймала комісія, яка регулює діяльність міста в умовах техногенної ситуації. У місті достатньо фахівців, щоб визначитись з доцільністю тих чи інших заходів в умовах надзвичайної ситуації. Кияни вітають рішення влади міста та підтримують його.

Зараз знаходяться посадовці з МОН та УЦОЯО, які намагаються довести неправомірність дій Департаменту освіти і науки Києва. Не витрачайте марних зусиль. Відкрийте нормативні акти та почитайте їх. Департамент освіти мав зробити те, що зробив. Такі вимоги законодавства. Ви не зробили нічого, щоб захистити учасників тестування. Ви не зменшили кількість людей у приміщенні: як було 17 осіб в приміщенні до пандемії, так ви і залишили 17, хоча нормативи вимагають не більше 10 осіб, тобто 8 учасників тестування та 2 інструктори. Ви не збільшили відстань між учасниками, бо це неможливо зробити, не зменшивши кількість учасників. Єдине, на що ви спромоглися, - це зобов'язати учасників тестування перебувати в масках майже 4 години.

Оцінку діяльності Міністерства освіти і науки України дав президент Володимир Зеленський: «У нас є виконуючий обов’язки міністра, але я все-таки вважаю, що у нас поки немає повноцінного міністра освіти. Буде міністр».

Так, у нас немає повноцінного міністра освіти, є т. в. о. міністра освіти і науки України, якій уряд доручив піклування про дітей. Тож моє слово знову і знову до Вас, пані Любомиро! Зробіть те, чого від Вас вимагає закон: скасуйте проведення ДПА для всіх у 2020 році. У Києві це частково зробили за Вас, скасували ДПА для учнів шкіл за закладів профтехосвіти, які знаходяться в юрисдикції міста, але є ще коледжі, технікуми, які підпорядковуються МОН. Не наражайте дітей на смертельну небезпеку, не наражайте всіх дітей країни! Виконайте вимоги законодавства, адже я переконаний, що, насправді, ви готові це зробити!

Сьогодні 4 червня, зробіть це сьогодні!

P.S. Я знаю: сонце зійде, воно завжди так робить.

Оригінал

Освіта.ua
04.06.2020

Популярні блоги
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
І. Совсун: як надовго ще вистачить запалу учителів? Існує гігантська прірва між переможцями світових олімпіад і базовим рівнем українських шкіл
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мама
Все правильно , поддерживаю вас. И спасибо вам за заботу наших детей. Все родители всей Украины переживают за детей!
Олекса Позняк
Для Мама: учителі підтримують теж
Коментувати
Батько
Варто прочитати https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3239654069388958&id=10331919239
Батько
Положення про державну підсумкову атестацію стосується всіх випускників. п.4 Загальних положень говорить: "4. Атестацію проходять особи, які завершують здобуття початкової (у 4 класі), базової середньої (у 9 класі) та повної загальної середньої освіти (в 11 (12) класі, а також здобувають професійну (професійно-технічну) освіту та освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, крім осіб, які раніше здобули повну загальну середню освіту". Чому ж тоді поділили дітей на чорних і білих? Якщо МОНУ саме порушило Положення і скасувало ДПА в 4 та 9 класах, то чому це не зробити з 11 класами? Це упереджене ставлення МОНУ до випускників. Усі діти проживають на території України, де діє карантин, дихають одним тим же повітрям, ходять одними й тими ж вулицями, відвідують одні й ті ж магазини і т.д. Де логіка? Чому МОНУ так вперто тримається за це? Нехай ЗНО здають ті, хто хоче вступати. Адже ті діти, які не планують далі вчитися далі у вузах, можуть завершити школу й без ДПА. Питань багато. Відповіді - нуль. Думаю, відповідь буде, коли випускники масово захворіють.
Євгеній Тєплоухов
Колхозне бидло не в курсі, що є така дрібничка у державі, як ЗАКОНИ!